Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Amazon Prime Video


Sounder

Kérdés

Mivel elöfizetöje vagyok az Amazon Prime szolgáltatásnak még Amerikából, megpróbáltam itt is játszani egy filmjüket a Samsung QLED SmartTV-n. Ment is szépen a film, csak túl hangosan és a hangerőt nem lehetett szabályozni sem a TV, sem a Set top box távirányítójával. Pedig ez nem probléma TV műsorok nézéskor.  A tv modellje különben Q70R, minden elképzelhető okos TV funkcióval. Mit lehet tenni, hogy a hangerő szabályozás működjön az Amazon Video nézésekor is?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

6 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1
1 órája, Sounder írta:

Mivel elöfizetöje vagyok az Amazon Prime szolgáltatásnak még Amerikából, megpróbáltam itt is játszani egy filmjüket a Samsung QLED SmartTV-n. Ment is szépen a film, csak túl hangosan és a hangerőt nem lehetett szabályozni sem a TV, sem a Set top box távirányítójával. Pedig ez nem probléma TV műsorok nézéskor.  A tv modellje különben Q70R, minden elképzelhető okos TV funkcióval. Mit lehet tenni, hogy a hangerő szabályozás működjön az Amazon Video nézésekor is?

Szerintem itt tedd fel ezt a kérdést ott biztos tudnak segíteni: https://prohardver.hu/tema/samsung_lcd_tv/friss.html

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Kösz a linket, de a regisztrációm azon akad meg, hogy nem fogadja el tőlem az ellenőrző kódot többszöri probálkozás után sem. Tudod, azoknak a "nem vagyok robot" típusu grafikus szavaknak a szöveges megfejtése jelenti ott az ellenőrző kódot. Pedig biztos vagyok hogy jól fejtettem meg azokat az ábrákat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
9 órája, Sounder írta:

Kösz a linket, de a regisztrációm azon akad meg, hogy nem fogadja el tőlem az ellenőrző kódot többszöri probálkozás után sem. Tudod, azoknak a "nem vagyok robot" típusu grafikus szavaknak a szöveges megfejtése jelenti ott az ellenőrző kódot. Pedig biztos vagyok hogy jól fejtettem meg azokat az ábrákat.

A tv oprendzerét frissítetted már,vagy a amazon prime app ot is frissíteni kellene.A tv gyári beállításokat kellene még megcsinálni.Így elsőre ennyit tudok segíteni! ;)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hello @Sounder, valóban jó lenne tudni, hogy más is tapasztal-e ilyet ilyen vagy hasonló tévén. viszont addig is nézd meg a tévéd hangbeállításait. Állítsd automatikusra vagy kísérletezz a különféle beállításokkal (pl. Dolby Digital, MPEG ilyenek), hogy azokkal hogyan viselkedik (az Amazon fóruma alapján korábban többeknek segített a nincs hang gondra). a rossz hír, hogy az appon nem találsz rá beállítást, viszont ha nagyon nem megy, a Settings/Feedback részen ott van a helpdesk és a gyártóspecifikus ötletküldés elérhetősége (az ötlet itt az lenne, hogy tegyék appból szabályozhatóvá a hangot)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm a segítőkész válaszokat. A TV szoftverének felfrissítése ugyan nem oldotta meg a problémámat, de valami más igen. Ugyanis googlizva ezt a problémát eléggé gyakorinak láttam ezt a panaszt, míg végül valaki memondta mi a megoldás. Egyszerüen az, hogy a csak nyomógombnak kinéző VOL gombot kell felfelé és lefelé nyomni a hangerő változtatásához. Többen is megjegyezték hogy ez nem valami intuitív megoldás a Samsung részéről. Eddig ugyanis csak nyomogattam azt a gombot és csak azt értem el vele hogy elnémítottam a tévét vagy ujra hangosítottam. Egyébként a szoftver frissítésen kívül lehet firmware-t is frissíteni?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
5 perce, Sounder írta:

"...a csak nyomógombnak kinéző VOL gombot kell felfelé és lefelé nyomni a hangerő változtatásához. Többen is megjegyezték hogy ez nem valami intuitív megoldás a Samsung részéről. Eddig ugyanis csak nyomogattam azt a gombot és csak azt értem el vele hogy elnémítottam a tévét vagy ujra hangosítottam..."

Lol, nem gondoltam, hogy ennyire banális lesz (ezért nem is kerestem erre), köszi, hogy megírtad 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...