Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Saját levelezőszervernél fogadás megy, küldésnél a mail elmegy, de nem érkezik meg


scania471

Kérdés

Sziasztok!

Nyári projektként összeraktam egy Nethserver-t futtató levelezőszervert. Odáig eljutottam, hogy másik gépről rá tudjak kapcsolódni az adott postafiokra, emaileket tudok fogadni, de a küldés már nem megy annyira. A levél elmegy, de nem érkezik meg a címzetthez.

Erről úgy tudom, hogy a Telekom blokkolja ezeket. Ezt meg lehet-e valahogy oldani, hogy lehessen küldeni is mailt?

Sajnos nincs Telekom Webmail fiókom, regisztrálni még nem jöttem rá, hogy kell.

Az lehetséges, hogy feloldják ezt a blokkolást vagy esetleg külsős SMTP szervert használjak a levelek küldéséhez?

Válaszokat előre is köszönöm! :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

6 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2

@scania471

Normális levelező szerverek már ott dobnak, ha olyan PTR recordal mész hogy *******dynamic.pool.telekom.hu stb stb.... , még ha valaki fel is oldaná neked a 25-ös port tiltását. 

Használj dedikált szervert, virtuális szervert saját SMTP üzemeltetéssel vagy shared smtp szolgáltatást ezekre a célokra. 

Telekom SMTP szerverét használhatod. Emailfiókot a Telekom online felületén tudsz létrehozni. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Értem. A mai nap első részében végül a Sendgrid SMTP Relay szolgáltatását használom a levelek küldéséhez, eddig jól megy, de akkor ne is várjam, hogy a saját SMTP rendszeremet használjam. Köszi a segítséget! A jövőben erre figyelni fogok! :D

Egy linket a Telekomos emailfiók regisztrálásához tudnál-e küldeni? Most vagy vak vagyok vagy nem tudom, de nem találom sehol...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Tudom, hogy az otthoni szolgáltatás nem erre való, de megvan nagyrész a sávszélesség (kivéve a feltöltés, mert az borzasztó (1.3MB/s max)) és igazából csak én használom.

VPS-t azért nem akarok bérelni, mert amúgy is kb ingyen kaptam (selejtezésből nyúltam le :D) (áram szerencsére napelemekből van) ezt a gépet (Primergy Econel 100 S1), mert kb használhatatlan, de gondoltam nyári projectként vagy csak tanulmányozásként magam csinálok ilyet. Ez már a 2. ilyen Linuxos szerverem. (Főleg mert jövőre érettségi és nem lesz idő) Ha meg nagyon megnőne a forgalom, úgyis nagy változtatások lennének az alapokban. :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...