Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Hálózatfejlesztés-ről kérdés


benedict

Kérdés

Üdv. 

Arról szeretnék érdeklődni, hogy mikorra várható Tyukod településre hálózatfejlesztés? Régebben volt 50 Mbit és ha jól emlékszem még 150 Mbit-es internet kapcsolat is. Most már csak Net S Plusz díjcsomag van az egész településen. Ennek mi az oka esetleg valaki tud valami információt? 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: benedict
.
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

22 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 4

Az 50 mbps díjcsomag megszűnt, Net S Pluszban vonali maximum elérhető, ami a vonali körülményekről függően 50 mbps-nél is több lehet. A 150 pedig szerintem tévedésből lehetett kiadva ott, ha csak réz hálózat van. 

Szupergyors Internet Program keretében történő hálózatépítések 2020 végéig zárulnak le minden szolgáltató esetében. Nem néztem meg, hogy a szolgáltató a te esetedeben a Telekomot jelenti e 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Üdv @benedict

A Net S Plusz csomagban annyit adnak, amennyi kifér a csövön.

"Net S Plusz díjcsomag esetén: 30Mbit/s kínált letöltés, 1Mbit/s garantált letöltés, 5Mbit/s kínált feltöltés, 0,25Mbit/s garantált feltöltés.
Amennyiben az adott előfizetői hozzáférési ponton a díjcsomag kínált sebesség értékeinél magasabb sebesség értékek érhetők el, úgy a ténylegesen nyújtott sebességet nem korlátozzuk le a kínált sebességnek megfelelő értékben, hanem annál akár magasabb sebesség is elérhető. VDSL technológián, VDSL üzemmódban működő központi egység használatával a letöltési sebesség kínált sebessége, elméleti maximuma 100Mbit/s is lehet. "

Hálózatfejlesztéssel kapcsolatban itt tudsz információt szerezni: link

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
Ekkor: 2020. 04. 17. at 13:26, Roland90 írta:

Üdv!

Pereszteg településen már több mint 2 éve igérgetik a fejlesztést, valahol utána tudok nézni hogy hogy áll jelenleg a dolog? Kb. egy évvel ezelőtt volt egy áramszünet optikai hálózat fejlesztés miatt, illetve nemrég írtam egy levelet a Telekomnak hogy érdeklődjek de csak annyit kaptam válaszként hogy türelmemet kérik. De hogy egy hónap, fél év vagy több mint egy év az sajnos ködös. Én meg szívem szerint váltanék más megoldásra, de nem szeretném elkötelezni magam más szolgáltatóhoz ha már közel a fejlesztés. 

Üdv!

Ez a település a Soproni járásban található, ahol a Telekom nyerte a SZIP fejlesztési pénzt, így a program közel két éves csúszásával 2020 végéig fejlesztésre kell kerüljön. Illetve úgy látom, hogy a +400 lakossági végpontból már csak nagyon kevés nincs lefedve a település két végében.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
9 perce, abit? írta:

Üdv @benedict

A Net S Plusz csomagban annyit adnak, amennyi kifér a csövön.

"Net S Plusz díjcsomag esetén: 30Mbit/s kínált letöltés, 1Mbit/s garantált letöltés, 5Mbit/s kínált feltöltés, 0,25Mbit/s garantált feltöltés.
Amennyiben az adott előfizetői hozzáférési ponton a díjcsomag kínált sebesség értékeinél magasabb sebesség értékek érhetők el, úgy a ténylegesen nyújtott sebességet nem korlátozzuk le a kínált sebességnek megfelelő értékben, hanem annál akár magasabb sebesség is elérhető. VDSL technológián, VDSL üzemmódban működő központi egység használatával a letöltési sebesség kínált sebessége, elméleti maximuma 100Mbit/s is lehet. "

Hálózatfejlesztéssel kapcsolatban itt tudsz információt szerezni: link

 

Köszönöm az információt!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 perce, bmatyas írta:

Sziasztok!

Arról szeretnék érdeklődni, hogy tudok-e valahol információt gyűjteni arról, hogy mikor lesz internet a házunkban.

Konkrétan Budapest VI. kerületben nem tud a telekom (nem csak a telekom, de egyik szolgáltató sem internetet adni)

Pontos cím 1063 Budapest Munkácsy Mihály utca 23.

Bementem személyesen és azt mondták 30mb/s-et tudnak adni, de a bekötés napján a szerelő felhívott, hogy már volt ebben az épületben 2 hete, de túl messze van a központ (2km) és így túl gyenge a jel.

Nagyon furcsának tartom, hogy a fővárosunkban, sőt mi több a belvárosban nem tudok semmiféle vezetékes internetet kapni.

Esetleg lenne valakinek valami ötlet, hogy mit tudok tenni ilyen esetben?

Előre is köszönöm.

Amint elérhető lesz nálad bármilyen új hálózat, biztos hogy házaló ügynökök fogják ellepni a terepet, de addig sajnos jobbat nem tehetsz, minthogy érdeklődsz. Sajnos a helyi Telekomosokon kívül senki sem fog neked több és pontosabb információval szolgáli arról, hogy az adott címen milyen hálózat érhető el, mik a meglévő hálózat adottságai 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
3 perce, btz írta:

Amint elérhető lesz nálad bármilyen új hálózat, biztos hogy házaló ügynökök fogják ellepni a terepet, de addig sajnos jobbat nem tehetsz, minthogy érdeklődsz. Sajnos a helyi Telekomosokon kívül senki sem fog neked több és pontosabb információval szolgáli arról, hogy az adott címen milyen hálózat érhető el, mik a meglévő hálózat adottságai 

Sajnos bementem, de semmit nem tudtak mondani a kis ügyfélszolgálatosok, még egy médiumot sem amin tudnék érdeklődni, de a legvadabb álmaimban sem gondoltam volna, hogy a fővárosban a belvárosban ilyen problémába fogok ütközni miután beköltöztem az albérletbe.

Esetleg valami ötlet ami egy valid opció lehet addig?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@bmatyas

Sajnos úgy tudom, hogy a belváros elég necces vezetékes internet szempontjából. Régi műemlék házak stb, nem lehet csak úgy egyszerűen vezetékeket húzkodni. 

Folyamatosan érdemes érdeklődni, mert a lehetőségek, akár hétről hétre is változhatnak. 

Sajnos, ha nincs vezetékes szolgáltatás, akkor marad a mobilnet, mint opció. Jobbat nem tudok ajánlani. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2020. 01. 16. at 7:12, teherwagon írta:

Mikor történt mindez, régebben vagy mostanság? azért kérdezem, mert nem lehetetlen, hogy hozzátok is eljutnak, de szerintem most a szip vállalásokra koncentrálnak (van ott még meló elég), csak utána mennek egyéb területekre

Egy pár hete történt náluk.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2020. 01. 14. at 17:40, alienhun11 írta:

Szia Teherwagon!

Tudom, csak érdeklődtem, mivel Győrasszonyfa településen is kiépítésre került a Té által az optika. (Győrasszonyfa is Phalmi járás) :) Hátha ide is bekerül a Té. :)

Mivel az a település alapból nem volt igényhelyként megjelölve a másik szolgáltatónak, valószínűleg  azért mert előzetes önerős vállalás történt ott. Ez az előző KIFÜ térképen jól látszana, de az már nem publikus.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Üdv!

Pereszteg településen már több mint 2 éve igérgetik a fejlesztést, valahol utána tudok nézni hogy hogy áll jelenleg a dolog? Kb. egy évvel ezelőtt volt egy áramszünet optikai hálózat fejlesztés miatt, illetve nemrég írtam egy levelet a Telekomnak hogy érdeklődjek de csak annyit kaptam válaszként hogy türelmemet kérik. De hogy egy hónap, fél év vagy több mint egy év az sajnos ködös. Én meg szívem szerint váltanék más megoldásra, de nem szeretném elkötelezni magam más szolgáltatóhoz ha már közel a fejlesztés. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, Roland90 írta:

Ez akkor azt jelenti hogy nagyon közel lehet az "aktiválása", életbe lépése a fejlesztésnek, vagy azt jelenti hogy a jelenlegi 25 mbit/sec már a fejlesztett kapcsolat és kvázi már részese vagyok így a falu közepén a dolognak :D A Fő utcában lakom a 32.-s ház szám alatt.  
Köszönöm addig is a segítséged és a választ! 

Nem tudom milyen típusú szolgáltatás az, amit igénybeveszel, de nem hiszem hogy az a max 25 megabites hálózat egy SZIP - és fejlesztés lenne. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 perce, btz írta:

Az 50 mbps díjcsomag megszűnt, Net S Pluszban vonali maximum elérhető, ami a vonali körülményekről függően 50 mbps-nél is több lehet. A 150 pedig szerintem tévedésből lehetett kiadva ott, ha csak réz hálózat van. 

Szupergyors Internet Program keretében történő hálózatépítések 2020 végéig zárulnak le minden szolgáltató esetében. Nem néztem meg, hogy a szolgáltató a te esetedeben a Telekomot jelenti e 

Hol találok erre dokumentációt, hogy ez a Szupergyors Internet Program érinti-e a településemet? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Arról szeretnék érdeklődni, hogy tudok-e valahol információt gyűjteni arról, hogy mikor lesz internet a házunkban.

Konkrétan Budapest VI. kerületben nem tud a telekom (nem csak a telekom, de egyik szolgáltató sem internetet adni)

Pontos cím 1063 Budapest Munkácsy Mihály utca 23.

Bementem személyesen és azt mondták 30mb/s-et tudnak adni, de a bekötés napján a szerelő felhívott, hogy már volt ebben az épületben 2 hete, de túl messze van a központ (2km) és így túl gyenge a jel.

Nagyon furcsának tartom, hogy a fővárosunkban, sőt mi több a belvárosban nem tudok semmiféle vezetékes internetet kapni.

Esetleg lenne valakinek valami ötlet, hogy mit tudok tenni ilyen esetben?

Előre is köszönöm.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 órája, btz írta:

Üdv!

Ez a település a Soproni járásban található, ahol a Telekom nyerte a SZIP fejlesztési pénzt, így a program közel két éves csúszásával 2020 végéig fejlesztésre kell kerüljön. Illetve úgy látom, hogy a +400 lakossági végpontból már csak nagyon kevés nincs lefedve a település két végében.

Ez akkor azt jelenti hogy nagyon közel lehet az "aktiválása", életbe lépése a fejlesztésnek, vagy azt jelenti hogy a jelenlegi 25 mbit/sec már a fejlesztett kapcsolat és kvázi már részese vagyok így a falu közepén a dolognak :D A Fő utcában lakom a 32.-s ház szám alatt.  
Köszönöm addig is a segítséged és a választ! 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...