Ugrás a tartalomhoz
  • 2

Javaslat vezetékes előfizetők továbbképzésére


Attee

Kérdés

üdv

Nem tudom, ki futott már bele ebbe a jelenségbe akár hívó, akár a hívott oldalon. Talán sokan, de többségük nem is sejti a probléma okát.

A jelenség a következő:

Adott egy vezetékes előfizető (bárhol az országban, de most vegyük csak a vidéket, tehát Bp. nélkül). Megpróbál felhívni egy mobil telefonszámot, de a manapság elterjedt a +36-os előtag használatával, nem 06-tal, ami a távhívó előválasztó. Tehát pl. felhívná a Telekomos (30) 123-4567 telefonszámot, így: 36 30 123 4567, mert egy névkártyán, újságban, vagy weboldalon így látta: +36 30 123 4567. (Az mondjuk fel se tűnik neki, hogy a vezetékes telefonon nincs + jel, és az sem, hogy a +36 a magyarországi országhívószám, tehát csak külföldről van értelme ezzel kezdeni a hívást.)

Hol fog kicsengeni a telefon? Nem, nem a hívott mobilszámon.

Miért? Mert ha a telefonáló nem 06-tal kezdi a tárcsázást (ismétlem: vezetékes telefonról), akkor a rendszer úgy érzékeli, hogy az egy helyi hívás, és ezért csak az első 6 (vagy Bp.-en 7) számot fogja értelmezni. Helyi hívás esetén ugyanis nem szükséges a 06 + körzetszámot  tárcsázni vezetékes telefonról. Tehát a fenti esetben a hívás a hívó körzetében lévő 363 012 számú vezetékes telefonon fog kicsengeni, ami a hívni kívánt 36 30 123 4567 első 6 számjegye  (pl. ha a 42-es körzetben történik, ami Nyíregyháza, akkor a 06 42 363 012 számon)  Természetesen akkor,  ha létezik ilyen hívószámú előfizető abban a körzetben.

Ez vonatkozik mindhárom mobilszolgáltató hívószámaira is. Tehát pl. a Vodás  36 70 123 4567 szám hívásakor az adott vezetékes körzetben lévő 367 012 számon cseng ki a hívás. (Pl. Érdről a 06 23 367 012, vagy ha a Tnoros 36 20 123 4567 számot hívta, a 06 23 362 012 számon).

A fentiek elkerülése érdekében javaslom a tisztelt Telekomnak, hogy a vezetékes előfizetői részére a telefonszámlán jól láthatóan tüntesse fel, hogy vezetékes telefonról mobil számot hívva ne 36-tal kezdjék a hívást, hanem a 06-tal, ami a belföldi távhívó előválasztó (mobil hívás esetén is).

Mivel én vidéken lakom, és a vezetékes telefonszámom 3-4. számjegye 70, így hetente kapok ilyen téves hívásokat.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Attee
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

6 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2

Hello @Attee, köszi, továbbítom a Tés kontaktomnak, hátha. a gyakorlatban viszont sajna az van, amit btz írt, kábé senki sem fogja elolvasni. én még nem találkoztam olyannal, aki szolgáltatói számlán apróbetűs szösszeneteket olvasna (bevallom, én sem szoktam B|), de erre bizonyíték az itt, a Facebookon, meg a többi helyen megjelenő kérdések-válaszok tartalma is. sokszor az egy sorral lejjebb lévő válasz olvasása sem megy (nézz csak rá pl. az RTL MOST+-os kérdésekre, ugyanarra a kérdésre ment a válasz 100x, de volt olyan tagtárs, aki az előző és saját kérdéseire kapott válaszok dacára is többször megkérdezte ugyanazt)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
4 órája, teherwagon írta:

Hello @Attee, köszi, továbbítom a Tés kontaktomnak, hátha. a gyakorlatban viszont sajna az van, amit btz írt, kábé senki sem fogja elolvasni. én még nem találkoztam olyannal, aki szolgáltatói számlán apróbetűs szösszeneteket olvasna (bevallom, én sem szoktam B|), de erre bizonyíték az itt, a Facebookon, meg a többi helyen megjelenő kérdések-válaszok tartalma is. sokszor az egy sorral lejjebb lévő válasz olvasása sem megy (nézz csak rá pl. az RTL MOST+-os kérdésekre, ugyanarra a kérdésre ment a válasz 100x, de volt olyan tagtárs, aki az előző és saját kérdéseire kapott válaszok dacára is többször megkérdezte ugyanazt)

Kb 5%-a olvassa az embereknek az 5% fele ha megérti és később is eszébejut.  Innentől pedig nettó idő, tinta és papír pocsékolás (Kivéve aki PDF-et kap).

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...