Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Telekon router/modem utan kotott AmpliFi HD Mesh


leslaci

Kérdés

Sziasztok,

Segitseget szeretnek kerni az alabbi problemaval amivel hetek ota kuzdok. Van egy Telekon elofizetesem internet, telefon, IPTV -re. Nemreg kaptam egy Sagemcom F@ast 3890v3-as modem/router-t a Telekomtol az uj 300/20 internetemhez. Hehany hete hasznalok szinten egy uj sajat routert - AmpliFi HD Mesh system - amivel a hazi halozatomat szeretnem mukodtetni. A Telekon router egyik LAN portjabol megy egy direct kabel az IPTV setopboxba es egy masik portjabol egy direkt kabel az sajat routerm WAM portjabe. Ennek LAN portjaibol ill. WIFI-n mokodnek az internetes eszkozeim. Mukoduk is a rendszer de ketnaponta egy vagy naponta ketszer a sajat routerem jelzi hogy NINCS INTERNET kapcsolt ( az IPTV is leall ) es vegyem fel a kapcsolatot a szolgaltatommal.

Ha nem veszem eszre vagy nem csinalok semmit akkor kb 5 perc mulva minden ujraindul, ha eszreveszem es ujrainditom a sajat routerem akkor is minden visszaall es mukodik.

A Telekom router gyari beallitasa: 192.168.0.1

Sajat routerem WAN IP : 192.168.0.11

                            Router IP : 192.168.3.1

 

Nagyon szepen megkoszonnem ha tudnatok segiteni mi okozhatja a rendszeres megszakadasokat.

( kabeleket ellenoriztem , csereltem )

 

Koszonettel

 

Gal Laszlo

 

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

12 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Szia btz,

Sajnos ujra megszakadt az internet szokasos modon. Sikerult support fajlt csinalni az Amplifi app-ban ez lehetseges de szamomra teljesen ertelmezhetetlen, ki sem tudom nyitni. Elkepzelhetonek tartod hogy a telekom modem/router altal adott internettel van valami problema? Ott akad ossze valami a ket eszkoz kozott?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2020. 05. 11. at 11:40, leslaci írta:

Szia btz,

Sajnos ujra megszakadt az internet szokasos modon. Sikerult support fajlt csinalni az Amplifi app-ban ez lehetseges de szamomra teljesen ertelmezhetetlen, ki sem tudom nyitni. Elkepzelhetonek tartod hogy a telekom modem/router altal adott internettel van valami problema? Ott akad ossze valami a ket eszkoz kozott?

 

Üdv

Logfile megtekintése nélkül, erre általánosságon kívül nem tudok mit mondani. Előfordulhat az is, hogy valami valahol összeakad. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A gyartonak elkuldtem a log fajl-t.

Azt mondtak valami LOOP van a rendszerben.

A felallas a kovetkezo: telekom router/ modem lan portja es az IPTV direktben van kotve. A telekom-bol egy direkt kabel megy az AmpliFi routerbe. AmpliFi router lan port -bol  PT Link switchbe amibol egy rPi + egy PC kap internetet. AmpliFi lan port 2-bol IMac kabel, AmpliFi lan port 3-bol kabel egy Cisco switchbe ami elagazik : Apple TV aztan Satelit vevo es ez a ket kutyu HDMI kabellel osszekotve egy Marantz erositovel ami szinten erre a switchre van kotve. Itt nem latok LOOP-ot de megszakadt ismet az internet 24 oran belul. Utana azt javasoltak hogy az internetet duplan kapo eszkozoknel a kabelt huzzam ki vagy a wifit kapcsoljam ki mert ha ket helyrol kapnak internetet az is lehet problema ( IMac es rPi vlt ez a ket eszkoz ) tegnap ezt tettem es azota nincs szakadas amit furanak tartok de fremenykedem hogy ez volt a megoldas habar szamomra eleg erdekes. Mit gondolsz ?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 perce, leslaci írta:

A gyartonak elkuldtem a log fajl-t.

Azt mondtak valami LOOP van a rendszerben.

A felallas a kovetkezo: telekom router/ modem lan portja es az IPTV direktben van kotve. A telekom-bol egy direkt kabel megy az AmpliFi routerbe. AmpliFi router lan port -bol  PT Link switchbe amibol egy rPi + egy PC kap internetet. AmpliFi lan port 2-bol IMac kabel, AmpliFi lan port 3-bol kabel egy Cisco switchbe ami elagazik : Apple TV aztan Satelit vevo es ez a ket kutyu HDMI kabellel osszekotve egy Marantz erositovel ami szinten erre a switchre van kotve. Itt nem latok LOOP-ot de megszakadt ismet az internet 24 oran belul. Utana azt javasoltak hogy az internetet duplan kapo eszkozoknel a kabelt huzzam ki vagy a wifit kapcsoljam ki mert ha ket helyrol kapnak internetet az is lehet problema ( IMac es rPi vlt ez a ket eszkoz ) tegnap ezt tettem es azota nincs szakadas amit furanak tartok de fremenykedem hogy ez volt a megoldas habar szamomra eleg erdekes. Mit gondolsz ?

 

Tehát arra gondolnak, hogy az probléma, hogy van olyan eszköz, ami vezeték nélkül és vezetéken is csatlakozik? Bizonyos esetekben ez tényleg okozhat gondot, de ha rendesen be van állítva minden, nincsen például összehidazva két LAN hálózati interfész valahol, akkor ebből nem kellene, hogy gond legyen. 

Szerintem jobban járnál, ha megnézetnéd egy hálózatokban jobban jártas emberkével, ha továbbra is gond lesz esetleg, de reménykedjünk, hogy a gyártó tanácsa által megoldódik a problémád.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
9 perce, leslaci írta:

Gondoltam mar ra mert ez nem tunik egy igazi megoldasnak. Ha esetleg tudsz ajanlani egy ilyen szemelyt szivesen beszelnek vele :-)

Ajánlani tudnék, én magam is át tudnám nézni, de inkább olyan személyt kéne keresned, aki területileg a közelben van és személyes háznál történő kiszállás keretében oldaná meg a dolgot. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia btz,

Azt szeretnem kerdezni hogy az en problemamat  nem okozhatja veletlenul hogy a telekom router/modem es a sajat routerem is DHCP modban van ? Valahol azt is olvastam hogy ilyenkor a telekomos eszkozt 254 - es vegu IP-re kell allitani.

Esetleg PPPoE modban nem mukodne a telekom eszkoz? ( Igaz nem is tudom az mi de ezt is lattam mar valahol )

Koszonettel

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2020. 05. 15. at 16:55, leslaci írta:

Szia btz,

Azt szeretnem kerdezni hogy az en problemamat  nem okozhatja veletlenul hogy a telekom router/modem es a sajat routerem is DHCP modban van ? Valahol azt is olvastam hogy ilyenkor a telekomos eszkozt 254 - es vegu IP-re kell allitani.

Esetleg PPPoE modban nem mukodne a telekom eszkoz? ( Igaz nem is tudom az mi de ezt is lattam mar valahol )

Koszonettel

 

 

Mivel te alhálózatos módon használod, ezért szükséges, hogy mindkét alhálózatban legyen egy DHCP szerver. Ha nem alhálózatos módon használnád, akkor kéne kikapcsolni az alrouteren, mivel ekkor egy homogén helyi hálóztat lenne és egy homogén helyi hálózaton egy DHCP szerver bőven elég. Ebben az esetben szükséges az is, hogy ne legyen IP ütközés a helyi hálózatban épp ezért jó ha módosítjuk valamelyik eszközünk IP címét, például az IP tartomány másik végére, ami 254, de nem fontos arra, és akkor is inkább az alrouter címét módosítsuk inkább.

A Telekom eszköz PPPoE módban működik, kivéve koax hálózat, ott DHCP.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...