Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Akadozhat a Voip?


Mate63

Kérdés

Sziasztok!

Annyi kérdésem lenne hogy van egy 1000/1000 res előfizetésünk ugye tvvel és telefonnal ami torrentezés közben nem engedélyezi a vezetékes hívások ki illetve bemenő hívások indítását "a hívott számon elöfizető nem kapcsolható" vagy ha épp hívás közben indítom el akkor akad a hívás recseg és ropog valaki tud valami beállítást a torrent kliensre ami ezt a telefonos problémát megoldja előre is köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

10 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Önmagában a torrentezéstől nem lesz probléma.
Ha a helyi hálózatod úgy épül fel, hogy a digitális elosztón megy át a helyi (nem internetes) adatforgalom az képes kifektetni.
Jelenségek:
- Akadozik, leáll az IPTV.
- Csökken a letöltések sebessége, esetleg nullára is lemehet (leáll az internet).
- Szakadozik és rendellenesen működik a vezetékes telefon.
- Elérhetetlenné válik a digitális elosztó webes felülete.

Már néhány GB másolásától is határozatlan állapotba kerülhet a Sagemcom.
- Két PC egymás között másol.
- NAS lejátszás vagy anyag feltöltése.

+++

Más:

"a hívott számon előfizető nem kapcsolható"

Évekkel ezelőtt viszonylag gyakran előfordult, ha 20-as számot próbáltam vezetékesről hívni.
Miközben 30-as mobilról elérhető volt.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A digitális elosztóhoz csak a gigabites switch és az IPTV kapcsolódik?
Minden más a gigabites switch-hez kapcsolódik?
A digitális elosztó WiFi-jét sem használod másolásra, filmnézésre a helyi hálódról?

(Torrentnél limitálható a fel/le sebesség és az egyszerre tölthető fájlok száma, de szerintem nem ez a probléma.)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
57 perce, Kalimera írta:

A digitális elosztóhoz csak a gigabites switch és az IPTV kapcsolódik?
Minden más a gigabites switch-hez kapcsolódik?
A digitális elosztó WiFi-jét sem használod másolásra, filmnézésre a helyi hálódról?

(Torrentnél limitálható a fel/le sebesség és az egyszerre tölthető fájlok száma, de szerintem nem ez a probléma.)

Biztos hogy nem ez a probléma. Nekem 70/25 mbps DSL-en akárhogy torrentezem a VOIP-nek meg sem kottyan

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2019. 09. 03. at 16:05, Mate63 írta:

Sziasztok!

Annyi kérdésem lenne hogy van egy 1000/1000 res előfizetésünk ugye tvvel és telefonnal ami torrentezés közben nem engedélyezi a vezetékes hívások ki illetve bemenő hívások indítását "a hívott számon elöfizető nem kapcsolható" vagy ha épp hívás közben indítom el akkor akad a hívás recseg és ropog valaki tud valami beállítást a torrent kliensre ami ezt a telefonos problémát megoldja előre is köszönöm!

Nálam is ez a jelenség van, ugyanezen a díjcsomagon!
Akkor érződik legjobban a telefonvonali probléma, mikor a torrent csak 4-5 kB/s fel, le sebességgel működik.  Az UPnP kikapcsolása után, a torrentes gépnek beállítottam fixen a 192.168.1.253 ip címet és nyitottam 45682  TCP és UDP portot.  Mióta így csináltam javult a helyzet, hogy legalább már nagy észben kicsörög a  telefon. Hívásnál viszont ha tárcsázáskor pont abban a pillanatban nyomom meg valamelyik szám billenytyűjét és abban a pillanatban berecseg a vonal, vagy pillanatra megszakad akkor a lenyomot billentyűhöz tartozó szám kimaradhat , és kimenő hívásnál néha emiatt mondja be, hogy a hívott számon előfizető nem kapcsolható, mert kimaradt minimum 1 számjegy tárcsázásnál a szakadozás miatt..
Továbbá a torrent klinsen belül a beállításoknál a BitTorrent menüben minden pipát kivettem. 
Ezek után úgy érzem nálam javult a helyzet, persze nem működik tökéletesen így sem.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...