Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Sagemcom F@st 3890V3 vs. dhcpv6 vs. syslog


NemoNobody

Kérdés

Én már csak akkor dumálok amikor fáj. Megint fáj.

Kihalt a régi sagem, és Boldog Tulajdonosa™ lettem egy SagemCom HomeBox Wireless Router F@st 3890V3 csodának. Ami amúgy, hozzávetőlegesen problémamentesen megy.

Kivéve hogy eltűntek a DHCPv6 beállítások. És hát így nem is csoda, hogy eltűnt a DHCPv6 is teljesen. Tök jó, hogy van PD, de hogyan kellene hozzájutnom? Kapok DHCPv6 üzeneteket, nagyon izgalmas: No addresses available for this interface.

Kit kell megölnöm hogy a PD-t kiadja?

Attól sem vagyok maradéktalanul boldog hogy RA-n behirdeti a fdaa:bbcc:ddee::/64 prefixet. Minek is? Azon túl, hogy bosszantson?

Nem IPv6, de nem találom a syslog server remote IP megadását sem. Ennek sem tudok így maradéktalanul örülni, mert nincs logom, nem látom, mikor gyakja le magát akármiért is, nem beszélve az „okos” tűzfaláról, aminek szintén örülnék ha látnám a logját.

Vannak esetleg titkos mozdulatok, eldugott ikonok (az egész menü egy rémálom, semmi nem ott van aholgondolnám), mágikus klikkek, hogy a régi funkcionalitást vissza lehessen nyerni? Ötlet....?

Köszönöm előre! is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

2 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Úgy tűnik nincs megoldás, az eszköznek hibás a firmware-e, pontosabban Jean kifelejtette belőle a teljes dhcpv6 menüt, meg persze mindent ami ezzel jár, plusz kifelejtette belőle a syslogot is.

A megoldás emiatt az, hogy kérjem, hogy cseréljék vissza SagemCom 3686 v2-ra ami előtte volt. o.O

Kérdéses, hogy bárki leadja-e a sagemnek hibára.......... úgyhogy a következő cserénél már kínos lesz, amikor elfogy a 3686-os a raktárakból is. :(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...