Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Koax D3.1 feltöltés


grobi007

Kérdés

Kedves Telekom szakértő!

Érdeklődni szeretnék, hogy lakóhelyemen, Üllőn várható a Docsis 3.1 feltöltés kiépítése, azaz az 1000/200-as csomag elérhetővé tétele?

Jelenleg 1000/25-ös csomagunk van (azaz lefelé már van 1db 3.1 letöltési szál) közel 1 éve, ugyanakkor a 25mbps feltöltési sebesség nem az igazi.

Úgy tudom, hogy tavaly decembertől több településen is tesztelik az 1000/200-as csomagot, többek között a szomszéd, Vecsés településen is.

Válaszát előre is köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

6 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0
  • Telekom
15 órája, grobi007 írta:

Kedves Telekom szakértő!

Érdeklődni szeretnék, hogy lakóhelyemen, Üllőn várható a Docsis 3.1 feltöltés kiépítése, azaz az 1000/200-as csomag elérhetővé tétele?

Jelenleg 1000/25-ös csomagunk van (azaz lefelé már van 1db 3.1 letöltési szál) közel 1 éve, ugyanakkor a 25mbps feltöltési sebesség nem az igazi.

Úgy tudom, hogy tavaly decembertől több településen is tesztelik az 1000/200-as csomagot, többek között a szomszéd, Vecsés településen is.

Válaszát előre is köszönöm!

Szia @grobi007!

Kérjük, privát üzenetben írd meg nekünk a pontos címet, ahol használnád a szolgáltatást és kérünk visszajelzést a területileg illetékes műszaki kollégáktól. ^Levente

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
12 órája, Atesz írta:

"25mbps feltöltési sebesség nem az igazi. "

 

Hát nem, vicc kategória kb :) De majdcsak lesz már a KOAXosoknak is.
Megérdemelék :)

Kaptam privátban választ (becsülendő, korrekt választ kaptam, nem csak amolyan általános maszatolósat). Sajnos nem fogják a közeljövőben fejleszteni nálunk az internet hálózatot. Ők nem részletezték, de egyéb fórumokat is követve az látszódik, hogy a D3.1 felfelé bővítés nagyon költséges, gyakorlatilag minden eszközt cserélni kell a hálózatban a kábeleken kívül és még akkor sem lesz olyan megbízható mint az optika, nem beszélve a fenntartási költségeiről.

Tartok tőle, hogy a koax kábelhálózat már nem lesz továbbfejlesztve, hanem majd egyszer a sor végén, vélhetően miután a rézhálózatok már teljesen kikoptak, optikára lesz ez is cserélve. Félek, ez 5 éven belül nem fog megtörténni :( Bár mondhatják, hogy ne sírjunk, hiszen vannak még az országnak olyan pontjai, ahol a 25 mbps sebességnek még letöltési irányban is örülnének ... :(

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: grobi007
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
20 órája, grobi007 írta:

Kaptam privátban választ (becsülendő, korrekt választ kaptam, nem csak amolyan általános maszatolósat). Sajnos nem fogják a közeljövőben fejleszteni nálunk az internet hálózatot. Ők nem részletezték, de egyéb fórumokat is követve az látszódik, hogy a D3.1 felfelé bővítés nagyon költséges, gyakorlatilag minden eszközt cserélni kell a hálózatban a kábeleken kívül és még akkor sem lesz olyan megbízható mint az optika, nem beszélve a fenntartási költségeiről.

Tartok tőle, hogy a koax kábelhálózat már nem lesz továbbfejlesztve, hanem majd egyszer a sor végén, vélhetően miután a rézhálózatok már teljesen kikoptak, optikára lesz ez is cserélve. Félek, ez 5 éven belül nem fog megtörténni :( Bár mondhatják, hogy ne sírjunk, hiszen vannak még az országnak olyan pontjai, ahol a 25 mbps sebességnek még letöltési irányban is örülnének ... :(

1-5 év az ilyen. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2020. 08. 10. at 12:22, Telekom szakértő írta:

Szia @grobi007!

Kérjük, privát üzenetben írd meg nekünk a pontos címet, ahol használnád a szolgáltatást és kérünk visszajelzést a területileg illetékes műszaki kollégáktól. ^Levente

Kedves @Telekom szakértő! Bár még csak 3,5 év telt el, gondoltam teszek egy próbát, hogy megkérdezzem van-e, várható-e változás ebben a témában? Tudsz adni egy friss helyzetjelentést? Várható a koax hálózat továbbfejlesztése vagy optikai hálózatra cserélése lakhelyemen? Előre is köszönöm a válaszodat! Üdv, grobi007

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: grobi007
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom

Szia @grobi007!

Köszönjük érdeklődésedet!

Örömmel tájékoztatunk, hogy hálózatunk korszerűsítésével kapcsolatban azonnal választ kaphatsz - ide kattintva - honlapunkon, ahol pontos címed megadása után tájékozódhatsz a várható fejlesztésekről, illetve választhatsz az aktuálisan elérhető szolgáltatások közül. Folyamatosan azon dolgozunk, hogy Gigaerős hálózatunk a lehető legtöbb ügyfelünk számára elérhető legyen. Amennyiben a megadott címen jelenleg nem találsz megfelelő ajánlatot, feliratkozhatsz hírlevelünkre, melyben értesítünk, amikor Nálad is elérhetővé válnak leggyorsabb csomagjaink. A feltüntetett adatok megegyeznek az ügyfélszolgálatainkon rendelkezésre álló információkkal. Bízunk abban, hogy válaszunkkal segítségedre lehettünk! Együttműködésedet köszönjük! ^Zoltán

További kérdés esetén keress minket bizalommal, akár Facebookon privát üzenetben is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...