Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Router nem akarja tovább osztani az internetet :(


Kelemen Gréti

Kérdés

Sziasztok  !

Segítségre lenne szükségem! :)

Be kötötték még ünnepek előtt nekem a thome-- 1 gb os internetet + tv-t. Sajnos kevés a kimenetek száma , ezért be szeretnék iktatni egy routert is ( tplink wr542g), mert van egy kamera rendszerem is, amit rá akarok kötni a hálózatra, illetve 2 számítógépre kábelen szeretném vinni az internetet. A fő router Sagemcom 5655 ös.  Nem egy mostani a saját router egyébként... Próbáltam már switch módban is, wan-ban is, de az egyik számítógépen nincs internet, valami problémája van. Mit mire hogyan kellene állítani? Nagyon nagyon szépen köszönöm előre is!

Egyedül már nem bírok vele, nagyon szépen kérem, segítsen Valaki :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

7 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0
Ekkor: 2020. 01. 03. at 14:19, Kelemen Gréti írta:

Sajnos telefonról tudok csak értekezni, állítólag gyári állapotban jónak kellene lennie, de nem akar úgy sem.. 

Nem valószínű, hogy egy portnyitást igénylő beállítás gyári állapotban benne van. Ez mindenféleképpen egyéni beállítást igénylő dolog.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Tudom kicsit régi a kérdés, de hátha még segítség. Szóval én ezzel a Routerrel azon túl, hogy max iratnehezéknek használnám, maximum madzagra kötve a távdobást gyakorolnám. Ugyanis összesen 4 db 100 Mbit/s-es Lan portja van. Egy ilyet még ha jól működik akkor sem kötnék a Gigabites T-s Router mögé. Akkor már inkább egy TP Link TL-SG105 switch -öt. Természetesen odafigyelve, hogy minimum CAT5e kábellel kössem össze a routerrel és a számítógépekkel. Olyan apróságokba már bele se megyek, hogy ez a switch  IGMP Snooping képes, az az a tv lan kábele is ráköthető, viszont a tv jelet a számítógépek irányába nem engedi.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Essejó
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 perce, Essejó írta:

Sziasztok!

Tudom kicsit régi a kérdés, de hátha még segítség. Szóval én ezzel a Routerrel azon túl, hogy max iratnehezéknek használnám, maximum madzagra kötve a távdobást gyakorolnám. Ugyanis összesen 4 db 100 Mbit/s-es Lan portja van. Egy ilyet még ha jól működik akkor sem kötnék a Gigabites T-s Router mögé. Akkor már inkább egy TP Link TL-SG105 -öt.

 

Kamerarendszerhez bőven jó az a 100mbps. Még ha HD streamet küld, akkor is. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 perce, btz írta:

Kamerarendszerhez bőven jó az a 100mbps. Még ha HD streamet küld, akkor is. 

Persze, és feltételezve a legjobbat csak valami User error miatt nem oszt netet az az ipari hulladék kategoria. Vagy esetleg még is rossz a Router. De ha jó is , én ha bottal *****tnek sem tennék egy Gigás Router mögé egy max 100 Megás hálót produkáló másikat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...