Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Sagemcom router-en wifi-n keresztül nincs mobiltelefonon internet


tamas.szecsy@gmail.com

Kérdés

Sziasztok,

Sagemcom  router, amit T-Home-tól kaptam a 1000GB-es optikai kábelhez a hálózatra kapcsolás után az Ethernet kábeles és notebook-ról a wifi-s kapcsolat működik, mindkét esetben van internet. Ugyanakkor a mobil telefonom (Samsung A40)-ről felkapcsolódva a wifi-re a kapcsolat létrejön. de az internet elérés nincsen.

A mobilomon a wifi beállításokba bemenve a gateway címe: 192.168.0.1, miközben a router dobozon feltüntetett cím 192.168.1.254. , azaz olyan, mintha a DHCP rossz gateway értéket küldene vissza a telefonnak. A mobil telefon IP címe is rossz , mert a DHCP beállítások szerint 192.168.1.2.től mehetnének a címek, miközben a telefon címe 192.168.0.110.

Ha a mobil telefonon a gateway-t beállítom 192.168.1.254 (telefon wifi beállítások advanced fül), akkor utána minden rendben és wifi-n keresztül megy az internet mobil telefonról is.

Tudtok segíteni, mi lehet a gond?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: tamas.szecsy@gmail.com
Elírás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

4 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Üdv! 

Teszteld másik mobileszközzel is. Ha az is hibás IP címet kap, akkor tényleg van valami gond a szolgáltatói eszköz DHCP szerverével, de ennek igen kicsi a valószínűsége. 

Esetleg állítsd vissza gyári üzemmódba a telefonod, hátha történt rajta valami változtatás egy alkalmazás által. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Well, eddig eljutottam én is, de a típus hibánál a router-re gondolnék. :) Google home-nak sem osztott jó címet. Kár, hogy a T részéről itt nem monitorozza senki ezt a fórumot, hogy esetleg reagálna valamit saját router gondjukra. Mert ugye lehet hívni a VIP hotline-t, ahol jó pár ezer forintért már segítenek is. Pedig ez azért alap lenne, hogy ez a router működjön.

Na mindegy, fix IP osztással megoldottam, de aki nem ért hozzá ennyit sem, az fog kínlódni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...