Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Gyorsabb internet, mikor ?


Zsolt996

Kérdés

Tisztelt Telekom! 
Tisztelt Fórumozók!
 

Szomorúan tapasztalom, hogy Debrecen "belvárosában"  név szerint az Apafi utcában nem érhető el a 30 megás internetnél gyorsabb (router esetén ugye ez a 30 mega sem áll rendelkezésre kb soha). Ilyen sávszélességű internet manapság nem elég egy családnak, főleg ahol több laptop/számítógép és okos eszköz használják egyszerre a hálózatot. Kérdésem a következő lenne: sávszélesség bővítés mikor várható :) ? Válaszukat előre is köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Ajánlott posztok

  • 0
22 perce, btz írta:

A digitális elosztó weben elérhető grafikus felhasználói interfészén, népiesebb nevén az adminfelületén. (A digitális elosztó típusától is függ, hogy merre és hogyan, illetve milyen bonyolult a dolog. A legkönnyebb dolgod Speedport Entry 2i esetén van)

Nem tudom biztosan, hogy jót küldtem e, de szerintem igen. Mi lehet vajon a probléma nálam?

Névtelen.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2020. 03. 31. at 23:41, Bence1997 írta:

 

Névtelen.png

Ahogy a kép is mutatja az Attainable sávszélesség 32530kbps, szerintem olyan 28 megabit per sec kijönne belőle, a feltöltésed is lehetne több, mint a duplája. Lehet, hogy csak 30/5-ös profilt tudna használni de a feltöltésed nem éri el a 5000kbpst.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
24 perce, btz írta:

Ahogy a kép is mutatja az Attainable sávszélesség 32530kbps, szerintem olyan 28 megabit per sec kijönne belőle, a feltöltésed is lehetne több, mint a duplája. Lehet, hogy csak 30/5-ös profilt tudna használni de a feltöltésed nem éri el a 5000kbpst.

És akkor most szóljak szerelőnek vagy mit tudnék tenni?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
22 perce, btz írta:

Meg kéne kérdezni tőle, hogy konkrétan miért nem tudja vagy akarja 30/5-ös szinkronprofilt használni. És az upload miatt gondolom, de ez csak feltételezés. Lényegeset a szerelő tudna mondani.

Bemásolok pár mondatot, amit a telekom facebook oldalán mondtak:

" A címeden maximum 20 Mbit/s sebességű internet szolgáltatást tudunk biztosítani előminősítő rendszerünk szerint. Olyan csomagod van, mely segítségével a hálózaton lévő maximális sebességet ki lehet használni. Tehát ha magasabb a sebesség mint 20 Mbit/s, akkor az is elérhető. A modemet áramtalanítottad már? És ezt követően ellenőrizted már a sebességet? ^Zsani "

Ezután leírtam, hogy örülnék az elérhető legnagyobb sebességnek.

"Sajnos nem tudjuk befolyásolni az ilyen hálózatokon, hogy a maximális sebességet érhesd el. Ez nagyban függ a központtól való távolságtól és a leterhelésétől is. Kérjük, hogy add meg az elérhetőségi mobilszámod és rögzítünk egy hibabejelentést. Megnézik a Kollégák, mit tudnak tenni az ügy érdekében. ^Zsani "

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
13 perce, Bence1997 írta:

Bemásolok pár mondatot, amit a telekom facebook oldalán mondtak:

" A címeden maximum 20 Mbit/s sebességű internet szolgáltatást tudunk biztosítani előminősítő rendszerünk szerint. Olyan csomagod van, mely segítségével a hálózaton lévő maximális sebességet ki lehet használni. Tehát ha magasabb a sebesség mint 20 Mbit/s, akkor az is elérhető. A modemet áramtalanítottad már? És ezt követően ellenőrizted már a sebességet? ^Zsani "

Ezután leírtam, hogy örülnék az elérhető legnagyobb sebességnek.

"Sajnos nem tudjuk befolyásolni az ilyen hálózatokon, hogy a maximális sebességet érhesd el. Ez nagyban függ a központtól való távolságtól és a leterhelésétől is. Kérjük, hogy add meg az elérhetőségi mobilszámod és rögzítünk egy hibabejelentést. Megnézik a Kollégák, mit tudnak tenni az ügy érdekében. ^Zsani "

Az előminősítés csak egy előminősítés, egy adatbázis alapján sacc/kb kiszámolja a központhoz viszonyított távolság alapján mi érhető el és mi nem. A valósággal gyakran köszönő viszonyban sincs az előminősítő által kapott adat.

Ahogy az extend DSL infós képen is látszik, nem a maximumot kapod. És itt már a kollégák tudtak volna neked segíteni ebben, kedves Zsani csak az előminősítést látja, viszont a szerelőnek látni kell, amit ez a mérnöki menü is mutat a képen.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
49 perce, btz írta:

Az előminősítés csak egy előminősítés, egy adatbázis alapján sacc/kb kiszámolja a központhoz viszonyított távolság alapján mi érhető el és mi nem. A valósággal gyakran köszönő viszonyban sincs az előminősítő által kapott adat.

Ahogy az extend DSL infós képen is látszik, nem a maximumot kapod. És itt már a kollégák tudtak volna neked segíteni ebben, kedves Zsani csak az előminősítést látja, viszont a szerelőnek látni kell, amit ez a mérnöki menü is mutat a képen.

Elküldtem nekik a sebességem és ezt kaptam:

Köszönjük! A garantál le- és feltöltési sebesség elérhető díjcsomagodban, így hibát nem továbbítunk szakértő kollégáinknak. Természetesen törekszünk arra, hogy ebben a helyzetben, melyben megnövekedett az internet hálózatok terhelése, is biztosítsuk a kihasználható maximum sebességet, türelmedet és megértésedet nagyon köszönjük! ^Szilvi

Magyarul nem jön ki szerelő, mert igaz hogy lehetne nagyobb a sebességem de nincs hiba, mivel a garantált megvan ^^ Csodálatos nem? :)

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 perce, Bence1997 írta:

Elküldtem nekik a sebességem és ezt kaptam:

Köszönjük! A garantál le- és feltöltési sebesség elérhető díjcsomagodban, így hibát nem továbbítunk szakértő kollégáinknak. Természetesen törekszünk arra, hogy ebben a helyzetben, melyben megnövekedett az internet hálózatok terhelése, is biztosítsuk a kihasználható maximum sebességet, türelmedet és megértésedet nagyon köszönjük! ^Szilvi

Magyarul nem jön ki szerelő, mert igaz hogy lehetne nagyobb a sebességem de nincs hiba, mivel a garantált megvan ^^ Csodálatos nem? :)

 

Szomorú.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A válaszom kifelejtettem :)

Azt tudom, hogy most nincs hiba, de szeretném, ha nagyobb lenne a sebesség és elvieg lehet is.
Úgy tudom lehet állítani a routerben.
Bence
a koronavírus előtt is ennyi volt a sebességem, biztos ki lehet hozni ebből többet is, ugyanúgy fizetünk a szolgáltatásokért mint mások is, szerintem az is hibának számít, ha lekorlátozódik a sebesség egy bizonyos szintre és ott marad.

 

 

 

 

 

 

 

Jó vagy nem jó?

jött azóta válasz erre:

A jelenleg tapasztalt sebességed, a címeden elérhető legmagasabb sebességet közelíti meg , sajnos ezt növelni nem tudjuk. Díjcsomagod, mindig az adott technológián elérhető legmagasabb sebességet nyújtja majd. ^Szilvi

 

Nekem nincs bajom a telekommal, de miért mondja hogy ez kb a max amikor a szerelő is betudott volna állítani többet?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 perce, Bence1997 írta:

Nekem nincs bajom a telekommal, de miért mondja hogy ez kb a max amikor a szerelő is betudott volna állítani többet?

Nem tudom, hogy a szerelő mért nem állított be neked többet, erről magát a szerelőt kéne megkérdezni. Szilvia csak a betanult szöveget fújja, nem látja a vonalad fizikai paramétereit, nem látja, hogy a vonalad mit bírna el, ezért tőle ne is várj többet. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
11 perce, Bence1997 írta:

Most mit tudnék egyébként csinálni? Írjak még üzeneteket, hogy hátha küldenek ki valakit? Vagy meglehet oldani szerelő nélkül is ezt?

Szerelőn kívül senki nem fog 30/5-ös profilt beállítani sajnos. Ha valahogy sikerülne eljutnod egy szerelőig, akttól meg tudnád kérdezni, hogy mi ennek az akadálya technikailag. Esetleg megmutathatod neki a DSL infót is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, btz írta:

Az igazi megoldás nyilván az lenne a gondjaidra. De mint írtam, az kb 1-6év, mire eljut.

 

1 órája, btz írta:

Szerelőn kívül senki nem fog 30/5-ös profilt beállítani sajnos. Ha valahogy sikerülne eljutnod egy szerelőig, akttól meg tudnád kérdezni, hogy mi ennek az akadálya technikailag. Esetleg megmutathatod neki a DSL infót is.

Az első amire válaszoltál, azt már megválaszoltad, de köszi hogy válaszoltál rá megint :)

Akkor gondolom várhatok amíg lesz valamilyen technikai probléma.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...