Ugrás a tartalomhoz
  • 2

RTL II HD, Cool HD hiba műholdas TV


deero90

Kérdés

Sziasztok!

Az utóbbi pár napban vettem észre, hogy a fent leírt két csatornán, állandóan hibák jelentkeznek.

Természetesen bejelentettem hibára, videóra is felvettem a hibát, ő is látta a saját szemével, mert épp jelentkezett. Megnézte a jelszinteket tökéletes volt, kicserélte a fejet, ugyanúgy jelentkezik a hiba, fejcsere után is látta a szerelő, de ő sem érti mi a gond.

Esetleg más is tapasztalt ilyen problémékat az RTL-hez tartozó HD csatornákon műholdas TV-n? Más csatornákon eddig nem tapasztaltunk semmi hibát, 2 beltéri van és mindkettőn ez van.

2.png

3.png

hd.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

12 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2
10 órája, deero90 írta:

Sziasztok!

Az utóbbi pár napban vettem észre, hogy a fent leírt két csatornán, állandóan hibák jelentkeznek.

Természetesen bejelentettem hibára, videóra is felvettem a hibát, ő is látta a saját szemével, mert épp jelentkezett. Megnézte a jelszinteket tökéletes volt, kicserélte a fejet, ugyanúgy jelentkezik a hiba, fejcsere után is látta a szerelő, de ő sem érti mi a gond.

Esetleg más is tapasztalt ilyen problémékat az RTL-hez tartozó HD csatornákon műholdas TV-n? Más csatornákon eddig nem tapasztaltunk semmi hibát, 2 beltéri van és mindkettőn ez van.

2.png

3.png

hd.png

Az RTL családnál van a hiba, mert más szolgáltatónál is ilyen.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Köszönöm! Így már világos, ha más szolgáltatónál is ilyen. Azért csodálkozott a szerelő is meg én is, mert jelerősség 100% minden csatornán, a jelminőség is a legrosszabb 95%, ezeken is, ahol a híba van, 100 néha 99. Ő is mérte a műszerrel, tökéletes. Bár az az érdekes, hogy az ügyintéző hölgy a telefonban azt mondta, hogy nem volt mostanság hiba bejelentés ezekre a csatornákra... mivel úgy kezdtem alapba a beszélgetést, hogy megkérdeztem tudnak e ilyesmiről, mielőtt hibára jelentem

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ma délután már az SD változatokon is érzékeltem ezt a képhibát (IPTV-n), sőt a Cool tv-n egy ideig csak eredeti hanggal szólt egy műsor mindkét választható hangsávon. Bejelentettem, az ügyfélszolgálatos leellenőrizte a központból és megerősítette a hibát, azt mondta azonnal jelzik a műsorszolgáltató felé, de hogy mikor javítják az csak rajtuk múlik.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szaboadam
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
14 órája, btz írta:

@OldMike

Akkor tessék, itt egy másik kép, amin sokan vannak. Ha már képek alapján ítélkezünk. 

113956_telekom_kozpont-halozati-uzemeltetesi.thumb.jpg

Amúgy 24/7/365 felügyelet van ott, csak mondom az objektivitás kedvéért. 

Köszi, így már jobbnak tűnik a leányzó fekvése. Egyébként ha ilyen hibajelenség van egy (vagy több) napig, akkor a Telekom nem tud az IPTV- n keresztül üzenni, hogy a hiba nem az Ön készülékében, vagy a mi IPTV-nkben van? Úgy látszik az analóg őskövület ezt jobban tudta.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2019. 07. 15. at 15:18, teherwagon írta:

Hello, nicsak, akkor nem csak nálam vannak ilyen beltérik? :D

Ezek valamilyen muzeális darabok lehetnek a LED kijelzőjükkel? Engem 6 éve boldogítanak az IPTV-vel, de ilyen (vagy másmilyen) kijelzőssel nem dobtak meg.

@btz jó a kép, igaz leginkább az látszik, hogy a kutya se nézi a sok-sok kijelzőt >:(

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: OldMike
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2019. 07. 16. at 19:47, OldMike írta:

Ezek valamilyen muzeális darabok lehetnek a LED kijelzőjükkel?

Hello @Oldmike, sathoz osztogatták az induláskor, 2006 körül. stabil darabok, azóta sem volt velük semmi, csak a tápjukat kellett cserélni (1-2 éve egy éven éven belül tönkrement mindegyiknek)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...