Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internetsebesség csökkenése


silverfox124nca

Kérdés

Sziasztok.

Kb 1 éve van megrendelve a 2000 Mbitet netcsomag. A letöltési sebességel sosem volt gond, viszont a feltöltési sebesség 1 hónapja 500 Mbit körül mozog, holott 1 Gbit körül volt. Távoli ftp miatt kéne a gigabites feltöltési sebesség, nagyméretű adatmozgatásokról van szó (mielőtt valaki azzal jönne, hogy torrenthuszár vagyok).
FTP: megáll 45-50 MB/s feltöltési sebességnél, speedtest: 500 Mbit körül.

Kérdésem:
Vajon megéri megpróbálni jelezni a szolgáltató felé ezt a problémát vagy hagyjam az egészet és ,,szokjam" meg ezt a sebességet, miszerint a garantált feltöltési sebesség (50 MBit) megvan [pár éve még 120 Mbites netnél volt már példa rá, hogy rám szóltak: a garantált sebesség megvan, nem tudnak mit kezdeni] ?

Már próbáltam router újraindítástól kezdve mindent ami lehetséges. A feltöltési sebesség 2 db eszközön 500 MBit körül maradt.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: silverfox124nca
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

5 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Sziasztok

 

Köszönöm a választ mindenkitől.
Sajnos 300 Mbit sebesség megvan mint garantált, így az ügyfélnek nincs beleszólása ez ügyben.
Szerencsére rendesek voltak a szervizesek, ránéztek az ONT -re, konfiguráltak, beállítottak ezt-azt, végül a hiba helyrejött.
A speedtest -ről kiderül, hogy gond van, mivel fél Gbit felett nem ment fel. A szelessav oldalon a sebesség felment 800 Mbit felé a beállítások után. Távoli ftp szerint is már nem 40-45 MB/s -l, hanem 80-95 MB/s -l töltök fel és le.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm a válaszát ismeretlen.

Több közeli szerveren néztem a sebességet, eléggé csalódni fogok ebben a szolgáltatásban ha nem lesz rá megoldás.
Már arra gondolok, hogy néha ,,túlzott" feltöltés miatt lettem lekorlátozva.
Mellékelt képen látszik a jelenlegi állapot. Így este családban senkinél nem megy eszköz, 10 perces mérésben 300-400 Mbites sebességet mértem.

Én ez most a 2000 Mbites szolgáltatás. Tudom, ne várjak el ennyi hidalás nélkül, de azért az 1 Gbitet elvárnám letöltés terén (amit elbír az alap hálózati kártya).
Az a gond, hogy az apróbetűs részen a garantált sebesség adott, viszont ez kevés nekem. Személyes videókat és egyéb anyagokat szoktam küldeni ftp -n távolra (20-80 GB -sokat kb naponta).
Várok pár hetet, utána megpróbálok betelefonálni ez ügyben, hátha.

Szerk.:
Mellékelt képen egy pár hónappal ezelőtti átlagsebesség és a mai sebesség.
2 db pc -n és egy laptopon néztem sebességet, nem helyi hiba ez.

Screenshot_1.jpg

Screenshot_2.jpg

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: silverfox124nca
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...