Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Miért számít új szerződésnek a hosszabbítás ill. a módosítás?


malvin

Kérdés

2008-óta vagyunk Telekom előfizetők: vonalas, mobil és internet. (korábban még IPTV is volt).
2019.08.22-én hosszabbitottuk meg a lejárt hűségidőt, és mivel a korábbi NetMánia S csomag megszünt, az internetet Net S Plusz-ra váltottunk a "mident egyben" Magenta 1 csomaggal.

A probléma az, hogy ez így 2018. szeptember 1-je utáni szerződés lett, és magszűnt a több mint 10 éves web-tárhelyem.
(pontosabban nem szűnt meg, a rajta lévő web-lap továbbra is elérhető, de már ftp-vel nem tudok belépni)
Az ÜFSZ szerint "nincs mit tenni", ez a szolgáltatás kivezetésre kerül.
Ez igy "nem fair"!
Ha ezt előre tudom, akkor "nem csinálok semmit", és a korábbi (legutóbb 2017-es) határozott idejű szerződésem automatikusan átmegy határozatlan idejűbe - gondolom az eredeti dátummal - és így akkor megmarad a web-tárhelyem. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

4 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Hello @malvin, vigasztaljon, hogy csak némi időt nyertél volna. a Té már olyan régen zárta a webtárhelyet (saccra 4-5-6 éve?), hogy bármikor kivezethetik (az ászf-jükben sem találtam már róla semmit, nemhogy a honlapjukon). így viszont kaptál Magenta kedvezményeket, ami értékben, funkcionalitásban bőven több, mint az 50 megás tárhely (emlékeim szerint ennyit adtak, helyette bármikor találsz másik ingyeneset)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem vígasztal! Sőt! De "megoldom"!

Most küldterm el a feleségemet (mert némi huzavona után pár éve sikerült összevonni az Ő nevére az én nevemen lévő vezetékes telefont, és így az én nevemre került internetet is, az Ő nevén lévő mobillal) - szóval kénytelen voltam Őt küldeni, hogy mondja le az egész internetet.

Irány a konkurencia (U-val kezdődik, ---)! Ami nem nagy váltás, mert régóta (2000-óta, tehát réggebben, mint a T) szintén van. De "speciális okokból" - mint pl. a web-tárhely eddig megérte. De ezután már nem. 

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: malvin
csillagozás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, malvin írta:

Nem vígasztal! Sőt! De "megoldom"!

Most küldterm el a feleségemet (mert némi huzavona után pár éve sikerült összevonni az Ő nevére az én nevemen lévő vezetékes telefont, és így az én nevemre került internetet is, az Ő nevén lévő mobillal) - szóval kénytelen voltam Őt küldeni, hogy mondja le az egész internetet.

Irány a konkurencia (U-val kezdődik, ---)! Ami nem nagy váltás, mert régóta (2000-óta, tehát réggebben, mint a T) szintén van. De "speciális okokból" - mint pl. a web-tárhely eddig megérte. De ezután már nem. 

 

Szerintem azért is vezették ki a webtárhelyet, mert gondolom nem sokan használták, meg azt se tudták, hogy van ilyen. :D

A konkurencia meg nem minden esetben jobb. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
57 perce, abit? írta:

Szerintem azért is vezették ki a webtárhelyet, mert gondolom nem sokan használták, meg azt se tudták, hogy van ilyen. :D

A konkurencia meg nem minden esetben jobb. :)

Én viszont tudtam, és használtam is.

Igen, nem "minden", de miért fizessek egy ilyen szolgáltatásért (na most feltöltenék egy speedtest képet, de a  válaszd ki a fájlokat. kifagy),

meg persze akkor is amikor a konkurenciát tölteném fel.

De mind 1 is. Szerintem ott a "kulcs", amikor az ügyintéző azt mondta, "hogy semmi sem fog változni".

Hát változott. De remélem ott a hangfelvétel. (legutoljára amikor még én jértam ott, akkor még volt ilyen).

Na ennek alapján, már meg lehet inditani egy fogyasztóvédelmi feljelentést.

u.i. közben a feledégem is visszajött. (egyenlőre nem mondta le az előfizetést), mivel kimutatták neki, hogy a jelenlegi előfitzetés csak 900Ft-al kerül többe, mint az internet nélküli. Tényleg nem sok (egy jobbfajta sörfesztiválon ennyibe kerül 4dl. - ma már csak ennyi egy korsó -- sör).

De akkor is! A hosszabbítás az nem új szerződés:

webtárhely help:

Fontos! A 2018. szeptember 1-je után értékesített internet díjcsomagokhoz már nem vehető igénybe webtárhely szolgáltatás.

Na majd a fogyasdztóvédelem eldönti, hogy az én szolgáltataásom 2008-as vagy 2019-es.

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...