Ugrás a tartalomhoz
  • 1

Internet sebességteszt


PSP

Kérdés

Sziasztok!

 Jelenleg 500Mbit/s-os otthoni internet előfizetésem van, de mivel elég „döcögős”, így szeretném lemérni a valós értéket. A Telekom weboldalán találtam egy leírást „INTERNET TESZTSZERVER ÉS SEBESSÉGTESZT” címmel, melynek hát (finoman fogalmazva) nem minden részét értem igazán. Már ott elakadtam, hogy mi az a „hagyományos behívó/tárcsázó modul”? A lényeg, hogy leírná nekem valaki lépésről lépésre, hogy miként kell megfelelően csatlakozni a tesztszerver alkalmazáshoz?

Előre is köszönöm!

Üdv: PSP

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Ajánlott posztok

  • 1
19 perce, Roli82 írta:

Van még opció ami kevésbé terheli a gépet

Windows áruházból a speedtest app

Vagy parancssoros megoldás amit innen tölthetsz le. Letöltöd kibontod egy mappába, kibontáshoz a jelszó Roli82

3 szervert állítottam be, a Speedtest CLI-re kell kattintani kétszer, kérdezni fog pár dolgot arra válaszolj az Y billentyűvel utána ilyet kellene látnod ha lefutott a teszt.

 

"Majdnem olyan" lett mint a tiéd:

R1.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
3 órája, OldMike írta:

Szia, próbáltad-e a szelessav.net oldalt? Lenne még egy javaslatom, de ez alapból szentségtörésnek hangzik. Amennyiben van 5 GHz-et tudó, AC-s telefonod, akkor lehetne egy wifi sebességtesztet futtatni, lehetőleg a HGW mellett próbálva. Lehet hogy ugyanazt az eredményt adja, viszont akkor nem a saját eszközeid miatt nincs meg az a sebesség, amire törekednie kell(ene) a szolgáltatónak. Persze a wifi sebesség nem érv a Telekom felé, mert arra nincs semmilyen vállalása, csak saját célra jó.

Szia OldMike!

Igen próbáltam, az eredmények hasonlóak, mint a speedtest.net oldalon, max 190-ig jutottam el.

Vicces (vagy annyira mégsem), hogy az 5 GHz-et említed, mert egész délután ezzel "szórakoztam".

Eddig nem használtam, így ki lett kapcsolva a HGW-n, most viszont nem lehet visszakapcsolni.

O1.jpg

Szép zölden kiírta , hogy FEL, de nyoma sincs 5 GHz-nek.

Újraindítás, áramtalanítás ... semmi sem segít.

1 megoldás helyett, már két probélmám van O.o

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...