Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Huawei HA35 szétszerelhető-e/ mi a maximális üzem hőmérséklet?


tommm27

Kérdés

Sziasztok!

Kérdésem az lenne hogy van egy huawei HA35 routerem, mivel ez egy DSL-LTE bonding-al hoz létre kapcsolatot az LTE jel erősség nem a legjobb (36-38 között mozog azaz 1-es vagy 2-es a harom indikátorból) a házban (családi kertes) mivel a padlás és plafon között speckó szigetelés van, megpróbáltam hogy padláson helyezem el ezt a csodát de érdekes módon a szokásos 60-70 mbps-ről le esett ilyen 1-2 mbps-re, rohadt meleg van a padláson arra gyanakszom hogy egyszerűen túlmelegszik.

Másik, mivel belső antenna van benne így hiába szerelnék fel külső antennát nem tudom hova "szépen szakszerűen" rákötni, ezért gondoltam hogy megbontom a router házát és beépített antenna helyére fogom rámókolni a külső antenna beérkező kábelét.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

8 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2

 

20 órája, tommm27 írta:

Másik, mivel belső antenna van benne így hiába szerelnék fel külső antennát nem tudom hova "szépen szakszerűen" rákötni, ezért gondoltam hogy megbontom a router házát és beépített antenna helyére fogom rámókolni a külső antenna beérkező kábelét.

A Huawei HA35 elosztó hátoldalán van egy műanyag takaró, az alatt található a külső antenna csatlakozója, ha jól emlékszem SMA típusú.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@tommm27

Nem épp 40-50 celsiusokra tarvezték ezeket. Ha megnézed bármelyik beltéri router user guide-ját láthatod, hogy mik az üzemi hőmérsékletei. Kb az érvényes erre is. 

Bondingot úgy tudom már csak IPTV szolgáltatás esetén adnak, ha van megfelelő számú port a DSLAM-ban vagy elég ér a törzskábelben. Call centerest nem nagyon érdemes erről kérdezni, a többség nem éppen "technikai beállítottságú". 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@btz koszi szepen a megerositest :)

Masik kerdesem az lenne hogy egyenlore nem vettem kulso antennat csak felraktam a HA35-ot padlasterbe mindent szepen atkotogettem, ter ero ott maxon van belso antennaval is (48-50 gondolom ez a max) , viszont egy dolgot nem ertek padlason olyan 40-50 fok siman van tuzo napsutesben, kihathat ez a router mukodesere? Probaltam keresni infot maximalis uzemi hofokrol de semmi. Azert gyanakszom mert amig lent volt szobaban kivett sim kartyaval tehat tisztan VDSL vonal lehozott 40-50mb/s-et + ilyen 35-38 veteli eroőséggel meg ratolt 30-40mb/s-et kenye kedve szerint, most VSDL hoz le 30-40mb/s-et (tobbszor is mertem reggel delben este kesoeste speedtest.net, fast.com, dslreports.com es meg jol seedelt torrentel is csekkolom) es mostani 48-50 veteli erőséggel meg ratol 30mb/s-et.

Erosen gondolkodom hogy inkabb csak vissza allok sima VDSL-re bonding nelkul, ebben az esetben pedig beprobalkozhatnek 2 erpar behuzatasaval de telekomos ugyfelszolgalatos nem igazan ertette multkori telefonhivasomat hogy mit szeretnek.

Ebben a ket dologban esetleg tippet/otletet/tanacsot tudnal adni? Megis milyen konkret szoveggel keressem fel az ugyfelszolgalatot hogy ertsek a kettos erpar bekotest? Ha lemondom LTE netgyorsitot ugyis kijonnek routert cserelni akkor szerelovel jobban tudnek szot erteni?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: tommm27
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...