Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Telekom ONT -jének a hibája ?


silverfox124nca

Kérdés

Sziasztok.

Lassan egy éve 1-4 havonta előfordulő hibára keresek végleges megoldást.

A probléma:
Adott egy cat6 (gigabites sebesség adott) kábellel összekötött hálózat egy háztartásban, ezen belül pár pc.

Vagy a windows hálózaton belül vagy ftp -n keresztül másolok, leszokott állni a ONT.
A leállást úgy írom le, hogy nincs internet, nem lehet belépni a webes felületbe se, csak az ONT áramtalanítása után áll helyre a gond. Persze ekkor van internetkapcsolat, viszont amint elindítom a másolást, ismét előjön a hiba. Egyedül a lentebb leírt netkábel újracsatlakozás oldotta meg a hibát.
A leállás csak helyi hálózaton történik. Távoli ftp -n keresztül másolás-írás esetén nem áll le az ONT.

Több alkalommal jeleztem a hibát a telekom felé, szerintünk valamilyen ,,tört/törött" hiba ez. Egy alkalommal kijött a telekom egyik szervizes embere, aki áramtalanítás után ki-be dugatta az aljzatba az internetkábelt. 
Ez a hibát átmenetileg helyrehozta, de csak egy kis ideig.
Pár nap vagy pár hét múlva előjön újra ez a hiba.

Közvetlenül van összekötve több pc (ONT által), nem tudok más megoldást erre a problémára. Telekommal (hibabejelentés, több alkalommal) hiába próbáltam dűlőre jutni, nem tudtak megoldást adni (magyarul meguntam a többszörös bejelentést, várakozást).
Újratelepítés, újrakonfigurálás megvolt több alkalommal.

Eléggé kényelmetlen adatmásolás közbeni leálláskor áramtalanítani és újra-bedugni a netkábelt.
Ez a hiba azóta áll fenn, amióta bekötettem a gigabites internetet, hozták az új ONT -t.

Az ONT típusa: Sagemcom F@st 5655v2, nincs rákötve router (netsebesség feleződne, ezért nem tervezek routert rákötni).
A leálláskor ez fogad engem a webfelületen: mellékelt kép.
Se pc -n, se telefonon keresztül nem tudom újraindítani, mert nem enged be a felület.

Valakinél hasonló hiba, vagy erre van vajon megoldás, vagy várjak pár évet, amíg a telekom lecseréli ezt a fajta ONT -t ?

wKeqs.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

2 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Üdv @btz.
Köszönöm a válaszát.

Pár éve küldtek egy DIR-842 -s routert. Érdekes módon már nem működik (webfelület nem jön be, resetelés se segít) és a szolgáltató szerint 1 év garancia van rá, így nem tudják megjavítani.
Jelenleg elég nekem ez a fő ONT, nem szándékozok 10-20 ezer magyar huf összegért vásárolni routert.

Amikor ez a 842 -s router működött, feleződött a netsebesség (ha jól emlékszem a bridge mód miatt - DHCP, nem emlékszem pontosan).
Legfőképp arra vagyok kiváncsi, hogy másnál is előjött -e ez a hiba, mivel gondolom nem csak én egyedül másolok helyi hálózaton ONT -vel. 
ONT hibájára tippelek, amit a szolgáltató nem akar elismerni. Többször bejelentettem ezt a fajta hibát.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: silverfox124nca
Szövegjavítások.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...