Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Adathalászat telefonon (OTP)


sasfi

Kérdés

Sziasztok!

Július elején egy adathalász bűnöző felhívott vezetékes telefonunkon azt hazudva, hogy ő az OTP alkalmazottja és adategyeztetést kért.

 Mivel akkor valóban volt az OTP-vel ügyem, nem tűnt feltűnőnek ez az érdeklődés.

Vélhetően telefonkönyvből tudta a nevem, lakcímem, telefonszámom, de ő többre volt kíváncsi. Kicsalta születési időm, helyem, anyám nevét és személyi igazolványom számát.

Azóta azonban rájöttem, hogy valószínűleg átverés áldozata lettem.

Kíváncsi vagyok, hogy ezen adatok birtokában milyen csalást tudnak a káromra bonyolítani és ezt, hogyan tudom utólag kivédeni. Illetve mit tehetek az ellen, hogy ezt még most megelőzzem?

 Mit lehet ilyenkor tenni? (rendőrségen feljelentést tenni ismeretlen tettes/ek ellen?, személyesen bejelenteni az OTP-nél?)

 Előre is köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

2 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0
Ekkor: 2019. 07. 29. at 17:56, sasfi írta:

Kíváncsi vagyok, hogy ezen adatok birtokában milyen csalást tudnak a káromra bonyolítani és ezt, hogyan tudom utólag kivédeni. Illetve mit tehetek az ellen, hogy ezt még most megelőzzem?

Hello @sasfi, bármilyet, amihez a kapott adatok elegendőek. a btz által írtakon túl én cseréltetném a személyim is (lehet, hogy biztonságmániás vagyok, de az ördög nem alszik)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...