Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Mobil internet működési hiba


Bozsó István

Kérdés

Sziasztok!

Kb. 1 hete vásároltam egy mobil előfizetést korlátlan internettel online, a járványhelyzet miatti itthoni munkavégzés céljából. Miután próbáltuk használni sticken és routeren keresztül, vettem észre a webes felületen, a  dokumentumaim között egy szerződés melléklet c. pdf-et, melyben tájékoztatnak hogy tilos routeren és sticken keresztül használni a sim-et. Sajnos nem is működött. 1 perc múlva leállt a szolgáltatás. A lakhelyemen nincs elérhető folyamatos, jó minőséget adó internet szolgáltatás, a 4G-s mobilinternet lett volna a megfelelő megoldás. A korlátlan internetre a munkavégzés jellegéből adódóan szükségem volna: állandó online jelenlét szükséges, nagy méretű file-okat kell továbbítanom és fogadnom, az irodai szervert kellene használnom vpn-en keresztül, vagy ftp kapcsolattal), de ez ezzel az előfizetéssel nem megoldható a jelek szerint. Tableten próbálkozom wifi hotspottal, de az ftp elérés egyáltalán nem működik így, illetve egyéb webes felületek be se töltődnek (pl.: ügyfélkapu), a hotspotról is ledobál időközönként. A sebességmérés folyamán az upload nem mérhető. Arról, hogy a lányom is tanulni szeretne a  lányomnak is tanulnia szükséges nem is beszéltem, pedig az is tolja az adatforgalmat.

A Telekom nem kívánja feloldani ezt a korlátozást a járványhelyzet idejére? Nagy segítség a +10 GB, de nekem nem megoldás.

Ha bárkinek van megoldási javaslata köszönettel veszem.

Üdvözlettel:

Bozsó István

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

24 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2

Pontosan nem tudom, hogy a sticken vagy a routereden hol lehet beállítani az APN-t, de kb ezeket az adatokat kell megadni: https://www.apnsettings.org/eu/hu/telekom-hu Az IPv6-ot például érdemes kikapcsolni és csak IPv4-et használni hozzáférési pont protokolljaként 

Ha van segítséged, talán ő be tudja állítani neked.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
13 perce, Bozsó István írta:

Tabletben használom. Tökéletesen. Letöltöttem a totalcommander androidos verzióját, az ftpre is gond nélkül tudtam kapcsolódni. Amikor WiFi-ként használom, akkor nem működik. Csatlakozik a hálózatra, érzékeli a 4G-t, jó a jelminőség is, csak a net nem. Stickben 1 perc után semmi, ott is minden tökéletesnek tűnik, de net nincs. Tableten WiFi hotspotként 30MB körüli download 0 MB upload. 

Stickben szerintem a PIN beállításoknak és az APN beállításoknak nézz utána. 

0MB upload? Az meg hogy? Akkor a download sem menne.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Megváltoztattam a protokollt és a barangolási útvonalat IPV4-re. A tableten sem működött az internet. Átraktam IPV6-ra facebook működött, telekom fórum nem, ügyfélkapu nem úgy, hogy egyszerre nyitva mindkét oldal. Megváltoztattam IPV4/PV6-ra egy percig minden működött, még az ftp is. Utána visszaállt minden a kiindulási állapotra. Gmail frissít, facbook frissít, ügyfélkapu kiírja hogy nincs internet, mindez párhuzamosan megnyitva, ftp nem.

??

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Megnéztem telefonban is. Ugyanaz mint tableten. Számos weboldal gond nélkül megy. Most néztem a Google drive-ot is, az is gond nélkül ment, letölteni is sikerült az adatokat. Ftp nem, ügyfélkapu tárhely nem. A rádiós interneten mindkettő működik, szóval nem a nem működő oldalak szervereivel van a hiba. Egyre tanácstalanabb és elkeseredettebb vagyok.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tabletben használom. Tökéletesen. Letöltöttem a totalcommander androidos verzióját, az ftpre is gond nélkül tudtam kapcsolódni. Amikor WiFi-ként használom, akkor nem működik. Csatlakozik a hálózatra, érzékeli a 4G-t, jó a jelminőség is, csak a net nem. Stickben 1 perc után semmi, ott is minden tökéletesnek tűnik, de net nincs. Tableten WiFi hotspotként 30MB körüli download 0 MB upload. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Bárcsak tudnám. Ookla-val mértem a nap folyamán többször, az upload szinte mindíg 0. WiFi hotspotként download van. Stickben semmi. Egyes oldalak simán működnek (Gmail, maps, híroldalak, Facebook), mások nem (ügyfélkapu, iskolai feladatod oldalak, ftp). Pin letiltva a stickhez. APN az mi? Elég laikus vagyok hálózati ügyekben, sógi a koponya, én csak azt tudom ami a beállítási kísérleteink során rámragadt. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
22 órája, Bozsó István írta:

Megnéztem telefonban is. Ugyanaz mint tableten. Számos weboldal gond nélkül megy. Most néztem a Google drive-ot is, az is gond nélkül ment, letölteni is sikerült az adatokat. Ftp nem, ügyfélkapu tárhely nem. A rádiós interneten mindkettő működik, szóval nem a nem működő oldalak szervereivel van a hiba. Egyre tanácstalanabb és elkeseredettebb vagyok.

Ez az egyik oldal megy, másik nem szisztéma nagyon IPv6-al kapcsolatos problémára utal. Viszont az APN név biztosan jó, már ha a net "egyik fele" stabilan megy. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

M

Ekkor: 2020. 03. 31. at 23:41, Bozsó István írta:

Megváltoztattam a protokollt és a barangolási útvonalat IPV4-re. A tableten sem működött az internet. Átraktam IPV6-ra facebook működött, telekom fórum nem, ügyfélkapu nem úgy, hogy egyszerre nyitva mindkét oldal. Megváltoztattam IPV4/PV6-ra egy percig minden működött, még az ftp is. Utána visszaállt minden a kiindulási állapotra. Gmail frissít, facbook frissít, ügyfélkapu kiírja hogy nincs internet, mindez párhuzamosan megnyitva, ftp nem.

??

Azt próbáld meg, hogy beállítod IPv4-re, majd repülő üzemmód be, majd pár másodperc múlva be. Ha ez nem segít, akkor eszköz restart. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok! 

A hibát beírtam a Telekom panaszbejelentésére is. Ma felhívtak, és tájékoztattak, hogy ez az előfizetés direkt ilyen, mobilos internethasználatra van beállítva, direkt nem tudom vpn, ftp kapcsolatokra használni. Mondjuk azt még most sem tudom, hogy az ügyfélkapu tárhelyre miért nem enged fel, a Google drive-ra pedig igen. 

Összefoglalva van egy ballaszt előfizetésem , amivel havi 11e Ft-tal támogatom a Telekomot 1 éven keresztül. Azért megkértem őket, hogy bár én beleléptem a csapdába, de a további leendő ügyfeleket illene tájékoztatni arról, hogy a korlátlan internet erősen le van korlátozva. Ajánlották a csak mobilnet előfizetéseiket, amivel max. 10 GB adatforgalmat tudok lebonyolítani /hó.  Próbáltam, de nem tudtam röhögni.

Köszönöm az eddigi segítségeteket, de ebből nem lesz énekes halott se. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 perce, Bozsó István írta:

Sziasztok! 

A hibát beírtam a Telekom panaszbejelentésére is. Ma felhívtak, és tájékoztattak, hogy ez az előfizetés direkt ilyen, mobilos internethasználatra van beállítva, direkt nem tudom vpn, ftp kapcsolatokra használni. Mondjuk azt még most sem tudom, hogy az ügyfélkapu tárhelyre miért nem enged fel, a Google drive-ra pedig igen. 

Összefoglalva van egy ballaszt előfizetésem , amivel havi 11e Ft-tal támogatom a Telekomot 1 éven keresztül. Azért megkértem őket, hogy bár én beleléptem a csapdába, de a további leendő ügyfeleket illene tájékoztatni arról, hogy a korlátlan internet erősen le van korlátozva. Ajánlották a csak mobilnet előfizetéseiket, amivel max. 10 GB adatforgalmat tudok lebonyolítani /hó.  Próbáltam, de nem tudtam röhögni.

Köszönöm az eddigi segítségeteket, de ebből nem lesz énekes halott se. 

Én úgy érzem az ügyfélszolgálatos néni/bácsi enyhén szólva félretájékoztatott. Szerintem arra gondolt, hogy te szeretnél mobilinternet kapcsolaton VPN vagy FTP szervert üzemeltetni. Az ugyan tényleg nem való, de én szervereket üzemeltetek és elengedhetetlen, hogy ne tudjak belépni egyik szerveremre FTP-ről, SSH-ról vagy VPN-t használjak. Ha ez így lenne, az egy kicsit szembe menne a hálózatsemlegesség irányelveivel is, amiért már történt elmarasztalás, az ügyben.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
51 perce, btz írta:

Én úgy érzem az ügyfélszolgálatos néni/bácsi enyhén szólva félretájékoztatott. Szerintem arra gondolt, hogy te szeretnél mobilinternet kapcsolaton VPN vagy FTP szervert üzemeltetni. Az ugyan tényleg nem való, de én szervereket üzemeltetek és elengedhetetlen, hogy ne tudjak belépni egyik szerveremre FTP-ről, SSH-ról vagy VPN-t használjak. Ha ez így lenne, az egy kicsit szembe menne a hálózatsemlegesség irányelveivel is, amiért már történt elmarasztalás, az ügyben.

Akkor ez most azt jelenti hogy a Telekom hivatalosan is belekakantott a Médiahatóság szájába?

Szolgáltatás melléklet.pdf

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 perce, Bozsó István írta:

Akkor ez most azt jelenti hogy a Telekom hivatalosan is belekakantott a Médiahatóság szájába?

Szolgáltatás melléklet.pdf

 

Nem tudom jelenleg, hogy áll ez az ügy és milyen megállapodásra jutottak ezzel kapcsolatban a hatósággal. Az biztos, hogy ez így erősen aggályos.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
17 perce, btz írta:

 

Nem tudom jelenleg, hogy áll ez az ügy és milyen megállapodásra jutottak ezzel kapcsolatban a hatósággal. Az biztos, hogy ez így erősen aggályos.

Kipróbáltam azért amit írtál, azaz átállítottam IPv4-re és újraindítottam az eszközt. Láss csodát minden működött. Ftp-n keresztül tudtam tölteni, be tudtam jelentkezni az ügyfélkapu tárhelyre. 5 percig. Azóta a tableten sincs net, nem hogy a wifi hotspotra csatlakozott eszközön. Épp most újra néztem, újra van net a tableten, pedig nem változtattam semmit. Most már biztos vagyok benne, hogy a Telekom lövi ki ha nagy adatforgalmat érzékel. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
7 perce, Bozsó István írta:

Kipróbáltam azért amit írtál, azaz átállítottam IPv4-re és újraindítottam az eszközt. Láss csodát minden működött. Ftp-n keresztül tudtam tölteni, be tudtam jelentkezni az ügyfélkapu tárhelyre. 5 percig. Azóta a tableten sincs net, nem hogy a wifi hotspotra csatlakozott eszközön. Épp most újra néztem, újra van net a tableten, pedig nem változtattam semmit. Most már biztos vagyok benne, hogy a Telekom lövi ki ha nagy adatforgalmat érzékel. 

Ezt jobb lenne megérdeklődni az ügyfélszolgálaton. Én még nem hallottam senkitől, hogy ilyesmi miatt a gyakorlatban is korlátozták volna, még az NMHH-s eset előtt sem volt jellemző.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
13 perce, btz írta:

Ezt jobb lenne megérdeklődni az ügyfélszolgálaton. Én még nem hallottam senkitől, hogy ilyesmi miatt a gyakorlatban is korlátozták volna, még az NMHH-s eset előtt sem volt jellemző.

3 körös beszélgetésem már volt az ügyfélszolgálattal, annak lett a vége az, hogy cseréljem ki a kártyát egy üzletben. Szerdán ez meg is történt, nem történt semmi változás az internettel. Kicsit szkeptikus vagyok, hogy egy újabb forduló más eredményre vezet. De ha nem korlátozzák akkor mi lehet az igazi baj azt nem tudom ki lehet-e deríteni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 perce, Bozsó István írta:

3 körös beszélgetésem már volt az ügyfélszolgálattal, annak lett a vége az, hogy cseréljem ki a kártyát egy üzletben. Szerdán ez meg is történt, nem történt semmi változás az internettel. Kicsit szkeptikus vagyok, hogy egy újabb forduló más eredményre vezet. De ha nem korlátozzák akkor mi lehet az igazi baj azt nem tudom ki lehet-e deríteni.

Mondanám, hogy eszköz hiba. de nem, mert minden egyes eszközödön volt valami baja a leírásod szerint. Ha korlátozva lennél akkor nem lenne még az sem, hogy újraindítás után 5 percig minden jó. Szóval így csak találgatni lehet, aminek sok értelmét nem látom.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 perce, btz írta:

Mondanám, hogy eszköz hiba. de nem, mert minden egyes eszközödön volt valami baja a leírásod szerint. Ha korlátozva lennél akkor nem lenne még az sem, hogy újraindítás után 5 percig minden jó. Szóval így csak találgatni lehet, aminek sok értelmét nem látom.

Köszönöm még egyszer az eddigi segítséged. Úgy érzem most egy kicsit pihentetnem kell a dolgot mert már különböző összeesküvés elméleteket kezdek gyártani. A szomszéd háza tetején van egy rádiós internet erősítő, már eljátszottam a gondolattal hogy feljelentem a szolgáltatót mivel  tuti, hogy ők zavarják a jelet. El kell engednem a problémát mert lassan begolyózok tőle.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 perce, Bozsó István írta:

Köszönöm még egyszer az eddigi segítséged. Úgy érzem most egy kicsit pihentetnem kell a dolgot mert már különböző összeesküvés elméleteket kezdek gyártani. A szomszéd háza tetején van egy rádiós internet erősítő, már eljátszottam a gondolattal hogy feljelentem a szolgáltatót mivel  tuti, hogy ők zavarják a jelet. El kell engednem a problémát mert lassan begolyózok tőle.

Igazán nem tesz semmit. Szerintem annak a szomszéd kütyünek biztos nincs köze a dologhoz. Más is használ ilyet, ott ahol a beltéri lefedettség nem elegendő. Ha kintre nem sugároz vele semmit, akkor teljesen legális a cucc. Addig is helyezd a kártyát egy telefonba, onnan is meg tudod osztani adott esetben a netet akár USB akár Wifi által, így még azt sem mondhatják, hogy kivetted. Bár ezt a cikk szerint nem is szabhatnák meg. Talán majd lesz egy újabb cikk is, nem tudom, mennyire elterjedt ez a gyakorlat.

További szép estét.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...