Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Gyorsabb internet, mikor ?


Zsolt996

Kérdés

Tisztelt Telekom! 
Tisztelt Fórumozók!
 

Szomorúan tapasztalom, hogy Debrecen "belvárosában"  név szerint az Apafi utcában nem érhető el a 30 megás internetnél gyorsabb (router esetén ugye ez a 30 mega sem áll rendelkezésre kb soha). Ilyen sávszélességű internet manapság nem elég egy családnak, főleg ahol több laptop/számítógép és okos eszköz használják egyszerre a hálózatot. Kérdésem a következő lenne: sávszélesség bővítés mikor várható :) ? Válaszukat előre is köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Ajánlott posztok

  • 2

Hello @Zsolt996, a cél az, hogy idén minden háztartásban legalább 30 Mbps-os és a háztartások legalább 50%-ában 100 Mbps-os internet-hozzáférés legyen. az is fix, hogy Debrecen Tés terület, ők fejlesztettek, fejlesztenek. csak az a kérdés, hogy az Apafi utca kivételként maradt ilyen gyenge ellátottságú, vagy egész Debrecenben dolgoznak még. utóbbi esetben idén bármikor várható, hogy eljön hozzátok az igazán szélessáv (réz turbózás, de inkább optika). előbbi eset lehet a necces, nincs helyismeretem, de ha valamilyen hátráltató tényező okozza (önkormányzati építésügyi vagy közműszolgáltatói agymenés, műemlékvédelem, tulajdonosi vita, nem tudom, de nyilván a mostani járványhelyzet sem gyorsít, sőt), akkor kábé a végtelenségig húzódhat

annyi még, hogy pontosat senki, a Té sem tud mondani (főleg most). a honlapjukon a címed alapján érdemes böngészni az elérhető szolgáltatásokat, mert az 3 hónapra előre mutatja a fejlesztéseket (persze most  a járvány miatt lehet csúszás benne)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: teherwagon
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Rendben, akkor az utcában élő családokban a gyerekek majd valahogy teljesítik a félévet illetve a homeoffice “alkalmazottak” ellátják a munkakörük által kijelölt feladatot...ja nem.
Gyerekeknek szükséges a stabil internet kapcsolt és a magas sávszélesség, mert élőben történik az órák leadása illetve a feleltetés (matek órát hozom fel példának: a Tanár Úr/ Tanárnő papíron vezeti le a példafeladatokat, ezt rögzíti egy erre alkalmas eszközzel. 360p-ben olvashatatlan, 720p-ben viszont beáll a kép majd pufferel és 3 lépés “kihagyás” után egyből ott a végeredmény).  Aki pedig otthonról dolgozik nem 2 Mb-os fájlokat fog szerkeszteni/le/feltölteni. Ne ragadjunk már le annál, hogy az ÉN 30 megás netem... Nem rólam van szó és nem egy családról, több emberről akik a családjukat tartják el, illetve ezek tagjairól. Ha Debrecen belvárosában ez van akkor egy 1000 lelkes faluban (ahol 10 mega a maximum a mai napig) az ott élő diákok hogy tanulnak?! Szóval továbbra is annyi a kérdésem, hogy: sávszélesség bővítés mikorra várható, mert ez manapság egy átlagos családnak nem elég!?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Zsolt996
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok!

Előre is elnézést szeretnék kérni, hogy egy meglévő kérdésnél teszek fel én is kérdést, de pont ilyen 1000-2000 lelkes faluban (Járdánháza, ózdi járás) lakom és ugyanannyit fizetünk a 30 megás internetért ami a valóságban 15, mintha egy 150-es netünk lenne, ahol minimum 60 lenne a letöltési sebesség, ami az itthoni négyszerese. Kíváncsi lennék, hogy ide mikor tervezik a hálózat fejlesztését, mert hiába van okos tévém meg egyebek, ha lassú a net.

Nincs más szolgáltató itt a faluban és úgy gondolom hogy tisztán gazdasági alapon eldönteni azt, hogy "ezeknek falun úgy is mindegy" és hogy "nem éri meg" nem valami fair, főleg hogy ugyanannyit fizetünk érte.

Szóval engem is érdekelne, hogy mikor lesz legalább minimális változás. O.o:|

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

" Kedves Bence! Köszönjük érdeklődésedet! Járdánházán sajnos nem érhetőek el szolgáltatásaink és nincs információnk arról, hogy a közeljövőben épülne ott lakossági vezetékes hálózatunk. A táblázat olyan településeket is tartalmaz ahol csak intézményi hálózat/gerinchálózat épül, lakossági hálózat nem. "

Olyan jó amikor a lakossági hálózat nem számít... :) Na nem baj, várjunk még pár évet, majd lesz egyszer normális net is :D 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ja, na erre nem számítottam :( a helyedben megkérdezném őket, hogy mindez szép, de a szip támogatást nem azért kapták, hogy a járásban mindenhol legyen lakossági szélessáv? valószínűleg találnak persze valami kiskaput, szóval inkább csak azért, hogy érezzék a törődést

4G helyzet egyébként milyen felétek? azért kérdezem, mert lehet, hogy ezek szerint rövid- és középtávon is a 4G és az 5G ad majd megoldást. utóbbira lement a tender, a szolgáltatók már biztosan előkészültek, szóval kábé bármikor várható a bevezetés. és az árak folyamatosan mennek le, így szerintem a mobilinternet hamarosan teljes értékű alternatívája lesz az otthoninak 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: teherwagon
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Egyébként a támogatás keretein belül nem kellene-e  fejleszteni mindegyik település lakossági hálózatát is?  Mi dönti el, hogy a település kap e lakossági hálózat fejlesztést is, vagy csak a gerinchálózatot fejlesztik?
A SZIP célja, hogy legyen mindenhol 30mbit/sec-es internet és itt nincs.

Ezt gondoltam hogy írnám

Igazából van papíron 30megabites net, csak a kábel nem bírja és ezért van a fele. ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Jó válasz lenne számukra amit leírtam fentebb? :)

Még egy kérdés ? ha a bizonyos cég telepít gerinchálózatot, akkor másik vállalat azon keresztül adhatna e lakossági hálózatot? ?

A mobilnetre visszatérve azt tudom mondani, hogy sokszor alig van térerő, most is csak 1 csík a 4-ből, gondolom azért mert völgyben lakom és dombok vesznek körül és nem tudom hogy jól gondolom e vagy nem, de szerintem a térerő nagysága is meghatározza a mobilnet sebességét. Mikor a szerelő itt volt ő is meglepődött hogy mennyire nincs térerő.

Köszönöm egyébként, hogy időt szánsz a válaszadásra és hogy foglalkozol a problémámmal ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
14 órája, Bence1997 írta:

ha a bizonyos cég telepít gerinchálózatot, akkor másik vállalat azon keresztül adhatna e lakossági hálózatot? ?

Ha SZIP-ben épül és a lakossági hálózatot is kiépítik házig, akkor (mivel openaccess) adhatna, de a gyakorlatban nem nagyon élnek ilyesmivel, arra már inkább láttam példát, hogy két optikai vezeték volt egymás alatt két különböző szolgáltatónak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
38 perce, Bence1997 írta:

Egyébként ez megfelel a pályázat követelményeinek, hogy egyes településeken amik a járáshoz tartoznak nem építenek ki lakossági hálózatot? Nem erről szól a pályázat is, hogy a lakosságnak is jusson belőle?

Úgy látom a te lakhelyed már alapvetően nem is szerepelt a pályázatban (Ózdi járás, ha jól emlékszem)

Arló, Borsodbóta, Borsodnádasd, Borsodszentgyörgy, Bükkmogyorósd, Csernely, Csokvaomány, Farkaslyuk, Lénárddaróc, Nekézseny .

Ezeken a helyeken volt lakossági igényhely a pályázatok ezekre lettek kiírva.

Jelenleg pedig így áll a helyzet a KIFÜ Dashboard 2.0 szerint:

ozdi-jaras-szip-kifu-igenyhely.jpg

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
13 perce, btz írta:

Úgy látom a te lakhelyed már alapvetően nem is szerepelt a pályázatban (Ózdi járás, ha jól emlékszem)

Arló, Borsodbóta, Borsodnádasd, Borsodszentgyörgy, Bükkmogyorósd, Csernely, Csokvaomány, Farkaslyuk, Lénárddaróc, Nekézseny .

Ezeken a helyeken volt lakossági igényhely a pályázatok ezekre lettek kiírva.

Jelenleg pedig így áll a helyzet a KIFÜ Dashboard 2.0 szerint:

ozdi-jaras-szip-kifu-igenyhely.jpg

 

Hogy működik ez az igényhely meghatározás? Az emberek bemennek az önkormányzathoz vagy jelzik a szolgáltató felé az igényüket? Nekem például lett volna igényem és egy kis csalódást kelt bennem úgy, hogy két olyan település között lakom, ahol megvalósulnak fejlesztések. :) Nem tudom, hogy erre elég tájékozottak e az emberek az internetsebességgel kapcsolatban, ha ez így alakult.  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
4 perce, Bence1997 írta:

Hogy működik ez az igényhely meghatározás? Az emberek bemennek az önkormányzathoz vagy jelzik a szolgáltató felé az igényüket? Nekem például lett volna igényem és egy kis csalódást kelt bennem úgy, hogy két olyan település között lakom, ahol megvalósulnak fejlesztések. :) Nem tudom, hogy erre elég tájékozottak e az emberek az internetsebességgel kapcsolatban, ha ez így alakult.  

Az internetszolgáltatók bejelentései alapján lettek meghatározva az igényhelyek, de 2019-ben volt egy lakossági konzultáció is, ami elég rövidre sikeredett és sajnos volt aki szintén lemaradt.

Én úgy látom, hogy a te településed megtalálható a VDSL fejlesztések listáján, így a legtöbb helyen elérhető a minimum 30 mbps , vagy VDSL2 modulációban mindenhol. Lehet ezért jelezte úgy a szolgáltató, hogy ott már nincs igényhely.

Digitális elosztód adminisztrátori felületéből talán kiolvasható lenne a vonali információid, amiből kiderülne, hogy fizikálisan mennyit bírna a vonalad vagy hogy egyáltalán VDSL-en vagy e.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Volt nálunk kint szerelő, sikerült 21megabitet kihozni a netből, de azt mondta hogy úgy nem lenne stabil a kapcsolat és hogy érdemesebb 15-ön hagyni. Ezen felül említette, hogy a környéken kb mindenkinek próbálja a lehető legtöbbet kihozni a hálózatból, de nem igazán sikerül elérni a 30-at, mondta hogy egyszerűen elavult a kábel és nem bír többet. Kérdeztem, hogy mikor lehet errefele fejlesztés és azt mondta hogy pár évet biztos kell várni, mert ide valószínűleg már optikát fognak hozni. Meg szó volt még arról, hogy errefele nem annyira megtérülő és gazdaságos a fejlesztés.

Mióta bevezették itt az internetet nem emlékszem kábelcserére, de még hasonlóra sem, idén jött egyszer egy értesítés számunkra, hogy este 10 és reggel 5 között nem lesz internet mert valamilyen korszerűsítésről volt szó benne.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
22 órája, Bence1997 írta:

Volt nálunk kint szerelő, sikerült 21megabitet kihozni a netből, de azt mondta hogy úgy nem lenne stabil a kapcsolat és hogy érdemesebb 15-ön hagyni. Ezen felül említette, hogy a környéken kb mindenkinek próbálja a lehető legtöbbet kihozni a hálózatból, de nem igazán sikerül elérni a 30-at, mondta hogy egyszerűen elavult a kábel és nem bír többet. Kérdeztem, hogy mikor lehet errefele fejlesztés és azt mondta hogy pár évet biztos kell várni, mert ide valószínűleg már optikát fognak hozni. Meg szó volt még arról, hogy errefele nem annyira megtérülő és gazdaságos a fejlesztés.

Mióta bevezették itt az internetet nem emlékszem kábelcserére, de még hasonlóra sem, idén jött egyszer egy értesítés számunkra, hogy este 10 és reggel 5 között nem lesz internet mert valamilyen korszerűsítésről volt szó benne.

VDSL esetén a központtól való 700méter távolságig akár 50mbps is adható, szerintem te simán ADSL2+ modulációban vagy, persze ezt csak DSL infó megnézése után tudnám biztosan megmondani, ezért lenne jó, ha feltöltenéd ide. 

Megnéztem a falut a Google Streetviewel és nem tűnik úgy, hogy nagy távolságok lennének egyik végétől a másikig. (Útvonal tervező szerint 1,5 km), ha itt központosan ledobtak egy VDSL központot, akkor a 30-nak mennie kéne közel mindenhol. Persze az tényleg igaz, hogy egy nagyon elavult hálózat nagyban ronthat a helyzeten.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
2 órája, btz írta:

VDSL esetén a központtól való 700méter távolságig akár 50mbps is adható, szerintem te simán ADSL2+ modulációban vagy, persze ezt csak DSL infó megnézése után tudnám biztosan megmondani, ezért lenne jó, ha feltöltenéd ide. 

Megnéztem a falut a Google Streetviewel és nem tűnik úgy, hogy nagy távolságok lennének egyik végétől a másikig. (Útvonal tervező szerint 1,5 km), ha itt központosan ledobtak egy VDSL központot, akkor a 30-nak mennie kéne közel mindenhol. Persze az tényleg igaz, hogy egy nagyon elavult hálózat nagyban ronthat a helyzeten.

Hol találnám meg ezt a DSL infót? :) Nem vagyok teljesen tájékozott ebben a témában :) Ha segítesz beküldöm persze.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2020. 03. 29. at 22:51, Bence1997 írta:

Hol találnám meg ezt a DSL infót? :) Nem vagyok teljesen tájékozott ebben a témában :) Ha segítesz beküldöm persze.

A digitális elosztó weben elérhető grafikus felhasználói interfészén, népiesebb nevén az adminfelületén. (A digitális elosztó típusától is függ, hogy merre és hogyan, illetve milyen bonyolult a dolog. A legkönnyebb dolgod Speedport Entry 2i esetén van)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
19 perce, Bence1997 írta:

Igazából van papíron 30megabites net, csak a kábel nem bírja és ezért van a fele. ?

írnám, hogy ez rosszabb, mint ha nem lenne semmi, de nem. egyik kollégám évek óta szenved, a romantikus lakhelyének ugyanis az az átka, hogy csak a tiédnél is sokkal vacakabb mikrós vagy műholdas net van nála csilliárdért. vagy szintén rosszabb, alig pár megás mobilnet (mindegyik szolgáltatót próbálta, egyszerűen nincs megfelelő torony nála). nálad nem tudom, hogy milyen a mobilnet, de ha lesz optikai gerinc, akkor onnét már csak egy ugrás az optika vagy az arra ültetett 5G. remélem, hogy mihamarabb lesz nálad megoldás

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2020. 03. 27. at 11:25, Bence1997 írta:

" Kedves Bence! Köszönjük érdeklődésedet! Járdánházán sajnos nem érhetőek el szolgáltatásaink és nincs információnk arról, hogy a közeljövőben épülne ott lakossági vezetékes hálózatunk. A táblázat olyan településeket is tartalmaz ahol csak intézményi hálózat/gerinchálózat épül, lakossági hálózat nem. "

Olyan jó amikor a lakossági hálózat nem számít... :) Na nem baj, várjunk még pár évet, majd lesz egyszer normális net is :D 

Ezt most a SZIP-re jogosult konkurens szolgáltató írta neked vagy a Telekom?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...