Ugrás a tartalomhoz

Megszűnik a Telekom WIFI-FON szolgáltatás


szaboadam

Ajánlott posztok

Eddig nem akartam írni, mert nem szerettem volna, ha valaki szubjektíven gondolkodva az én véleményem alapján nem próbálja ki vagy fizet elő rá (mert volt ilyen lehetőség is), de véleményem alapján semmi értelme nem volt. Én direkt csináltam teszteket, sajnos 10 hotspotból egy, ha tudott nyújtani épp hogy elfogadható sebességet, és akkor ott kellett szobroznom azon a ponton, "ahol jó volt". Ez maximum egyes tinigyerekeknek jó, akik elszórakoznak valaki erkélye alattt, mert nincs zsebpíz a mobilnetre, de én úgy voltam vele, hogy ez így szívás, inkább akkor kiadom azt a pénzt mobilnetre. Ügyfélélmény szempontjából ezt a szolgáltatást kb 1/10-re tudnám értékelni 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

5 hours ago, teherwagon said:

Hello @abit, mindenre :( viszont jó hír, hogy nem "jogutód" nélküli a megszűnés, csak szünet, mert dolgoznak a megújításon (arról nem találtam semmit, hogy az mi és mikor lesz)

Köszi az infót, @teherwagon, erről nem hallottam, de azért így bíztatóbb a helyzet. Érdeklődve olvastam a tapasztalataidat, @btz, különösen, hogy eddig máshol nem nagyon találkoztam - itt a fórumon sem - azzal, hogy valaki erről a szolgáltatásról tapasztalatokat osztott volna meg. A szolgáltatás bevezetésének kezdetén - még a tesztidőszakban - én is hasonló tapasztalatokat szereztem. Aztán úgy 1.5 éve igencsak pozitív változást vettem észre ezen a téren. Nem tudom, hogy fejlesztésnek volt-e köszönhető, de sűrűn előfordult, hogy olyan helyen ahol a mobilnet semmire sem volt használható - sőt olyan is előfordult velem, hogy (mobil) Telekom hálózat egyáltalán nem is volt - a Wifi Fon igen jól teljesített, még az is megesett, hogy 30 Mbit/sec körüli sebességet mértem lefelé, és menet közben sem szakadt meg a kapcsolat. A magam részéről inkább azt tartottam problémásnak (és ezen a szolgáltatás kivezetéséig nem is sikerült javítani), hogy gyakran minden ok nélkül újra és újra feldobta a böngésző a bejelentkezési felületet, annak ellenére, hogy a kapcsolat nem szakadt meg. Próbáltam a szolgáltatást telefonon, alkalmazással is használni - az számomra is egy katasztrófális élmény volt a max sebesség 4 Mbit/sec volt, extrém magas ping értékkel, így gyakorlatilag használhatatlan volt. Érdekes módon pontosan ugyanezen a helyen laptoppal minden gond nélkül 20 Mbit/s sebességgel ment a net. Nem tudom, hogy az adott eszköz eszköz érzékenysége, vagy más dolog játszott-e a közre benne, de telefonnal nekem se nyerte el a tetszésemet. Az a baj, hogy a T kilépésével, - vegyük most ezt az esetet, mert "jogutódról" még nem tudunk semmit - ennek a hálózatnak az értelme Magyarországon elvész.  Külföldön is volt szerencsém használni WIFI FON hotspotot, ott kétségkívül nagyságrendekkel jobb élményt nyújtott a rendszer, de az is igaz, hogy nálunk az ilyen nyilvánosan elérhető hotspot rendszerek még nagyon gyerekcipőben járnak. Én sajnálom a megszűnését, mert egy kis fejlesztéssel, legalábbis arra az esetre, ha épp csak arra van szüksége valakinek, hogy megnézze mondjuk az Elvirát, miután már elfogyott a mobilnet - vagy valamilyen okból egyáltalán nem elérhető, használható - kitűnő alternatívát jelent(hetett volna). Remélem nemsokára a "jogutódról" is hallunk majd valamit.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szaboadam
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

5 órája, teherwagon írta:

Hello @abit, mindenre :( viszont jó hír, hogy nem "jogutód" nélküli a megszűnés, csak szünet, mert dolgoznak a megújításon (arról nem találtam semmit, hogy az mi és mikor lesz)

Az Alap és Prémium miatt először csak a mobilra gondoltam, de azért kapiskáltam, hogy az otthonit is érinti. :| Fon le lesz kapcsolva a HGW-kről?

2 órája, btz írta:

Eddig nem akartam írni, mert nem szerettem volna, ha valaki szubjektíven gondolkodva az én véleményem alapján nem próbálja ki vagy fizet elő rá (mert volt ilyen lehetőség is), de véleményem alapján semmi értelme nem volt. Én direkt csináltam teszteket, sajnos 10 hotspotból egy, ha tudott nyújtani épp hogy elfogadható sebességet, és akkor ott kellett szobroznom azon a ponton, "ahol jó volt". Ez maximum egyes tinigyerekeknek jó, akik elszórakoznak valaki erkélye alattt, mert nincs zsebpíz a mobilnetre, de én úgy voltam vele, hogy ez így szívás, inkább akkor kiadom azt a pénzt mobilnetre. Ügyfélélmény szempontjából ezt a szolgáltatást kb 1/10-re tudnám értékelni 

Nekem néha nagyon jól jött, nem kellett a mobilnetet használni, meg helyenként stabilabb, gyorsabb is volt a WiFis megoldás, mint a mobilnet. Kb. 5-10 megabites sebességet mértem mobilon (gyenge jel mellett), arra meg elég, ha vészhelyzet esetén meg kell valamit nézni, vagy elég a lassabb sebesség is. Viszont az app szinte használhatatlan, sokat vacakoltam vele, míg nagy nehezen csatlakozott. Ha sikerült minden rendben ment tovább. Android 9-re meg nincs normálisan optimalizálva, kidob, kifagy, nem indul, stb.

Környékemen szinte mindenhol xDSL hálózat van kiépítve (meg pár helyen optika), szóval elég sok Fon-t tudtam használni.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: abit
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Szia @abit!

Most értesültem róla az ügyfélszolgálattól kapott tájékoztatás alapján, hogy a HGW-k le lesznek választva a FON-ról, így a FON hotspotok száma minimálisra csökken, tkp. értelmét veszti a szolgáltatás, nem lesz értelme pl. ticket-et vásárolni hozzá, mert alig-alig lesz elérhető hálózat. Egyébként -egyelőre legalábbis - az ügyfélszolgálat semmit sem tudott még egy esetleges átdolgozott verzió bevezetéséről, de reméljük azért hamarosan arról is lehet hallani majd valamit.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szaboadam
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Ekkor: 2019. 07. 07. at 8:51, szaboadam írta:

Szia @abit!

Most értesültem róla az ügyfélszolgálattól kapott tájékoztatás alapján, hogy a HGW-k le lesznek választva a FON-ról, így a FON hotspotok száma minimálisra csökken, tkp. értelmét veszti a szolgáltatás, nem lesz értelme pl. ticket-et vásárolni hozzá, mert alig-alig lesz elérhető hálózat. 

Hello @szaboadam, azok elvileg maradnak, így az átmeneti időben közvetlenül a FON-tól lehet venni hozzáférést

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Köszi a pontosítást @teherwagon! Egyébként talán valami már készülőben van - a mostani számlavégi értesítőből kiderül, hogy szinte minden jelenleg értékesített otthoni vezetékes TV és internet díjcsomag értékesítése lezárásra kerül. Remélhetőleg rövidesen többet is lehet majd tudni az új csomagokról. :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szaboadam
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

15 órája, szaboadam írta:

Köszi a pontosítást @teherwagon! Egyébként talán valami már készülőben van - a mostani számlavégi értesítőből kiderül, hogy szinte minden jelenleg értékesített otthoni vezetékes TV és internet díjcsomag értékesítése lezárásra kerül. Remélhetőleg rövidesen többet is lehet majd tudni az új csomagokról. :)

Kíváncsi vagyok milyen csomagok lesznek. :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

2019. szeptember 2-től lezárásra kerülnek az Alap201809 [Hang] és a Hoppá Plusz201809, továbbá a Net S 150/5, Net S 150/50, Net S Plusz, Net M 300/20, Net M 300/75, Net L 500/22, Net L 1000/1000, Net XL 2000/1000, valamint az IPTV hálózaton nyújtott Alap 201809, Szuper Családi HD 201809, Szuper Családi Mozi 201809, és a műholdas (SAT) hálózaton nyújtott Alap 201809 és Szuper Családi HD 201809 díjcsomagok, azzal, hogy a fenti időponttól új előfizetői szerződés ezekre nem köthető, de a meglévő előfizetők változatlanul használhatják őket.

Egyébként én is nagyon kíváncsi vagyok, remélem, kellemes meglepetésekkel szolgálnak az új csomagok! :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szaboadam
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1 month later...
Ekkor: 2019. 07. 05. at 12:56, btz írta:

Eddig nem akartam írni, mert nem szerettem volna, ha valaki szubjektíven gondolkodva az én véleményem alapján nem próbálja ki vagy fizet elő rá (mert volt ilyen lehetőség is), de véleményem alapján semmi értelme nem volt. Én direkt csináltam teszteket, sajnos 10 hotspotból egy, ha tudott nyújtani épp hogy elfogadható sebességet, és akkor ott kellett szobroznom azon a ponton, "ahol jó volt". Ez maximum egyes tinigyerekeknek jó, akik elszórakoznak valaki erkélye alattt, mert nincs zsebpíz a mobilnetre, de én úgy voltam vele, hogy ez így szívás, inkább akkor kiadom azt a pénzt mobilnetre. Ügyfélélmény szempontjából ezt a szolgáltatást kb 1/10-re tudnám értékelni 

Én sem tudtam még hasznát venni. Az a baj, hogy a használt ZTE Speedport-nak (vajon mindenkinél ez van?) nagyon gyenge a wifije, így esetleg a ház előtt használható, ott is csak akkor ha közel van a gw. Két falon át már szinte nincs jel. Valami kültéri megoldás lenne jó.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

@[tamkov]

Nehéz és lassú lett volna bevezetni (látod még így is nagyon sok helyen nem tudták) és költséges mutatvány a Telekomnak is. Na meg az a frekvencia nem is utcára való igazából. Így meg egy egyszerű szoftverfrissítésel többszázezer végpontot tudtak bekapcsolni és látod hogy így is egy halott ötlet volt, ezen még az sem segített volna ha százmilliókat beleölnek utai wifikbe. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

@[tamkov]

Mobil esetén egészen más frekvenciákról van szó. Azzal sokkal nagyobb terepet lehet lefedni. Persze azt sem olcsó mulatság kiépíteni és több év kellett hozzá, mire mostnára a legtöbb helyen elfogadható 4G van. 2012-ben indult be a 4G de 2017 volt már mire hozzánk is eljutott, ez majdnem 5év volt, egy kevés helyen pedig még most sincs. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válasz erre a témára...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...