McBelaba

VOIP Telefon Rejtélyes Hibája

Kérdés

Üdv.!

Kábelmodem EPC3925, van internet 100/10-es internet és van a Line 1-es egy VOIP telefon.

Ma 2019.08.13.-án 14-óra körül még jó volt, telefonáltam is róla. Később elmentem, majd hazafelé jövet kb 16:30-körül mobilról hívtam és foglaltat jelzett, gondoltam beszélnek. Később ismét ez volt a helyzetb 2 alkalommal is, ekkor mobilon csörögtem haza és monták, hogy a VOIP-s telefon teljesen süket. Hazajöttem  megnézem a Cisco 3925-ót, és a Line-1 led kivételével minden oké, a VOIP telefon süket. Mobilról hívom a 1414-et, Wanda értetlenkedik, sokadik Igen válszt végre Wanda megérti, majd kapcsol a hibabejeletőhőz. Egy hölgy vette fel, és éppen mondani kezdem neki a hibát, amikor a Cico 3925-ön világítani kezd a Line-1, gyorsan odamegyek a telefon készülékhez és akkor már müködött. Mondom a hölgynek, hogy a VOIP-s telefon nem müködött, de közben megjavult, esetleg valami kartbantartás, vagy hiba nem volt-e, de nem tudott erről. Amikor még a VOIP-s telefon rossz volt az internet müködött, a 192.168.100.1-es IP címen a Cisco 3925-be belépve a Line-1 nél Disconnected volt.

Én valami központi hibára gondolok, mert minden normális volt a Cisco 3925-ön kivéve a Line-1 Disconneted állapotát, ami olyan relytélyes körülmények elment vadászni, majd 1-2 óra múlva magátpl megjavult.

Kérdésem az, hogyan lehet ennek utánnanézni mi volt hiba oka?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2 válasz erre a kérdésre

2 órája, btz írta:

Az ügyfelek felé ritkán van kommunikálva az ilyesmi, talán telefonban megmondják ha nagyon érdekel, miért volt kiesés, ha nem tervezett meghibásodás volt. A tervezett karbantrartásokból eredő kimaradásokról pedig itt tudsz tájékozódni.

Budapesten vagyunk, a listában meg ez van:

2019. augusztus 13-án 09:00 és augusztus 13-án 14:00 között: Apc település egyes részein 
2019. augusztus 13-án 07:30 és augusztus 13-án 15:00 között: Arnót település egyes részein 
2019. augusztus 13-án 08:00 és augusztus 13-án 16:00 között: Diósviszló település egyes részein 
2019. augusztus 13-án 08:30 és augusztus 13-án 16:00 között: Domaháza település egyes részein 
2019. augusztus 13-án 08:00 és augusztus 13-án 16:00 között: Dunavecse település egyes részein 
2019. augusztus 13-án 08:30 és augusztus 13-án 13:30 között: Pusztaszentlászló település egyes részein 
2019. augusztus 13-án 10:00 és augusztus 13-án 16:00 között: Szuhakálló település egyes részein

Akkot itt nagyon mellényúltak, vagy elhegesztettek valamit, mert a tervezett szerint köze sincs Budapesthez.

Azért kösz.

A Melóhelyemen a villanyszerelő annyira el volt tévedve, hogy a Szerverteren klima berendezését rákötötten szünetes bemenetére. A szünetmentes egy duplikált cucc volt, felválltava kapcsoltak egymás között bizonyos időközönkélnt. A klima is időzítve volt az is időnkénmt be és kikacsolt. Nyáron a nagy meleben gyakrabban és gondolom nagyobb terheléssel. Ennek eredménye az volt, elég gyakran a nagy melegben amikor elindult a klima, akkor a hálózatifeszültség lecsökkent, utánna meg lökött rajta egy és akkor meg felúgrott a feszültség. Ezt a szünetmentes meg túlfeszültségnek érzékelte és egyből lekalcsolt, nekünk meg szaladgálnunk kellet mindig a biztosítékot felkapcsolni és a szünetmentest és a szervereket újraindítani.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az ügyfelek felé ritkán van kommunikálva az ilyesmi, talán telefonban megmondják ha nagyon érdekel, miért volt kiesés, ha nem tervezett meghibásodás volt. A tervezett karbantrartásokból eredő kimaradásokról pedig itt tudsz tájékozódni. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most