Ugrás a tartalomhoz
  • 1

Statikus IP cím


AnnaSze

Kérdés

A jelenlegi távmunkás időszakban különösen fontos lenne, hogy statikus IP cím legyen kérhető magán előfizetéshez is.
Magánszemélyként nem lehet céges előfozetést kötni és mivel csak ahhoz érhető el a statikus IP ezért a biztonsági szempontból (céges tűzfalak) fontos statikus IP cím elérhetetlen az optikai hálózaton.

Még a kvázi statikus IP cím sem adatik meg nekünk, mivel  súlyosbításként a Telekom direkt bont és új IP címet hetente (ha jól tudom).

Mivel így is állandóan foglal a router egy IP címet (csak mindig másikat) így ez a havidíj ingyen bevétel lenne a szolgáltatónak és egy extra a vevőnek.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

3 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Kedves Rita,

Igen, ahogy én is írtam. Sajnos elég furcsa módon ez a helyzet. Egy teljesen alap szolgáltatást tagadtok meg minden értelem nélkül (a nem kevés ingyen bevételről lemondó tőzsdei vállalat üzleti érzéke külön elgondolkoztató).

Mert az egyetlen értelmes indok az lehetne, hogy eltoljatok a drágább üzleti csomag felé, de ez sem igaz mert:
Üzleti internet csomagot (ki tudja milyen megfejthetetlen okbóé) az ügyfélszolgálatotok szerint nem lehet kötni magánszemélynek. Úgyhogy sakk-matt.A Telekom eldönötte, hogy ez a "kiváltság" földi halandónak nem jár :( 

Úgyhogy sajnos megérteni nem tudom, a gonoszul becsempészett kapcsolatbontással együtt pedig főleg nem, :(.
 


 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom

Szia! Nagyon sajnáljuk, de lakossági szerződésekhez, sajnos nem tudunk statikus IP címet biztosítani. Jelenleg ezt csak kizárólag üzleti előfizetőink vehetik igénybe, üzleti vezetékes internet csomagjukhoz. Ezzel kapcsolatban honlapunkon ide kattintva találsz tájékoztatást is. Megértésedet köszönjük!

2 órája, AnnaSze írta:

A jelenlegi távmunkás időszakban különösen fontos lenne, hogy statikus IP cím legyen kérhető magán előfizetéshez is.
Magánszemélyként nem lehet céges előfozetést kötni és mivel csak ahhoz érhető el a statikus IP ezért a biztonsági szempontból (céges tűzfalak) fontos statikus IP cím elérhetetlen az optikai hálózaton.

Még a kvázi statikus IP cím sem adatik meg nekünk, mivel  súlyosbításként a Telekom direkt bont és új IP címet hetente (ha jól tudom).

Mivel így is állandóan foglal a router egy IP címet (csak mindig másikat) így ez a havidíj ingyen bevétel lenne a szolgáltatónak és egy extra a vevőnek.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2020. 06. 29. at 20:28, AnnaSze írta:

Kedves Rita,

Igen, ahogy én is írtam. Sajnos elég furcsa módon ez a helyzet. Egy teljesen alap szolgáltatást tagadtok meg minden értelem nélkül (a nem kevés ingyen bevételről lemondó tőzsdei vállalat üzleti érzéke külön elgondolkoztató).

Mert az egyetlen értelmes indok az lehetne, hogy eltoljatok a drágább üzleti csomag felé, de ez sem igaz mert:
Üzleti internet csomagot (ki tudja milyen megfejthetetlen okbóé) az ügyfélszolgálatotok szerint nem lehet kötni magánszemélynek. Úgyhogy sakk-matt.A Telekom eldönötte, hogy ez a "kiváltság" földi halandónak nem jár :( 

Úgyhogy sajnos megérteni nem tudom, a gonoszul becsempészett kapcsolatbontással együtt pedig főleg nem, :(.
 


 

Bérelj egy VPS szervert, ahhoz jár fix IP. Felhúzol rajta egy proxyt és lö polgári fix ip. Esetleg keresel egy IPv4 tunel szolgáltatót

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...