Ugrás a tartalomhoz
  • 0

IPSec VPN


lachatak

Kérdés

Sziasztok,

Tavmunka miatt VPN-t hasznalok hogy a ceges haloztaba bejelentkezzek. Teljesen jol is ment a dolog 2 hettel ezelottig. A ceges adminok nem latnak semmilyen forgalmat amikor megprobalok bejelentkezni. Az lenne a kerdes, hogy IPSec VPN tamogatott e a Telekom alltal? Nem volt valami valtozas ami miatt ez esetleg 2 hete nem mukodik? FortiClient-et hasznalok macbook-al. Mit ellenorizzek le? Van valami javaslat? Elegge blokkol a munkaban hogy nem tudok bejelentkezni.

Koszi a segitseget,

Krisztian

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

5 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Szia,
közben véletlenül meg lett a hiba, amivel több mint egy hónapja küzdök.
Én hibám volt: nem alapertelmezett portokon használom a szolgáltatásokat, ha valaki az alapértelmezetten próbál belépni feketelistára teszi, onnantól le van tiltva. Na most valahogy ez az ip cím (céges belső vendég wifi) is rákerült. Azért működött néha mert frissítésekkor újraindítottam a routert és a dinamikus bejegyzések a feketelistán törlődtek.
Én meg már átkoztam a speedport-ot :)
Bár eddig azért 2 tulajdonságával nem tudok megbékélni:
- gyenge wifi
- nem állítható be "static route"

Üdv,
Tamás

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

 

Sziasztok!
Nekem is vannak ilyen problémáim adsl-en csak fordítva és nem csak L2TP hanem SSTP sem megy minden hálózatból.
1-2 hónapja kezdte, hogy egyik nap csatlakozott, másik nap nem, pedig az ip sem változott. Volt hogy 1-2 újracsatlakozás után megjavult, pedig az ip címben is csak az utolsó tag változott. Egyik hálózatból amit használok nem tudok már bejelentkezni rá, viszont egy kisebb szolgáltatóéra ugyaninnen igen. A két vpn szerver konfigja ugyanaz, csak annyi különbség van hogy a problámás kapcsolat vpn szervere egy "zte speedport entry 2i" mögött van.
Szóval 3 szolgáltatóról működik, a negyedikről nem. De a negyedikről kifelé működik a VPN más szerver irányába.
Úgy jutok most be a problémás helyre hogy becsatlakozok egy másik helyre, ami már be tud csatlakozni ahova én közvetlenül nem.
Nemrég cserélték a régi dsl modemet erre a speedportra, előtte nem volt ilyen gond, a csere után pár héttel kezdődött.
Elég kusza az ügy :)

Üdv,
Tamás

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
13 órája, [tamkov] írta:

 

Sziasztok!
Nekem is vannak ilyen problémáim adsl-en csak fordítva és nem csak L2TP hanem SSTP sem megy minden hálózatból.
1-2 hónapja kezdte, hogy egyik nap csatlakozott, másik nap nem, pedig az ip sem változott. Volt hogy 1-2 újracsatlakozás után megjavult, pedig az ip címben is csak az utolsó tag változott. Egyik hálózatból amit használok nem tudok már bejelentkezni rá, viszont egy kisebb szolgáltatóéra ugyaninnen igen. A két vpn szerver konfigja ugyanaz, csak annyi különbség van hogy a problámás kapcsolat vpn szervere egy "zte speedport entry 2i" mögött van.
Szóval 3 szolgáltatóról működik, a negyedikről nem. De a negyedikről kifelé működik a VPN más szerver irányába.
Úgy jutok most be a problémás helyre hogy becsatlakozok egy másik helyre, ami már be tud csatlakozni ahova én közvetlenül nem.
Nemrég cserélték a régi dsl modemet erre a speedportra, előtte nem volt ilyen gond, a csere után pár héttel kezdődött.
Elég kusza az ügy :)

Üdv,
Tamás

Szia! Első körben naplófájlokat kéne átnézni. Kliens oldal, szerver oldal egyaránt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia!

Alapból nem ír semmit a szerver, a kliens is csak a próbálkozást. Majd részletesebbre állítom a logot.

Mikor hozták a speedport-ot, azt csak betettem a modem helyére. Nemrég kivettem a régi routert és az speedport kapcsolódik, de így is ugyanaz. Sajnos kihajítani azt már nem tudom mert a telefon is azon át jön :(

Szerencsére egy kevésbé fontos helyről nem csatlakozik, a fontosabb site2site kapcsolat rendben megy (így a másik oldalról bejutok ezzel is ha fontos).

Csak érdekel a dolog, hogy mi lehet az oka.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: [tamkov]
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...