Ugrás a tartalomhoz
  • 0

A DNS-kiszolgáló nem válaszol


BEEnnn23

Kérdés

Sziasztok!

Kb. fél éve kötötték be nálam az optikát és előfizettem egy 1000 Mbit/s-os internetre. Sagemcom típusú modemet kaptam hozzá. Már a bekötést követő napon gondjaim akadtak a netre való csatlakozással. 3 laptop van itthon. Ebből 1 tudott csatlakozni, a másik kettő azt írta mindig, hogy nincs internet, a hibaelhárításra kattintva pedig azt az eredményt hozta, hogy "A DNS-kiszolgáló nem válaszol". Ezt próbáltam orvosolni manuálisan beállított DNS címekkel, néha jó volt néha nem. Próbálkoztam az ipconfig /flushdns, registerdns, release, renew parancsokkal is. Ez megoldotta a problémát addig amíg a gépet újra nem indítottam. Ha újra kapcsolódtam wifire, azután mindig fennállt a DNS hiba.

Jeleztem a Telecom felé, kaptam is egy teljesen új ugyan ilyen Sagemcom modemet. De megint előfordul, hogy nem tud csatlakozni.

Érdekesség, hogy iPad, Androidos okostelefon simán tud csatlakozni, sosem volt DNS probléma azokkal. Xbox One és az okos TV szintén DNS problémát ír néha.

A 3 laptopból 2-n Windows 10 (eredeti), 1-en pedig Windows 7 (szintén eredeti) fut.

Ha megosztom a mobilnetemet telefonról, akkor rögtön tudnak kapcsolódni a netre wifin keresztül, szóval nem hinném, hogy a laptopokkal lenne a baj.

A modemet hiába indítom újra, nem javul meg. Wifi jel sem lehet gond, mivel egy szobában vannak a laptopok és a modem.

Szerintetek mi okozhatja ezt?

 

rossz dns.png

Internet DNS probléma.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

7 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...