Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Segítség port forwarding-ban


LexerTheFirst

Kérdés

16 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0
6 perce, LexerTheFirst írta:

Üdv!

Esetleg meg tudnád mondani milyen információk kellenek? Nem vagyok egy hatalmas szakértő.

Képeket szintén.

@LexerTheFirst

Például, hogy milyen beállításokkal próbálkoztál ezelőtt. Mi az IP címe annak az eszköznek, amire a portot ráirányítod illetve ezzel összhangban milyen portátirányítási szabályokat hoztál létre (erről esetleg a egy képernyőképet csatolhatnál). Milyen szolgáltatáshoz szeretnél portot nyitni, illetve fut e a szolgáltatás, amihez a portot akarod nyitni? Megfelelő porton hallgatózik e a szolgáltatás/alkalmazás, amihez a port kell. Ehhez mit és hogyan állítottál be?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 perce, LexerTheFirst írta:

@btz

 

Egy Minecraft szervert szeretnék megnyitni, ennek a portja 25565. A tűzfal speciális fülnél a kimenő és bejövő szabályoknál adtam hozzá tcp és udp-ként is. Megfelelő porton van, a szerver properties mappájából másoltam ki a portszámot.

1.PNG

2.PNG

3.PNG

4.PNG

5.PNG

Van egy ilyen a képen, hogy Internal host : MicroPC-Ethernet. Ezen a gépen fut a játék? Illetve az ehhez tartozó IP cím megegyezik a LAN hálózati adaptered IP címével? Ezt te hoztad létre az Add device menüpont alatt?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 perce, LexerTheFirst írta:

@btz

Igen, MiroPC-n fut a játék. Nem tudom az ip cím helyes-e, azt a cmd ipconfig parancsával másoltam. Nem én hoztam létre, egyszerűen kiválasztottam a legördülő listából.

 

Attól függetlenül, hogy mit ír ez az online port forward ellenőrző, más nem tud rákapcsolódni a szerveredre tesztelés céljából?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
11 perce, LexerTheFirst írta:

@btz

Eddig én próbáltam meg a WhatIsMyIpAdress oldalon írt ip címemet beírva, mögötte a port számmal és semmi.

Valóban kintről befelé irányuló netkapcsolattal kellene megpróbálni, például egy ismerőst megkérni, hogy próbálja meg a csatlakozást.

A portforward a látott képek alapján rendben van ha tényleg nem írtad el az IP-t a MicroPC Device bevitelénél.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 perce, LexerTheFirst írta:

@btz

 

MiroPC bevitelénél? Ezt hol tudom megnézni?

Ott van a képen, amiről az előbb már kérdeztem, hogy te írtad e bele és mondtad, hogy a CMD parancs kimenetéből te másoltad be. Ha ott jó adatot másoltál ki, nem írtad el, stb, akkor a port forward jó. Erre céloztam.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...