Ugrás a tartalomhoz
  • 0

IPTV hiba vagy TV?!


szabow

Kérdés

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy van egy Samsung UE65RU7102KXXH 4K UHD LED Smart Tvnk (1-2 hónapja vettük), Telekomos beltéri egységgel, és a bekapcsolástól számítva 2, majdnem 3 percig nincs hang, csak kép. (ellentétben a másik szobában lévő 50 ezres Orion tv-vel, amin rögtön van hang már a bekapcsoláskor). A problémát jeleztük a telekomnak, kijöttek, kicserélték a boxot (hozzátennem a telekom, és a szerelő is csodálkozott, nem is találkoztak még állítólag ilyen hibával), utána jó volt, délután már megint azt csinálta, hogy bekapcsolás után nem volt hang, csak kép 2-3 percig, majd megjött a hang is. Kb. már minden lehetséges dolgot kipróbáltunk, kicseréltük a hdmi kábelt is, tvn gyári beállításokat visszaraktuk, csináltunk hibakeresést stb, de azért még várnék ötleteket hátha valakivel előfordult már ilyen. :(

Samsung szerviznek is jeleztük már a dolgot, nem nagyon van ötletük rá, szerelőt akarnak küldeni.

Mi lehet a hiba, másnál előfordult már ilyen esetleg?

Előre is köszönöm a válaszokat/segítséget!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szabow
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

7 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Hello @szabow, hagyd, hogy kimenjenek a Samsungosok, az a biztos. én a helyedben megcserélném addig a STB-okat is komplett (a Samsung mit produkál az Orion boxával és HDMI kábelével, illetve fordítva). meg kipróbálnám a Samsung összes HDMI csatlakozóját (banális hiba, ha az egyik rossz, és pont az, amire rákötötted a STB-ot). más ötletem sajna nincs (a TV beállításokat kilőtted a gyári visszaállítással)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2020. 06. 24. at 8:55, szabow írta:

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy van egy Samsung UE65RU7102KXXH 4K UHD LED Smart Tvnk (1-2 hónapja vettük), Telekomos beltéri egységgel, és a bekapcsolástól számítva 2, majdnem 3 percig nincs hang, csak kép. (ellentétben a másik szobában lévő 50 ezres Orion tv-vel, amin rögtön van hang már a bekapcsoláskor). A problémát jeleztük a telekomnak, kijöttek, kicserélték a boxot (hozzátennem a telekom, és a szerelő is csodálkozott, nem is találkoztak még állítólag ilyen hibával), utána jó volt, délután már megint azt csinálta, hogy bekapcsolás után nem volt hang, csak kép 2-3 percig, majd megjött a hang is. Kb. már minden lehetséges dolgot kipróbáltunk, kicseréltük a hdmi kábelt is, tvn gyári beállításokat visszaraktuk, csináltunk hibakeresést stb, de azért még várnék ötleteket hátha valakivel előfordult már ilyen. :(

Samsung szerviznek is jeleztük már a dolgot, nem nagyon van ötletük rá, szerelőt akarnak küldeni.

Mi lehet a hiba, másnál előfordult már ilyen esetleg?

Előre is köszönöm a válaszokat/segítséget!

Nálm is elő jött a hiba igaz ez gy réggebbi samu ku 6000 tipus ott a HDMI1 nem ad hangot a iptv box, de ha satos boxot kötök rá akkor van hang. Így a IPTV box a HDMI2 re van kötve így semi gond nincs.Próbáld egy másik HDMI portba kötni a IPTV boxot

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

üdv a iptv hiba ott kezdődik,hogy a boxok azok sajna elég silányak sajna az alaplapi video chip elég gyenge 

nekem pld a Technocolor ISB 2201 boxom van sajnos a gyári oldalon nem találtam semmi infót 

küldtem nekik egy emalit 

sajna a válasz nem kecsegtet semmi jóval 

konkrétan már nincs hozzá semmi mert már nem forgalmazzák 

2016-óta 4k boxokat forgalmaznak

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...