Wolfi

Rejtett számon zaklató

Kérdés

Rejtett számról hívogatnak rendszeresen zaklatás céljával. A telefonom, ami nem okostelefon, csak konkrét számokat képes szűrni az anonim telefonálókat nem. Nem ritka esetről van szó nyilvánvalóan, általánosan fel-felmerülő probléma.
A T-mobil milyen segítséget nyújt az olyan esetűeknek mint én, hogy ne élhessenek vissza ilyen könnyen ezzel a helyzettel a zaklatók?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

27 válasz erre a kérdésre

Posztolva: (szerkesztve)

5 órája, McBelaba írta:

És ennek mi köze van a topic cínében megadott témához?

Szimplán úgy éreztem, hogy azért elfér egy tisztességes reagálás a szándékom miértjéről, ha már ezt a bizonyos igényemet egy szarkasztikus hozzáállással méltatták. 

Köszönöm a két felajánlást a privát párbeszédre! Bár írtam a Tcom ügyfélszolgálatánk, de ha sokáig nem válaszolnak, akkor élek a felajánlott lehetőséggel!
Nem vita keltés volt a szándékom,  csak sajnos nem vittek közelebb a megoldáshoz az eddigi tanácsok az én egyéni igényeim miatt. Nyilván megoldás lenne, ha csak ez miatt okos telefont vennék és használnék vagy egy éven át harcolnék jogi úton, hogy ne hárítson el a rendőrség, stb. de na...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Wolfi

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, Wolfi írta:

Ilyesmi. Nem tudom Steve Jobs vagy Bill Gatse is ezt mondta volna-e, hogy ördögtől való, de az letagadhatatlan tény, hogy interjúban vallották pl. ők is, hogy nagyon erősen lekorlátozták bizonyos tinédzser korukig gyermekeiknek az okoseszközök használatát, (heti pár hétvégi óra). Illetve neves pszichológusok is kifejtették a társadalmi veszélyeket ezzel a témával kapcsolatban, vagy a NASA-nal konkrétan az egy szűrőkérdés, hogy gyermekkorodban milyen szinten ismerkedtél a számítógéppel? És ha a válasz, hogy alapvetően sokat használtam (mint általános felhasználó), akkor bizonyos területű állásokra alkalmatlanak is ítélnek. Bele lehetne menni szakmai szemmel, de mindenesetre attól, hogy a nemszakmai közege alapvetően közröhejként titulálja, ha valaki tudatosan korlátozza magának és gyerekeinek különböző módszerekkel, hogy mennyire legyen független a virtuális vagyis magyarul mondva képernyőélettől és benne mértékletes az még nem jelenti azt, hogy egy lenézendő problémaként értékelhető az enyémhez hasonló. Aminek jelen információim alapján nincs konkrét indoklása a szolgáltató közönyösségén kívül.

A témát érintően érdemes ezt https://www.nytimes.com/2019/02/23/business/cell-phone-addiction.html elolvasni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

4 órája, McBelaba írta:

Csá!

Nézd meg te is a BTK-*t, mert nem tudod, mi a zaklatás fogalma.

Számtalan esetben volt olyan, hogy hívtak engem vagy ismerőst, nigériából vagy zominézából. Ezt még a sima butatelón is beálítottuk így, hogy ezeket blokkoltuk:

+9*,   +8*,  +7*,  +6*,  +5*,  +4*,  +39*,  +38*,   +37*,   +35*,   +34*,   +33*,   +32*,   +31*,   +30*,  +2* , +1*

Ezzel minden külfölről jövő bejövő hívást visszautasítottuk, csak a +36 .. számokról érkezőket engedtuk. Mondjuk az lehet, hogy a 1??? rövidített számokról sem jön hívás, de az meg miért hívna.

Ez lehetséges, de a szolgáltatónál is jó lenne olyan, hogy számtartományokat lehessen blokkolni, ahogy az emeltdíjas számoknál erre van lehetőség.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, Wolfi írta:

Ilyesmi. Nem tudom Steve Jobs vagy Bill Gatse is ezt mondta volna-e, hogy ördögtől való, de az letagadhatatlan tény, hogy interjúban vallották pl. ők is, hogy nagyon erősen lekorlátozták bizonyos tinédzser korukig gyermekeiknek az okoseszközök használatát, (heti pár hétvégi óra). Illetve neves pszichológusok is kifejtették a társadalmi veszélyeket ezzel a témával kapcsolatban, vagy a NASA-nal konkrétan az egy szűrőkérdés, hogy gyermekkorodban milyen szinten ismerkedtél a számítógéppel? És ha a válasz, hogy alapvetően sokat használtam (mint általános felhasználó), akkor bizonyos területű állásokra alkalmatlanak is ítélnek. Bele lehetne menni szakmai szemmel, de mindenesetre attól, hogy a nemszakmai közege alapvetően közröhejként titulálja, ha valaki tudatosan korlátozza magának és gyerekeinek különböző módszerekkel, hogy mennyire legyen független a virtuális vagyis magyarul mondva képernyőélettől és benne mértékletes az még nem jelenti azt, hogy egy lenézendő problémaként értékelhető az enyémhez hasonló. Aminek jelen információim alapján nincs konkrét indoklása a szolgáltató közönyösségén kívül.

És ennek mi köze van a topic cínében megadott témához?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, Oberon írta:

Ajj, ez nem jó hír O.o

Azért azt tudni kell, hogy a rendőrségi eljárással, vagy határozattal kapcsolatban is panasszal lehet élni a rendőrségen, ha nem adnak neki helyt, akkor az illetékes ügyészséghez kell továbbítaniuk, aki elbírálja. Ekkor ha ők is elutasítják, akkor ennek az ügyészségnek is van fellette ügyészségi szeve, a legutolsó ilyen szerv a Leggfőb Ügyészég. Ha itt sem adnak helyt akkor a magyar jogrednszer lehetővé teszi ennek az elutasító határozatnak a bírósági felülvizsgálatát, és adott esetben a bíróság határozhat úgy is, hogy le kell folytatni az eljárást, ha meg nem akkor van további jogorvoslati szerv, de ennek a hosszú volta miatt nem írom le.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, Wolfi írta:

Pontosan ennek az anonim fajtának a hiányára hívtam fel a figyelmet, mert konkrét számszűrés viszont van.
Felajánlotta az ügyintéző, hogy adjak meg feketelistára számokat, de aztán lassan megértette, hogy nem konkrét szám szűrését kérem, hanem a rejtett típusba tartozó hívásokat szeretném blokkoltatni. Erre hosszan elgondolkodva ennyit mondott, hogy ő nem tudja, hogy azt hogy kellene, mert a számítógépe nem ajánl fel neki ilyen fajta szűrési lehetőséget.

Nem tudom, mit nem értesz? Látom csak vitatkozni akarsz. Ha kicsit normálisabban állnáll hozzá, akkor tudnék segíteni de így nem. Ismerem a központokat, azok programozását, és jogi ismereteim is vannak, tehát a jogzsabályi részét is ismerem. Ha nem hagyod hogy segítsek, akkor old meg magad. Ha mégis meggondoltad magad, akkor jelezd prívátban, de csak ha nem vitatkozni akarsz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

28 perce, Oberon írta:

Pontosan ezt írtam és írták mások, hogy nincs ilyen. Amiről te írsz, az okostelefon képesség. De azt nem szeretnéd, mert ördögtől való :D 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
22 perce, Wolfi írta:

Pontosan ennek az anonim fajtának a hiányára hívtam fel a figyelmet, mert konkrét számszűrés viszont van.
Felajánlotta az ügyintéző, hogy adjak meg feketelistára számokat, de aztán lassan megértette, hogy nem konkrét szám szűrését kérem, hanem a rejtett típusba tartozó hívásokat szeretném blokkoltatni. Erre hosszan elgondolkodva ennyit mondott, hogy ő nem tudja, hogy azt hogy kellene, mert a számítógépe nem ajánl fel neki ilyen fajta szűrési lehetőséget.

@Wolfi, üzleti csomagod van? ha igen, akkor azok némelyikében a privát-céges hívások szétválasztása miatt lehet ilyen mégis (mármint konkrét számok szűrése). mindenesetre lassan elvarrunk minden szálat, de nem nagyon jutunk a megoldás közelébe. ha gondolod, írd le privátban kicsit részletesebben a hátteret (nem kellenek adatok, csak általában, hogy mi van, hogy van, gyanakodsz-e valakire, beleszól, nem szól, milyen gyakoriak, lehet-e összefüggésben a plakáttal, ilyenek), aztán hátha tudok valami tippet (unokahúgomnál volt ilyen, azt intéztük)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 perce, Wolfi írta:

Pontosan ennek a hiányára hívtam fel a figyelmet, mert konkrét számszűrés viszont  van.

Pontosan ezt írtam és írták mások, hogy nincs ilyen. Amiről te írsz, az okostelefon képesség. De azt nem szeretnéd, mert ördögtől való :D 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 perce, Wolfi írta:

Egy ismerős meghallgatása és más fórumok olvasás alapján úgy láttam jelenleg, hogy kb. értelmetlen időtöltés ez ügyben a rendőrséghez fordulni, mert rendszerint azt szokták ajánlani, hogy váltsak számot, ha nincs olyan szintű indoklásom (életveszély), hogy pert indítsak. Magyarán nem fog segíteni semmit a rendőrség.

Ajj, ez nem jó hír O.o

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

21 perce, Oberon írta:

Nincs ilyen szolgáltatás, valahol lent ezt is megírta már valaki...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

19 perce, Oberon írta:

Személy szerint azon a véleményen vagyok, hogy rohadjon meg minden zaklató... :)

Viszont nem tudom a részleteket és nem én mondom meg, hogy mi legyen velük. Az biztos, hogy nem is az EHT által szabályozott Telekom, ahogyan ezt előttem már többen bölcsen leírták. BTK kategória, menj a rendőrségre, a többi lehetőség meg szintén lent...

Az EHT pl. az információgyűjtést szabályozza és ez esetben nyilvánvalóan nem erről van szó. A rejtett számok szűrésére semmilyen konkrét kitérés nincs benne.

Egy ismerős meghallgatása és más fórumok olvasás alapján úgy láttam jelenleg, hogy kb. értelmetlen időtöltés ez ügyben a rendőrséghez fordulni, mert rendszerint azt szokták ajánlani, hogy váltsak számot, ha nincs olyan szintű indoklásom (életveszély), hogy pert indítsak. Magyarán nem fog segíteni semmit a rendőrség.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, Wolfi írta:

Nem értem az ok-okozati összefüggést az indoklásodban. Az hogy úgy szűrje a rejtett számokat (az összes rejtettet), mint egy konkrétat (,és ilyen utóbbi szolgáltatást lehet igényelni jelenleg is), azzal hogy adja ki nekem a rejtett fél számát? Marhára nem érdekel senki rejtett hívásának a száma, csak egyszerűen szűrje meg ezeket a fajta hívásokat! Ez a hihetetlen nagy kérésem.

Nincs ilyen szolgáltatás, valahol lent ezt is megírta már valaki...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Személy szerint azon a véleményen vagyok, hogy rohadjon meg minden zaklató... :)

Viszont nem tudom a részleteket és nem én mondom meg, hogy mi legyen velük. Az biztos, hogy nem is az EHT által szabályozott Telekom, ahogyan ezt előttem már többen bölcsen leírták. BTK kategória, menj a rendőrségre, a többi lehetőség meg szintén lent...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1 órája, McBelaba írta:

2. A telekom nem tudsemmit, azt jelenti, hogy nem is fog tenni semmit, mert:

2.a. A rejtett számokat neked nem adja ki, mivel azzal ha kiadná a hívó tényleges számát, azzal személyes adattal való jogosulatlan visszaéllést követne el, ami a BTK szerint szintén bűncselekmény.

Nem értem az ok-okozati összefüggést az indoklásodban. Az hogy úgy szűrje a rejtett számokat (az összes rejtettet), mint egy konkrétat (,és ilyen utóbbi szolgáltatást lehet igényelni jelenleg is), azzal hogy adja ki nekem a rejtett fél számát? Marhára nem érdekel senki rejtett hívásának a száma, csak egyszerűen szűrje meg ezeket a fajta hívásokat! Ez a hihetetlen nagy kérésem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

6 órája, zoli62 írta:

Nos a szolgáltatónak a törvényalkotóval is van módja egyeztetni ilyen, és ehhez hasonló ügyekben, ami még nem zaklatás, de zavaró tényező, hogy jogszabállyal szabályozzák a szolgáltató hatáskörét ilyen ügyekben.  Sajnos nem ez a valóság. Sőt a szolgáltató még azt is nehezen küszöböli ki, ha nagyszámú nigériai, angol számról hívogatják, hanem ilyen esetekben is a rendőrségre szeret mutogatni, hogy ő egyéni feljelentésekre nyomozza ki, és akkor leveszi a válláról a felelősséget, holott a híváslisták nála vannak.

Csá!

Nézd meg te is a BTK-*t, mert nem tudod, mi a zaklatás fogalma.

Számtalan esetben volt olyan, hogy hívtak engem vagy ismerőst, nigériából vagy zominézából. Ezt még a sima butatelón is beálítottuk így, hogy ezeket blokkoltuk:

+9*,   +8*,  +7*,  +6*,  +5*,  +4*,  +39*,  +38*,   +37*,   +35*,   +34*,   +33*,   +32*,   +31*,   +30*,  +2* , +1*

Ezzel minden külfölről jövő bejövő hívást visszautasítottuk, csak a +36 .. számokról érkezőket engedtuk. Mondjuk az lehet, hogy a 1??? rövidített számokról sem jön hívás, de az meg miért hívna.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: McBelaba

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ekkor: 2019. november 12. at 22:54, Wolfi írta:

Szia!

Tehát a rendőrség nyomozásba kezd, ha megkérem ilyen ügyben? Akkor is, ha csak kényelmetlenséggel keseríti meg valaki az életemet a rendszeres és gusztustalan időpontokban hívogatása miatt, mert ez finoman mondva meglep. Valaki azt mondta nekem a rendőrség nem fog ezen dolgozni, amíg nem lesz tettlegesség vagy életveszélyes fenyegetés.
Azt hogy kell érteni, hogy nem tud semmit tenni a Telekom? Egy okos telefonban megoldható, hogy szűrje az anonim számot úgy mint a konkrét feketelistás telefonszámokat, de a Telekomnál csak konkrét számokra lehet blokkolást kérni és anonimra pedig nem?? Értem, hogy van egy ilyen sztenderd hárító megoldásuk az ügyfél problémájára, de hogy, aki ilyen döntést hozott a Telekomnál, az se éli bele magát az ügyfelek helyzetébe az biztos. Mert őszintén szólva szerintem nem az az igaz állítás, hogy nem tud tenni semmit(!) a Telekom, hanem hogy nem akarja kezelni az ügyfelek ilyen irányú gondját. De nyugodtan javítson ki bárki, ha rosszul fogom fel!

Üdv:

Wolfi

1. A rendőrség a BTK-ban megjelölt "Zaklatás" miatt indít eljárás, mivel az a BTK szerint búncslekmény, és mint ilyen az hivatalból üldözendő, tehát a feljeletésed alapján, a rendőrségnek hivatalból kell a törvény szerint az eljárást elindítani.

2. A telekom nem tudsemmit, azt jelenti, hogy nem is fog tenni semmit, mert:

2.a. A rejtett számokat neked nem adja ki, mivel azzal ha kiadná a hívó tényleges számát, azzal személyes adattal való jogosulatlan visszaéllést követne el, ami a BTK szerint szintén bűncselekmény.

2.b. Az fogják javasolni, hogy a mobilodon állítsd be.

2.c. A "Büntetőeljársi Törvény" suerint ha a szolgáltatót egy megketesi egy hatóság, vagy hivatalos szerv, akkor e törvény szerint a szolgáltatónak adtaszolgátatási kötelezettsége van, amit nem tagadhat meg.

Amúgy még annyit tehetsz, ha a telfonod megengedi, akkor a rejtett számról való hivásokat elurasítod, vagy blokkolod, ekor csak az tud hívni, akinek a számát kiírja, tehát engedélyezte a hívószmának az elküldését.

A zaklatás definiciója a BTK szerint az, ha valaki más magánéletébe RENDSZERESEN beleavatkozik. Itt a RENDSZERES alatt azt kell érteni, hogy nem 1-2 alkalommal véletlenúl mellényomta a számot, hanem az is RENDSZERES, ha pld bizonytala időközönként felhív. Az nem kell a tényálláshoz, hogyx beleszólljon, elég az ha csak hívogat és leteszi, mivel azzal a ZAKLATÁS tényállását megvalósította.

UI: Root-olt telefonra lehet írni olyan programot, ami megjelenítit a telefonszámot. Ezt pld olyan módon lehet mevalósítani, hogy:

1.  Van egy olyan telefonod a mi a te tuléajdonodban van.

2.  Letöltöd a JailBreak utilt android telefonra és Root-olod vele a telefonodat.

3. Letöltötd az "Android Studio" fejlesztő rendszert és írsz egy olyan programot, ami a bejevő hívások esetén, a bejővő adatokból keszedi a telefonszámot és megjelenití.

A bejövő hívás esetén a szolgáltató kiküldi a hívó telefonszámát is, de ha a szám megjelenítését a hívó nem engedélyezte, akkor ezzel együt küld egy olyan adatoto is elött, hogy megjeleníthető-e a telefonszám vagy sem. Ha nem, akkor hiába kapoja meg a telefon a hívó számát, azt nem fogja kiírni, de ezt az alatt futó "Telefon" alklamazás intézi, tehát ezt kell megkerülni és akkor megjeleníthető a hívó száma.

Üdv.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: McBelaba

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
14 órája, Wolfi írta:

Nekem nem jött át ez a hasonlatod, mert az hogy megoldja a Telecom, hogy nemcsak konkrét számot szűr meglévő szolgáltatásában, hanem rejtett is, talán nem egyenértékű azzal, hogy az önkormányzat megoldja, hogy időpont egyeztetés nélkül nem autózhat hozzám senki, hogy az általam hirdetett non-stop fodrászat csengőjét nyomogassák.
Amúgy meg szeretem a mobilomban, hogy 30-40 naponta kér töltést, és nem szemeteli tele lényegtelen h*lyeségekkel az elmémet, viszont nagyon jó telefonálásra... Az hogy egyeseknek meg már természetes, hogy presszionálják az embert birka módjára a hülyítő okostelóra, hogy aztán továbbmenve még a gyerekei is szerencsétlenebbek legyenek stb. szerintem nem egy olyan dolog, amit mosolyogva kell elfogadni.

Nekem az okostelefonom ha nem is bírja egy töltéssel 3-0-40 napig, de 10-14 napig biztosan.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
15 órája, teherwagon írta:

Nem tudom, hogy mi az oka (pontosabban mi volt, mert ahogyan írtam jó ötlet ugyan, de ma már a túlnyomó többség okostelót használ, ha lenne is ilyen szolgáltatás, nem kapkodnának érte). a plakátos dolog alapján meg vannak kétségeim, hogy a rendőrség mit kezd vele. és ha kezd, ráadásul az illetőt nyakon is csípik, pillanatok alatt kivágja magát azzal, hogy a plakátos hirdetésre jelentkezett, és azért hívogatott, mert hirdetsz, de nem vetted fel (sakk-matt). azért én a helyedben megpróbálnám

szóval rendőrség vagy felveszed, és megbeszéled vele, vagy nem foglalkozol az ilyen hívásokkal, vagy némítod vagy kikapcsolod éjszakára, vagy veszel végre egy okostelót, amin lehet ezeket a hívásokat szűrni (mindenesetre a Tét okolni a helyzetért külső szemmel kicsit úgy néz ki, mintha a közútkezelőt vagy az önkormányzatot vádolnád, hogy nem akadályozzák meg az időpontegyeztetés nélkül hozzád autózókat, hogy az általad hirdetett non-stop fodrászat csengőjét nyomogassák)

Nos a szolgáltatónak a törvényalkotóval is van módja egyeztetni ilyen, és ehhez hasonló ügyekben, ami még nem zaklatás, de zavaró tényező, hogy jogszabállyal szabályozzák a szolgáltató hatáskörét ilyen ügyekben.  Sajnos nem ez a valóság. Sőt a szolgáltató még azt is nehezen küszöböli ki, ha nagyszámú nigériai, angol számról hívogatják, hanem ilyen esetekben is a rendőrségre szeret mutogatni, hogy ő egyéni feljelentésekre nyomozza ki, és akkor leveszi a válláról a felelősséget, holott a híváslisták nála vannak.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

*  rejtettet

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1 órája, teherwagon írta:

mindenesetre a Tét okolni a helyzetért külső szemmel kicsit úgy néz ki, mintha a közútkezelőt vagy az önkormányzatot vádolnád, hogy nem akadályozzák meg az időpontegyeztetés nélkül hozzád autózókat, hogy az általad hirdetett non-stop fodrászat csengőjét nyomogassák

Nekem nem jött át ez a hasonlatod, mert az hogy megoldja a Telecom, hogy nemcsak konkrét számot szűr meglévő szolgáltatásában, hanem rejtett is, talán nem egyenértékű azzal, hogy az önkormányzat megoldja, hogy időpont egyeztetés nélkül nem autózhat hozzám senki, hogy az általam hirdetett non-stop fodrászat csengőjét nyomogassák.
Amúgy meg szeretem a mobilomban, hogy 30-40 naponta kér töltést, és nem szemeteli tele lényegtelen h*lyeségekkel az elmémet, viszont nagyon jó telefonálásra... Az hogy egyeseknek meg már természetes, hogy presszionálják az embert birka módjára a hülyítő okostelóra, hogy aztán továbbmenve még a gyerekei is szerencsétlenebbek legyenek stb. szerintem nem egy olyan dolog, amit mosolyogva kell elfogadni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem tudom, hogy mi az oka (pontosabban mi volt, mert ahogyan írtam jó ötlet ugyan, de ma már a túlnyomó többség okostelót használ, ha lenne is ilyen szolgáltatás, nem kapkodnának érte). a plakátos dolog alapján meg vannak kétségeim, hogy a rendőrség mit kezd vele. és ha kezd, ráadásul az illetőt nyakon is csípik, pillanatok alatt kivágja magát azzal, hogy a plakátos hirdetésre jelentkezett, és azért hívogatott, mert hirdetsz, de nem vetted fel (sakk-matt). azért én a helyedben megpróbálnám

szóval rendőrség vagy felveszed, és megbeszéled vele, vagy nem foglalkozol az ilyen hívásokkal, vagy némítod vagy kikapcsolod éjszakára, vagy veszel végre egy okostelót, amin lehet ezeket a hívásokat szűrni (mindenesetre a Tét okolni a helyzetért külső szemmel kicsit úgy néz ki, mintha a közútkezelőt vagy az önkormányzatot vádolnád, hogy nem akadályozzák meg az időpontegyeztetés nélkül hozzád autózókat, hogy az általad hirdetett non-stop fodrászat csengőjét nyomogassák)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 órája, teherwagon írta:

Hello @Wolfi, szerintem ha egy bizonyos személy hívogat (és nem valami automata vagy hirdetésre jelentkezők pl.), akkor a BTK szerint ez egyértelműen zaklatás, azon belül a legenyhébb, az 1 évig terjedő tételű vétség. viszont nem tudom, hogy hogyan értelmezi, kezeli ezt a rendőrség, mert bizony csak ők léphetnek (attól tartok egyébként, hogy igaza lesz annak, aki kételkedett benne). jogállamban szerencsére csak a nyomozati szerveknek van joga turkálni a szolgáltatók hívásrekordjaiban

a Ténél van valami letiltó csomag (remélem, régen használtam), amivel hívásirányokat tilthatsz. pl. az összes bejövőt. ennél szofisztikáltabb tiltás sehol a világon nincs szolgáltatás szinten. minden más készülékmenüből vagy appon keresztül oldható meg. az más kérdés, hogy ha technikailag megvalósítható, akkor szerintem is tök jó ötlet lenne egy névtelen bejövő hívások tiltás szolgáltatás. viszont ez az összes névtelenre vonatkozhatna, a szolgáltatók nem vizsgálhatják, hogy ki hív 

a földre visszaszállva meg a helyedben én tennék egy próbát a rendőrségen. ha nem megy, akkor számcsere. csak titkosítsd az új számot, és vigyázz, hogy kinek, hol adod meg

Engem igazán nem zavarna, ha más se érne el rejtett számról, mert még jó szándékú ember sose hívott ilyen telefonbeállítással. Szóval maximálisan elégedett lennék egy ilyen T-mobil szolgáltatással, amivel az összes rejtett számot szűrhetném és biztos nem az az oka, hogy technikailag ez egy megoldhatatlan feladat a szolgáltató rendszerében.
A számcsere hosszútávon nem volna megoldás, mert okkal helyi dolgok ügyében plakáton is hirdetve van a számom.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello @Wolfi, szerintem ha egy bizonyos személy hívogat (és nem valami automata vagy hirdetésre jelentkezők pl.), akkor a BTK szerint ez egyértelműen zaklatás, azon belül a legenyhébb, az 1 évig terjedő tételű vétség. viszont nem tudom, hogy hogyan értelmezi, kezeli ezt a rendőrség, mert bizony csak ők léphetnek (attól tartok egyébként, hogy igaza lesz annak, aki kételkedett benne). jogállamban szerencsére csak a nyomozati szerveknek van joga turkálni a szolgáltatók hívásrekordjaiban

10 órája, Wolfi írta:

Azt hogy kell érteni, hogy nem tud semmit tenni a Telekom? Egy okos telefonban megoldható, hogy szűrje az anonim számot úgy mint a konkrét feketelistás telefonszámokat, de a Telekomnál csak konkrét számokra lehet blokkolást kérni és anonimra pedig nem?? Értem, hogy van egy ilyen sztenderd hárító megoldásuk az ügyfél problémájára, de hogy, aki ilyen döntést hozott a Telekomnál, az se éli bele magát az ügyfelek helyzetébe az biztos. Mert őszintén szólva szerintem nem az az igaz állítás, hogy nem tud tenni semmit(!) a Telekom, hanem hogy nem akarja kezelni az ügyfelek ilyen irányú gondját. De nyugodtan javítson ki bárki, ha rosszul fogom fel!

a Ténél van valami letiltó csomag (remélem, régen használtam), amivel hívásirányokat tilthatsz. pl. az összes bejövőt. ennél szofisztikáltabb tiltás sehol a világon nincs szolgáltatás szinten. minden más készülékmenüből vagy appon keresztül oldható meg. az más kérdés, hogy ha technikailag megvalósítható, akkor szerintem is tök jó ötlet lenne egy névtelen bejövő hívások tiltás szolgáltatás. viszont ez az összes névtelenre vonatkozhatna, a szolgáltatók nem vizsgálhatják, hogy ki hív 

a földre visszaszállva meg a helyedben én tennék egy próbát a rendőrségen. ha nem megy, akkor számcsere. csak titkosítsd az új számot, és vigyázz, hogy kinek, hol adod meg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bocsánat, ha túl szókimondóra sikeredett a véleményem erről!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most