Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Sagemcom F@st 3890V3 - Hikvision DVR


Scratch

Kérdés

Sziasztok,

a napokban kötöttek be hozzám kábelnetet, egy Sagemcom F@st 3890V3 modemmel, azóta az alábbi problémám jelentkezett:

Van egy Hikvision DS-7616NI-K2/16P kamera rendszerem, ami eddig tökéletesen ment a régi Linksys routeremmel, viszont a Sagemcom-al nem működik megfelelően, kb. a fél hétvégém ráment a dologra, és nem sikerült megoldani. A kamera rögzítőjének fix IP címe van, abból a tartományból, amit nem oszt ki a Sagemcom, plusz MAC alapján is hozzá van rendelve az IP. A rögzítő LAN portja rá van kötve a Sagemcom LAN portjára. Upnp-vel be van állítva a port nyitás is, tök jól is el is érem a rendszert, egyéb hálózatból, telefon, stb... A problémám ott kezdődik mikor a helyi hálózatóból IP cím alapján szeretném elérni a rendszert, akár élőkép, visszakeresés, vagy konfigurálás miatt, itt már nem találom meg, ping-re se válaszol. hiába vagyok vele ugyan azon a belső hálózaton. Logjába nem találok olyan részt ami letiltaná, a tűzfalát kikapcsoltam teszt képen, akkor sem értem el.
Viszont ha beteszem a Sagemcom, és a rögzítő közép a Linksys router-em, akkor elérem belső hálózaton helyi IP cím alapján is a rögzítőt.

A Sagemcom-on belül van egy ping opció, ott próbálom pingelni a rögzítőt, 3 féle ping lehetőség van:

- IP_DATA: itt nincs válasz, 100% veszteség
- IP_BR_LAN: itt válaszol, 0% veszteség
- IP_LTE: itt nincs válasz, 100% veszteség

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

10 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0
1 órája, Scratch írta:

192.168.0.1 a Sagemcom, DHCP-t oszt 192.168.0.10-től.
192.168.0.3 a Hikvision

A Hikvision-ön bekacsoltam a DHCP-t mikor megkapott minden adatot DCHP ki, csak az IP cím végét írtam át.

Holnap tudok csatolni képeket.

Ez alapján úgy néz ki, hogy azonos alhálózatban vannak és IP ütközés sincs. én kipróbálnám, hogy a kamera teljesen DHCP-ről kapjon IP-t az általad is említett MAC szerinti cím rögzítéssel, így mindig ugyan azt kapná.

Rendben, várom a képeket.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Scratch

Nem vettem észre semmi különöset a képeken. Ahogy már írtam, a kamera IP címét tedd bele a szolgáltatói eszköz DHCP osztási tartományába, a MAC címhez való rögzítést is eszerint állítsd be, illetve a kamera ne statikusan használja azt az IP-t, hanem DHCP-vel kérje le. Mindent indíts újra a beállítások módosítása után. Pingelj meg mindent, mindenhonnan. Illetve ne felejtsd el megnézni másik böngészőben eléred e a kamerát vagy másik kamerakép néző eszközzel is próbáld meg az RTSP folyamot.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...