Ugrás a tartalomhoz
  • 1

Telekom IPv6


NWPerfGuy

Kérdés

Sziasztok!

Ha a Telekom oldalán rákeresek akkor hivatalosan az IPv6 támogatott:

  https://www.telekom.hu/rolunk/ipv6/mit_kinal_a_magyar_telekom

De ha megnézem a PPPoE kommunikációt akkor az IPV6CP konfigurációs kérelemre nem hogy Ack-ot de még csak csak egy Nak-ot sem kapok mintha azt sem tudná a másik oldal mit akar a PPPoE kliensem. Budapest XI.-kerben vagyok, üvegen, egy HG8245H GPON egységgel. Nem tudja valaki, hogy pontosan mi a helyzet az IPv6-al a telekom hálózatán? Nekem olyan érzésem van, hogy ha gond van egy adott felhasználónál akkor az adott nagyobb területen egyszerűen letiltják, akkor is ha az más felhasználókat is érint.

Köszi,

Zoli

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 97
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 3

Meglett a megoldás :D Minden előfizetéshez tartozik egy alapértelmezett beállítás ami alapján vagy engedélyezve van az IPv6 vagy nem. Ha pl. bármilyen változás történik az előfizetői csomagban az visszaállíthatja ezt az alapértelmezettre. Ha valamilyen technikai ok miatt vagy csomagváltozás miatt ez megtörténik akkor a 1414-en keresztül lehet kérni ennek az átállítását. Mondjuk nekem ez elsőre nem sikerült és nem is vagyok egy verbális típus de ez tűnik az egyetlen járható útnak.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: NWPerfGuy
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
8 órája, blaszlo írta:

Nekem ezt válaszolták levélben történő megkeresésre:

KEDVES Ügyfelünk!

A nekünk írt levelével kapcsolatosan szeretnénk választ adni,  jelenleg egy Fast5655v2AC HGW készülékkel rendelkezik , ami még nem támogatja az IPV6 dual-stack opciót. Az , hogy mikor válik elérhetővé ez az opció erre a készülékre , sajnos még most nem tudható. További kérdéssel kapcsolatban , keresse a 1414-es központi számunkat.

Figyelmébe ajánljuk a Gyakori kérdéseket, ahol a legtöbb kérdésére választ találhat (pl. ügyintézés, megrendelés, készülék- és műszaki beállítások, elektronikus számla, kedvezmények témakörökben), valamint a szolgáltatásainkkal kapcsolatos problémák megoldásában segítséget nyújtó, általános hibaelhárítási segédletünket.

Üdvözlettel:

 

Nem hallottam még erről, hogy ne támogatná, de nem elképzelhetetlen. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@NWPerfGuy

Előfordulhat hogy van valami technikai akadálya, ezért nem tudják visszakapcsolni. Lehet, hogy területet érintő probléma. Ha tudsz mondani egy címet privátban, esetleg tudok kérdezősködni, hogy van e valami térséget érintő IPv6 probléma

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
Ekkor: 2019. 12. 17. at 11:00, NWPerfGuy írta:

Meglett a megoldás :D Minden előfizetéshez tartozik egy alapértelmezett beállítás ami alapján vagy engedélyezve van az IPv6 vagy nem. Ha pl. bármilyen változás történik az előfizetői csomagban az visszaállíthatja ezt az alapértelmezettre. Ha valamilyen technikai ok miatt vagy csomagváltozás miatt ez megtörténik akkor a 1414-en keresztül lehet kérni ennek az átállítását. Mondjuk nekem ez elsőre nem sikerült és nem is vagyok egy verbális típus de ez tűnik az egyetlen járható útnak.

Örülök, hogy megoldódott.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
20 órája, Zoolesz írta:

Nálam nincs IPTV szolgáltatás, így bekapcsoltatam, de nem volt egyszerű 2 telefon plussz levél majd mikor visszahívtak jó lett minden. Bár az erős kifejezés a Sagecom nem kap csak linklocal címet, a többi mögöttes esszköz az kap IPv6-ot, bár a mikrotik sehogy nem hajlandó kérni/kapni. Amúgy semmire nem jó jelenleg, mert tiltva van minden és tűzfal beállítási lehetőség sincs.

Jelenleg nem kapok Telekom IPv6-ot, de egy időszakban volt és nem volt semmiféle tűzfalas tiltás, ez talán csak a mobilnetes IPv6-ra igaz, a vezetékes Telekom IPv6-ot saját eszközzel használtam és tűzfallal egyéni szabályok szerint tudtam kontrollálni minden forgalmat. Még alhálózatokat is tudtam létrehozni, így az alrouterre kapcsolt két további al-al router is kapott IPv6-ot és az arra csatlakozó eszközök is, a saját alhálózatuknak megfelelő prefixekkel. Szerintem nálad valami nincs rendesen beállítva az alhálózatokkal kapcsolatban, de erre érdemben csak a beállításaidról készült képernyőképek megtekintése után lehetne mit mondani.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
14 órája, Zoolesz írta:

Holnap leszek gépközelbe akkor majd külldök képet, bár nem tudom mit szeretnél a Sagecom router modban működik és nincs benne IPv6 beállíátsi lehetőség. Mikrotik egyenlőre csak a wifit szórja, mivel ha ő pppoe-zet akkor sehogy nem volt hajlandó IPv6-ot kérni. Ma még azért ennek utánanézek hátha én rontottam el valamit, de úgy érzem minden variációt végigpróbáltam benne.

Bármilyen beállításról képet, hogy átlehessen látni a dolgokat a hálózatodban, mert csak ennek ismeretében lehet bármit is mondani, hogy mi miért nem működik, mi miért nem kap IPv6-ot.
Nekem is saját eszköz PPPoE-zet és jött az IPv6, így bátran mondhatom, hogy nincs semmilyen szolgáltatói korlátozás a saját eszközre az IPv6 tekintetében.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Szombaton jeleztem a T hibabejelentőjén a problémát, szerdán felhívott egy hozzáértő kolléga, hogy tájékoztasson területi eltérések vannak az IPv6-ot illetően: Eger térségében még nincs aktiválva az IPv6 protokoll, ezért nem kapok IPv6 címet.

A hibabejelentőn azt látják csak, hogy az előfizetésre aktiválva van, de azt már nem látják, hogy a területre ahol az előfizetés van nincs.

Kizárólag azokra az előfizetésekre nincs aktiválva az IPv6 ahol ezt külön kérték hogy ne legyen.

ONT csere nem segítene, ezt külön egyeztette a fejlesztőkkel (látta ezt a threadet). Ha nem lenne tiltva területileg az IPv6 akkor menne a nálam lévő ONT-vel is.

Eger térségében várhatóan az ősszel lesz az IPv6 aktiválva. Eredetileg a nyáron akarták volna, de a COVID miatt ez most várhatóan három hónapot csúszik, mert nem mindent sikerült/lehet home officeból kellő alapossággal megvalósítani.

Ami még hasznos infó, hogy az IPv6 aktiváltsága független attól, hogy optika vagy koax a vivőközeg amit használunk.

Ezek az infók amiket kaptam a T-től. Ezt követően jött az SMS, hogy ők nem találtak a saját hálózatukban hibát, ellenőrizzem a saját eszközeimet :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
  • Telekom
20 hours ago, Halacs said:

Munkaidő végeztével gyorsan át is állítottam mind a két helyen a routereket, hogy csak prefixet kérjen és kézzel vettem fel WAN és LAN oldalra is a v6 címeket a DHCPv6 poolból. Minden faín :) DNS-t nem néztem adnak e, mert az DNS over TLS alapon megy más szolgáltatótól, de ez nem is olyan fontos tulajdonképpen.

Szóval megerősíthetem: Eger térségében optikai hálózaton és Budapesten koaxon is megy a dual stack IPv6 DHCPv6-al Telekom hálózaton. Eger térségében úgy értettem a kollégát telefonon, hogy csak engem vettek le a területi IPv6 tiltásról ami az előfizetési IPv6 beállítástól független.

Így akkor már tényleg csak annyi maradt, hogy egyformán legyen beállítva a Telekom oldalán is, hogy DHCPv6-on lehet e címet is kérni vagy csak prefixet, egyébként stimmel úgy néz ki minden. Pacsi nekik!

Ami még szerintem tök jó lenne (hátha olvassa valaki a Telekomtól is), hogy lehetne egy oldaluk ahol leírják, hogy melyik térségbe és melyik technológián működik már az IPv6 és hol nem. Ha odaírják mi a terv az plusz piros pont, bár tudjuk a terv és a valóság sokszor nem esnek egybe ilyen-olyan okokból (pl COVID).

Nem térség függő, eszköz függő. Most még csak 8245H-ra van kiengedve, Sagemen csak pár embernek próbaként (és pont én intézhettem a te egri ügyedet ) mert még elég bugos. Türelem, hamarosan kint lesz tömegesen ha jön új FW.

Ja és lehetőleg ezért lehetőleg ne kérjetek eszközcserét, nem nagyon szeretjük az indokolatlan eszközcserét... Plusz 150M felett csak Sagemet szerelhetnünk fel mostmár.
És a fenti weblapon is világosan le van írva:

"Az alábbiakban találhatja azon eszközöket, platformokat amelyek jelenleg támogatják az IPv6-os technológiát:

GPON:

  • Huawei HG850
  • Huawei HG850a
  • Huawei HG8245H"
Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kopa
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Talán ez egy kicsit túlzás, nekem szinte mindig gyorsan, precízen segítenek, de az itteni, fórumos történetek alapján néha bizony szétszaladnak a lovak B| szerencsére erre az IPv6-os ügyre gyorsan lesz megoldás, és hibajegy sem kell hozzá, terítik szerintem automatikusan mindenkinek

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@blaszlo
Szerintem azért nem kapsz IPv6 címet, amiért eddig sem kaptál: a központ nem ad a Sagemcomnak prefixet, így nincs miből továbbosztania.
Aki részére a központban engedélyezve volt, az a régi firmware-rel is kapott.
A tiltást eddig azzal indokolták, hogy a régi fw nem kezelte rendesen az IPv6-ot, bár ebből én semmit nem tapasztaltam (más igen?).
Lehet, hogy megvárják, hogy az ONT-k nagy része megkapja a frissítést, és utána engedélyezik mindenkinek egyszerre. Az is lehet, hogy újból kell kérni előfizetésenként.

Firmware changelog elérhető amúgy valahol?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Szia,

Köszi, nem tudtam hogy pontosan hogyan működik a dolog a szolgáltató oldaláról. Még Júniusban felhívtam őket és beszéltem a problémáról egy hölggyel aki nagyon kedves és segítőkész volt, mindent megtett hogy a probléma megoldódjon, még kapcsolt olyan munkatársakat is akik technikai támogatást nyújtanak de valahogy nem sikerült megoldani a dolgot akkor. Megpróbálom mégegyszer, mert azt hittem arról van szó, hogy nem kapcsolhatják vissza.

Köszi,

Zoli

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Azért én inkább preferálnám a nativ megoldást. Amikor még működött (március, április környéke) a teljes forgalmam 90%-a IPv6-on ment, mivel a Google, YouTube, Netflix, mind azt használta és nem volt olyan gép vagy mobiltelefon (Android és iPhone) ami ne tudta volna a családban. Egyedül annyi gondom volt, hogy az OpenWRT nem tudta szoftveresen kiroute-olni a Gigabites Internet kapcsolatot IPv6-on de már az sem lenne gond mert az x86-os verziót ráraktam egy J3455-ös gépre.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Nekem ezt válaszolták levélben történő megkeresésre:

KEDVES Ügyfelünk!

A nekünk írt levelével kapcsolatosan szeretnénk választ adni,  jelenleg egy Fast5655v2AC HGW készülékkel rendelkezik , ami még nem támogatja az IPV6 dual-stack opciót. Az , hogy mikor válik elérhetővé ez az opció erre a készülékre , sajnos még most nem tudható. További kérdéssel kapcsolatban , keresse a 1414-es központi számunkat.

Figyelmébe ajánljuk a Gyakori kérdéseket, ahol a legtöbb kérdésére választ találhat (pl. ügyintézés, megrendelés, készülék- és műszaki beállítások, elektronikus számla, kedvezmények témakörökben), valamint a szolgáltatásainkkal kapcsolatos problémák megoldásában segítséget nyújtó, általános hibaelhárítási segédletünket.

Üdvözlettel:

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2020. 01. 04. at 20:41, blaszlo írta:

Levélbe ezt válaszolták!

Telefonos megkeresésre meg azt mondták, hogy az IPTV szolgáltatás miatt nem kapcsolják be, mert utána akadozni fognak az adások.
Előbb utóbb majd eljut mindenhova.

Nálam nincs IPTV szolgáltatás, így bekapcsoltatam, de nem volt egyszerű 2 telefon plussz levél majd mikor visszahívtak jó lett minden. Bár az erős kifejezés a Sagecom nem kap csak linklocal címet, a többi mögöttes esszköz az kap IPv6-ot, bár a mikrotik sehogy nem hajlandó kérni/kapni. Amúgy semmire nem jó jelenleg, mert tiltva van minden és tűzfal beállítási lehetőség sincs.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, btz írta:

Jelenleg nem kapok Telekom IPv6-ot, de egy időszakban volt és nem volt semmiféle tűzfalas tiltás, ez talán csak a mobilnetes IPv6-ra igaz, a vezetékes Telekom IPv6-ot saját eszközzel használtam és tűzfallal egyéni szabályok szerint tudtam kontrollálni minden forgalmat. Még alhálózatokat is tudtam létrehozni, így az alrouterre kapcsolt két további al-al router is kapott IPv6-ot és az arra csatlakozó eszközök is, a saját alhálózatuknak megfelelő prefixekkel. Szerintem nálad valami nincs rendesen beállítva az alhálózatokkal kapcsolatban, de erre érdemben csak a beállításaidról készült képernyőképek megtekintése után lehetne mit mondani.

Holnap leszek gépközelbe akkor majd külldök képet, bár nem tudom mit szeretnél a Sagecom router modban működik és nincs benne IPv6 beállíátsi lehetőség. Mikrotik egyenlőre csak a wifit szórja, mivel ha ő pppoe-zet akkor sehogy nem volt hajlandó IPv6-ot kérni. Ma még azért ennek utánanézek hátha én rontottam el valamit, de úgy érzem minden variációt végigpróbáltam benne.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
5 órája, btz írta:

Bármilyen beállításról képet, hogy átlehessen látni a dolgokat a hálózatodban, mert csak ennek ismeretében lehet bármit is mondani, hogy mi miért nem működik, mi miért nem kap IPv6-ot.
Nekem is saját eszköz PPPoE-zet és jött az IPv6, így bátran mondhatom, hogy nincs semmilyen szolgáltatói korlátozás a saját eszközre az IPv6 tekintetében.

Sagecom mint látszik csak link local címe van, win 10 és debian szerver kap IPv6-ot. A mikrotik se address-t se prefixet nem kap csak keres ahogy látszik (jelenleg csak címet kérnék neki). Minden a sagecomra van kötve jelenleg.

ipv6.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
2 órája, Zoolesz írta:

Sagecom mint látszik csak link local címe van, win 10 és debian szerver kap IPv6-ot. A mikrotik se address-t se prefixet nem kap csak keres ahogy látszik (jelenleg csak címet kérnék neki). Minden a sagecomra van kötve jelenleg.

ipv6.png

DHCPv6-on szerintem nem fogsz címet kapni, legfeljebb prefixet. Ha cím kell, akkor használj SLAAC-et, mint a Windows és a Debian.

Nekem PPPoE-n keresztül, Mikrotik routerrel stabilan megy az IPv6 (IPTV és Telefon mellett). Szívesen segítek, de sok apró beállítás kellhet, ezért jobb lenne, ha valósidőben tudnánk beszélni egymással.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2020. 03. 15. at 22:00, sipsza írta:

DHCPv6-on szerintem nem fogsz címet kapni, legfeljebb prefixet. Ha cím kell, akkor használj SLAAC-et, mint a Windows és a Debian.

Nekem PPPoE-n keresztül, Mikrotik routerrel stabilan megy az IPv6 (IPTV és Telefon mellett). Szívesen segítek, de sok apró beállítás kellhet, ezért jobb lenne, ha valósidőben tudnánk beszélni egymással.

Kösz a felajánlást, lehet később még élek vele, de jelenleg sikerült belőni az Ipv6-ot, tényleg csak prefixet lehet :). És végre sikerült a belső hálóba is osztani címeket.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
4 órája, Halacs írta:

Szia @sipsza ! Nekem is Mikrotik rotuerem van ami PPPoE-vel kapcsolódik a Telekom optikához. Tudsz segíteni, hoyg hogyan tudnék IPv6 címet/poolt kapni? Köszi!

Szia!

Meddig jutottál el? Az első lépések nagy vonalakban:

  •     a PPPoE kapcsolathoz tartozó PPP profilban engedélyezni kell az IPv6-ot (use-ipv6 = yes)
  •     ezután már a PPPoE interface kapni fog egy v6 címet is, IPv6 > Addresses alatt tudod ellenőrizni, valószínűleg neked is fe80::b lesz
  •     DHCPv6-on keresztül kell kérned egy prefixet. Csak prefixet, címet nem, mert különben nem kapsz választ.
  •     ebből a prefixből kell címeket osztanod az eszközeidnek

Ha a PPPoE interface nem kap címet (nem kapsz választ az IPV6CP kérésre), akkor a T-nél lesz valami. Jelezd nekik, hogy szeretnél IPv6-ot használni. Miután beállították csinálj egy 30+ másodperces ONT resetet. Ha ezután sem lesz jó, kérj egy ONT cserét.
Az ONT elvileg nem befolyásol semmit, de az én esetemben a PPPoE szerverük addig nem akarta letölteni az új beállításokat, amíg egy másik ONT-t fel nem regisztráltak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...