Ugrás a tartalomhoz
  • 0

optikai fejlesztés


Pistapapa

Kérdés

6 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2
8 perce, Pistapapa írta:

Ez lenne a normális város/falu arány. Nem fordítva. :D Egyébként nincsen bajom a lefele 150-el a felfele 5 az ami zavaró. Kb 1 éve lett megemelve a max 50, 150-re de a feltoltésen nem emeltek persze. Mondjuk belegondolva az elmaradott falukba ahol nagyon gyenge net van/volt ott mindenképpen érthetőbb a fejlesztés és ha már csinálnak valamit az se baj ha a legjobbat ami jelenleg elérhető. Nyilván a munkaerő(hiány) behatárolja a fejlesztés ütemét így a városok háttérbe szorulása érthető ahol ugye messze jobb a helyzet mint az általad emlitett faluba. Ahol én lakom ott az nem is Telekom kábelhálózat a városban, hanem leírni se lehet nevű vállalat aminek a többségi tulajdonosa szintén a Telekom. Nem is értem miért csillagozza ki ha leírom. Szóval a fejlesztések ha jól tudom jelenleg a Telekom saját hálózatán mennek végbe szóval lehet hogy a nem teljesen Telekom tulajdonban lévő távközlési cég hálózata még hátrébb sorolódik a sorban ha egyáltalán benne van. :D Ugyan én az internet számlám Telekomnak fizetem még ha maga a városi hálózat nem is az övé. Szóval nem elég hogy városban lakom, de még ahol lakom a városban ott a kábelhálózat sem az ové. :D

Igen az egy más cég hálózata, amit szolgáltat olyan néven de Telekom is szolgáltat rajta. Ezért is olyan amilyen....  Kapacítás ugyan akad de nem sok van sajnos, az építésre. Már mint *****i sok dolgot kéne letervezni és megépíteni tegnapra. Így ott ahol bármi koax van, és még menthető olcsón ott egy darabig nem lesz optika. Amúgy vidéket tervezni és építeni is gyorsabb egyszerűbb mint bármilyen várost. Amúgy tervezőkre az a mondás, hogy ha Budapesten megálja a helyét akkor egyedül megtud csinálni egy vidéki bármit :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Az aprócska településemen 1/0,12 Mbit volt az optika előtt, még 2017 végén is.
6 kilométeres vezetéken a közeli kisvárosból, mert itt telefonközpont sincs.
Időnként felezve vagy harmadolva az 1 Mbit.
Nagyon jól jött volna az a kullogó 150 Mbit, és ugyanannyit vagy többet fizettem az 1/0,12-ért.

(Néhány kivétellel szinte mindenki átállt optikára, pedig az átlagéletkor bőven 50 év feletti.)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 órája, Pistapapa írta:

Üdv!

Tatán élek egy 25000-es város. A környező kis falvakban 2000mbites optikai hálózat van mi elmaradott városlakók meg kullogunk max 150 mbites kábelnettel. Nem értem hogy van ez valaki elmondaná? :D

köszi

A városok az FTTH  kiépítésében hátrányban vannak a kistérségekkel szemben.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sajnos nincs kötelezettség a szolgáltatók felé, hogy 150mbps sebességnél nagyobb hálózatot kéne fejleszteniük. A SZIP 1-ben 30 mbps a minimum, a SZIP2-ben pedig 100mbps lesz (50%-ban 1Gigabit) és ez is 2025-ig lesz megvalósítva. Szerencsére a koax is fejleszthető, hogy versenyképes legyen. Akár 500mbps, de még 1Gigabit is adható rajta, bizonyos fejlesztések elvégzése után. Sőt még a tragikomikus feltöltésen is lehet javítani.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2019. 11. 20. at 17:02, Kalimera írta:

Az aprócska településemen 1/0,12 Mbit volt az optika előtt, még 2017 végén is.
6 kilométeres vezetéken a közeli kisvárosból, mert itt telefonközpont sincs.
Időnként felezve vagy harmadolva az 1 Mbit.
Nagyon jól jött volna az a kullogó 150 Mbit, és ugyanannyit vagy többet fizettem az 1/0,12-ért.

(Néhány kivétellel szinte mindenki átállt optikára, pedig az átlagéletkor bőven 50 év feletti.)

Ez lenne a normális város/falu arány. Nem fordítva. :D Egyébként nincsen bajom a lefele 150-el a felfele 5 az ami zavaró. Kb 1 éve lett megemelve a max 50, 150-re de a feltoltésen nem emeltek persze. Mondjuk belegondolva az elmaradott falukba ahol nagyon gyenge net van/volt ott mindenképpen érthetőbb a fejlesztés és ha már csinálnak valamit az se baj ha a legjobbat ami jelenleg elérhető. Nyilván a munkaerő(hiány) behatárolja a fejlesztés ütemét így a városok háttérbe szorulása érthető ahol ugye messze jobb a helyzet mint az általad emlitett faluba. Ahol én lakom ott az nem is Telekom kábelhálózat a városban, hanem leírni se lehet nevű vállalat aminek a többségi tulajdonosa szintén a Telekom. Nem is értem miért csillagozza ki ha leírom. Szóval a fejlesztések ha jól tudom jelenleg a Telekom saját hálózatán mennek végbe szóval lehet hogy a nem teljesen Telekom tulajdonban lévő távközlési cég hálózata még hátrébb sorolódik a sorban ha egyáltalán benne van. :D Ugyan én az internet számlám Telekomnak fizetem még ha maga a városi hálózat nem is az övé. Szóval nem elég hogy városban lakom, de még ahol lakom a városban ott a kábelhálózat sem az ové. :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...