Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Vezeték nélküli & Hálózati konfiguráció


Apofisz22

Kérdés

Sziasztok

Meg Szeretném Kérdezni hogy jó állitotam be a  Vezeték nélküli & Hálózati konfiguráció-t

Azért Kérdezem hogy jó állitotam be  mert a WIFI - Lassú a net , nagyon nehezen jön be a weblap , video .stb...

Wi-Fi mód - melyiknek kell lenni ?

De viszont a  WIFI jel  Jó

Köszönöm szépen a  Segítcséget

vezeték nélküli.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Apofisz22
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

5 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Használod-e mindkét sávot? Amennyiben igen, akkor javasolt eltérő SSID (nevet) adni. Akár csak annyit, hogy legyen egy 5-ös az 5GHz-es nevének végén.

Jellemzően nem az Auto beállítások szoktak a legcélszerűbbek lenni. Egy wifis eszközre (mondjuk telefon) fel kellene telepíteni a WifiAnalyzer nevű programot (lehet mást is, én ezt ismerem), ami megmutatja, hogy az egyes sávokon melyik csatornákon van sok (esetleg túl erős ) router.  Azt a csatornát ajánlott (manuálisan) beállítani, ahol nincs más, vagy ha van is, gyengébb jelerősséggel.

Általában a legtöbb kliens már tudja az "n" beállítást, ha így van akkor az "n only" a javasolt. Az 5GHz-es sávra nem tudok javaslatot adni, nekem nincsenek olyan eszközeim, amik ismernék, ezért kikapcsoltam. Annyit olvastam, hogy ott is manuálisan célszerű csatornát választani, és a 36-48 közöttiekből.

Ezen kívül talán még annyit, hogy a Sagemcom helyéhez képest egy másik helyiségben elég jelentősen le tud csökkenni a jelszint. Nálam az azonos helyiségben 30-35 között van, egy 30 cm-es betonfal másik oldalán pedig csak 50-60 között. Ezzel persze még mindig megvan a kb. 50 Mbit/sec letöltés, ami mellett még nem jellemző az akadozás.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: OldMike
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...