Ugrás a tartalomhoz
  • 0

pfSense 2.4.4 és sagemcom f@st 3686ac BRIDGE


sagemirage1

Kérdés

8 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Túl vagyok rajta, van bridge.

Sőt vissza rakva a LAN1-Sage portot az Archer C3150 WAN -jára, ahogy eddig üzemelt, minden rendben.

Most kerülne be a rendszerbe a pfSense (PCEngines APU4 board), de nem tud mert nem kap dynamic IP -t.

Elképesztő, hogy egy SOHO router -nek nem gond, de a pfSense -en nem megy.

Vagy a 40 -dik pfSense -m, tehát a konfig is megy, ez sem lehet gond.

A szolgáltatónál lehet valami MAC szűrés vagy nem tudom...?, mert a pfSense az C3150 -től felveszi a DHCP -s IP -t, persze dual NAT, ami nem kell :-) ....,de tesztnek jó volt.

FreeBSD shell naplóban a DHCP request kimegy, de nincs válasz a Telecom -tól

Valami más ötlet esetleg, vagy hívjam a szerviz desk -et?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Persze küldöm.

A pfSense teljesen alap WAN_DHCP beállítással fut, ezzel a beállítással használom több helyen is szerte az országban és Portugalban, Spanyolban, tehát ez nem egy bonyolult történet.

Mint írtam is, például a jelenleg is működő TP-Link SOHO eszközről is ezzel a setup -al veszi fel az IP -t.

Log -ban jól látszik, hogy a kérés kiküldése után nem történik semmi, Telekom részéről...

Több prtsc -t is készítettem, ahol látszik, hogy Sage eszközről nincs IP 0.0.0.0, de pl. TP-Linkről igen, szinte azonnal.

Feltöltöttem a TP-Link -ről kapott DHCP -s IP log -ját is, ahol látod, hogy fut végig a dynamic IP -s WAN felállása rendesen.

Szerintem nem a pfSense -en van a gond, mit blokkol a Telekom???

Volt még egy ötletem a PCEngines APU4 board, 4 darab Intel I210 NIC chip -el dolgozik (hardware offload kikapcsolva!), gondoltam Sage switch chip -el nem áll össze a kapcsolat, beraktam közéjük egy TP-Link 5 portos non- managed switch -et, a helyzet nem változott.

Így marad a Telekom mint "hunyó"!

Bár már szívtam ezzel a Sage csodálatos HGW -vel sokat, jó lenne egy V2 -es verzió, de gondoltam BRIDGE -ben ez nem annyira számít.

Kritikán aluli volt a WiFi -je, meg sok más is, de BRIDGE módot csak kezel nem....???

 

Üdv: Krisz

 

pfSense_setup1.png

pfSense_setup2.png

pfSense_setup3.png

pfSense_setup4.png

pfSense_setup5.png

pfSense_setup6.png

pfSense_setup8.png

pfSense_setup9.png

pfSense_setup10.png

pfSense_setup11.png

pfSense_DHCP_log_2NAT_Page_1.png

pfSense_DHCP_log_2NAT_Page_2.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...