Ugrás a tartalomhoz
  • 0

VoWiFi - WiFi hanghívás nem működik a gyakorlatban


vgreczi

Kérdés

Sziasztok,

Tegnap szolgáltatói oldalon aktiváltattam a VoWiFi szolgáltatást és bekapcsoltam VoWiFi funkciót a telefonon is WLAN preferred opcióra állítva. Elvileg minden adott hogy működjön,  de a gyakorlatban sajnos mégsem működik.

Úgy teszteltem, hogy aktiváltam a repülő módot és bekapcsoltam csak a WiFi-t és elindítottam egy normál hívást majd ezt a hibaüzenetet kapom:

'Radio OFF: Turn off airplane mode or connect to wireless network to make a call'

Következésképp VoWiFi nem működik a gyakorlatban mert nem érzékeli, hogy WiFi hálózathoz már csalatkozva van.

Milyen beállítást kell még eszközölni a telefonon, hogy működjön VoWiFi megfelelően?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

8 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2
5 órája, vgreczi írta:

Telefonom típusa: Xiaomi Mi MiX 2S

Arra gyanakszom, hogy nem támogatott a készüléked. :( Samsung, meg talán Huawei készülékek támogatottak Wifi hívás téren a Telekomnál. Nekem Samsungon kifogástalanul működik a VoWiFi. 

Érdemes lenne még máshol is megkérdezni, például [itt] vagy [itt], hátha valakinek van tapasztalata ezügyben. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
Ekkor: 2019. 11. 04. at 10:08, teherwagon írta:

Nem tudom pontosan, hogy a Ténél, hogyan megy, de egy bizonyos telón és egy bizonyos szolgáltatónál valaki meg tudta mókolni cikk alapján én biztosan nem futnék neki (egyik sem stimmel nálad). inkább kivárnám, amíg kiengedik minden telóra (már most sokkal többön megy, mint az indulásnál, pedig még szerintem csak valami tesztfázisban vannak)

Ezzel az XDA-s módszerrel működik VoWiFi az én telómon is, letesztelve (bár másik szolgáltatónál), de én nem szeretném root-olni a telóm banki alkalmazások miatt.

Remélem Telekom kiterjeszti a VoWiFi szolgáltatást több készülékre, beleértve saját készülékem Xiaomi Mi MIX 2S-t is, szóval én megvárom  hivatalos megoldást...

Köszönöm a válaszokat!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
1 órája, teherwagon írta:

Hello @vgreczi, abitnál a megoldás, bizonyos újabb Samsung és Huawei telókon kívül egyelőre egyedül a Xiaomi Mi9 SE-en és a Sony Xperia 5-ön megy

 

Szia,

tehát készülékfüggő - ennek nagyon nem örülök. Azt hittem APN módosítással vagy hasonló trükkel megoldható...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
35 perce, abit írta:

Arra gyanakszom, hogy nem támogatott a készüléked. :( Samsung, meg talán Huawei készülékek támogatottak Wifi hívás téren a Telekomnál. Nekem Samsungon kifogástalanul működik a VoWiFi. 

Érdemes lenne még máshol is megkérdezni, például [itt] vagy [itt], hátha valakinek van tapasztalata ezügyben. 

Köszi a választ, próbát teszek ott is.

Egyébként ezzel a "mókolással" működik VoWiFi csak én nem  szeretném root-olni a telóm.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Nem tudom pontosan, hogy a Ténél, hogyan megy, de egy bizonyos telón és egy bizonyos szolgáltatónál valaki meg tudta mókolni cikk alapján én biztosan nem futnék neki (egyik sem stimmel nálad). inkább kivárnám, amíg kiengedik minden telóra (már most sokkal többön megy, mint az indulásnál, pedig még szerintem csak valami tesztfázisban vannak)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...