Ugrás a tartalomhoz
  • 8

Magas Ping (ms) + Pocket Loss az elmúlt 1 hónapban


xnuke097

Kérdés

Üdv,

Az elmúlt 1 hónapban folyton azt tapasztalom hogy főleg a késő délutáni óráktól kezdve (17:00) az online játékok nagy része mint például a World of Tanks és a PUBG nagy pinget produkál (130+ms) és eszméletlen hatalmas nagy pocket lossok vannak meccsek közben, emiatt lehetetlen játszani.


Kérdésem az lenne hogy ezt hogy lehet-ne megszüntetni, mert kezd nagyon idegesítő lenni.


World of Tanks közben futtattam a ping plotter nevű programot és mint kiderült a hatalmas ping a  Deutsche Telekom AG vonalaktól jön, ergó nem a játékkal van probléma!

Az összes portot megnyitottam mindkét játéknál, ami után 2 napig működött normálisan megint minden, de viszont ma megint elkezdte ezt az egészet csinálni, sőt rosszabb lett mivel most már 300ms felé is felugrott!
A Wot EU2-es szerverén ami Luxemburgban található, ennél még rosszabb, mivel ott majdnem 100% pocket lossom van!

 

Képkivágás.PNG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 315
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

Sziasztok!

Igazából csak véletlenül találtam erre a témára, de megér pár percet az időmből, ha megoldja valaki problémáját. Azon felhasználók esetében, akiknek csak egy-egy játékkal/szerverrel vannak gondjaik egy hibás routing útvonal miatt, azok egyszerűen megoldhatják ezt egy gaming VPN használatával, mint például az ExitLag, Hastle vagy valamelyik másik hasonlóval. Pár euró egy hónapra és jó routingot kapsz cserébe, amíg fennáll a hiba a szolgáltatók közt.(Mindenhol van ingyenes próbaidő) Nem tudom megígérni hogy megoldja a problémát, de így teljesen biztosan más útvonalon fognak menni a csomagjaitok, ráadásul egy olyanon, ami játékra van optimalizálva, így nem lesz gond. Ettől függetlenül ezt a szolgáltatóknak kellene megoldaniuk egymás között, de remélhetőleg addig is segít. Ha kipróbálod, kérlek jelezd az eredményét. :)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: AdamSz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
  • Telekom
13 perce, Gele írta:

Sajnos én már mindent. A modem, a "gamer" router semmit sem javít. Valahol a szolgáltató modem-router kombója ketyeg, tökéletes játékélménnyel. Persze nem telekomos. Egyetlen megoldás létezik, a szolgáltató kijavítja a hibát (pontosabban kikerüli). Sokat ne várj a vpn-től se. De mindenképpen kipróbálhatót válasz, ha nem jön be ne fizess feleslegesen. A nordvpn nálam nem jött be, igaz ez nem kifejezetten a játékokra találták ki valóban. Az expressvpn-en gondolkoztam, de az meg túl van a tűréshatáromon, ennyit nem fizetek azért mert a szolgáltatóm nem képes segíteni a 20 éves ügyfelen. 

Ismételten megkérdezem, hogy halad az ügyem, ügyünk kedves telekom? 

Az is fura hogy tőlem senki nem kért mt azonosítót, miért is?

Ez több  mint érdekes, és elgondolkoztató mire számíthatok...

 

Szia! Éppen most ellenőriztük vissza, hogy elküldted-e nekünk az MT azonosítódat, de még nem kaptuk meg Tőled ezt az adatot, ezért kérjük, küldd el részünkre privát üzenetben. Köszönjük szépen! Kitti

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
  • Telekom
21 órája, Gele írta:

unnamed.png

Szia @Gele @SafranyFerenc86 ! Köszönjük! Továbbítjuk szakértőinknek! Türelmeteket kérjük, és amint új hírekkel szolgálhatunk azonnal írunk Nektek! ^Szilvi

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Telekom szakértő
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Kedves Szilvi,

nagyon köszönjük a mindig kedves válaszodat!

Azonban arra szeretnélek kérni, hogy lépjünk túl ezen a sablonos, megnyugtatós mondaton. Hónapok, évek óta itt ülünk a virtuális reklamációs iroda várótermében és szép türelmesen hallgatjuk a kedves, ám semmitmondó válaszaidat. Szól az andalító zene, figyelem a guppikat, ahogy a vitroláshalak elől menekülnek a hatalmas ciklámen hátterű akváriumotokban. Ezen kívül semmi nem történik.

Nyugodtan avass be bennünket a részletekbe! Például a problémás szerver egy gránit hegybe fúrt alagút mélyén van, aminek sajnos beomlott a bejárata. Gondolom Én, merthogy ennyi idő alatt nem sikerült még egy részeredményről sem beszámolnotok. Nyilvánvaló, hogy valójában néhány üzenetváltással tisztázható a dolog!

Mikor történik valami? Amikor mi is összefogunk és megrendezzük a saját haragnapunkat, tüntetéssel, miegymással?
Haló! 2021 van. Ez nem szolgáltatás és legfőképp nem ügyfélkezelés.

Kérlek hagyjuk a "Sajnálom, hogy nem elégedett a szolgáltatásunkkal. Kollégáink mindent megtesznek, hogy...." kezdetű sablonokat is.
Konkrét válaszokat kérnénk az ügy előrehaladásával kapcsolatban.

Előre is köszönöm megtisztelő válaszodat.
 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Baskó
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
34 perce, Baskó írta:

Kedves Szilvi,

nagyon köszönjük a mindig kedves válaszodat!

Azonban arra szeretnélek kérni, hogy lépjünk túl ezen a sablonos, megnyugtatós mondaton. Hónapok, évek óta itt ülünk a virtuális reklamációs iroda várótermében és szép türelmesen hallgatjuk a kedves, ám semmitmondó válaszaidat. Szól az andalító zene, figyelem a guppikat, ahogy a vitroláshalak elől menekülnek a hatalmas ciklámen hátterű akváriumotokban. Ezen kívül semmi nem történik.

Nyugodtan avass be bennünket a részletekbe! Például a problémás szerver egy gránit hegybe fúrt alagút mélyén van, aminek sajnos beomlott a bejárata. Gondolom Én, merthogy ennyi idő alatt nem sikerült még egy részeredményről sem beszámolnotok. Nyilvánvaló, hogy valójában néhány üzenetváltással tisztázható a dolog!

Mikor történik valami? Amikor mi is összefogunk és megrendezzük a saját haragnapunkat, tüntetéssel, miegymással?
Haló! 2021 van. Ez nem szolgáltatás és legfőképp nem ügyfélkezelés.

Kérlek hagyjuk a "Sajnálom, hogy nem elégedett a szolgáltatásunkkal. Kollégáink mindent megtesznek, hogy...." kezdetű sablonokat is.
Konkrét válaszokat kérnénk az ügy előrehaladásával kapcsolatban.

Előre is köszönöm megtisztelő válaszodat.
 

Minden szavaddal egyetértek, bár én már kaptam privátban egy olyan választ hogy a pingre nincs garancia. Nem esett jól, nem garanciális ügyet szeretnénk intézni, szeretnénk úgy használni ezt a szolgáltatás mint más a konkurenciáknál, mert így nem sokat ér, böngészésre jó mondjuk akinek ez elég...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sajnos itt nem lesz semmi megoldva. Már hónapok óta csak megvezetés megy, hogy rajta vannak az ügyön, de ha akarnák már rég megoldották volna.  Aki kérdezni annak pedig azt tanácsolom, hogy nagy ívben kerülje el a Telekomot, pedig már több mint 15 éve vagyok náluk. Úgy néz ki már nem szeretnék, hogy náluk legyek. Ha lejár a hűségem megnézem, merre is tovább, mert röhej, hogy a kék mobil szolgáltató mobilnetje kenterbe veri az 1000Mbit kábelnetet válaszidőben az eseti órákban illetve hétvégenként. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
9 órája, Lanoka írta:

Az utcában ahol élek csak két szolgáltató elérhető a Telekom és az ahol jelenleg vagyok előfizető. A jelenlegi szolgáltató internete atomstabil a wot szerverekkel már kb 8 éve ezen keresztül wotozok. Viszont csak 7 mb a sávszélesség és ha ketten netezünk a párommal akkor már kezd kevés lenni két eszközről youtubhoz,twitchez egyszerre. A tv szolgáltatásuk is egyre gyatrább mert folyamatosan vesznek el tv csatornákat miközben ugyanannyit fizetünk. Így hát arra a döntésre jutottunk átmegyünk a telekomhoz. Ugyanazért a pénzért 15x több csatornát plusz 30x nagyobb netet kapnánk. Ezeket a hozzászólásokat olvasva lehet inkább maradunk a jelenlegi szolgáltatónál mert hiába lesz 1000-es netem ha az online játék meg esélytelen. A kevés szabadidőmet a wottal szoktam elütni és semmi kedvem nincs még azt is idegeskedéssel tölteni a ping meg a packet loss miatt.

Pedig bocs, ezek itt garantáltak évek óta.

És csak pár szervert kellene kiiktatni.

A "kis türelmeteket kérjük", azaz az idő fogalmát itt máskép kell értelmezni. Itt szorozni kell, ami máshol egy óra, itt több év jó esetben

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2/14/2021 at 23:22, Takács János írta:

Nálam is minden játékba hatalmas a ping, és a packet loss. Ma oldottam meg mert már elegem lett, letöltöttem egy fizetős appot(NordVPN) és most Ausztriai VPN-t használom és voalá azóta a 150 es pingem 15-30 között van. de elég szomorú hogy 4500 forintot kell fizetnek még pluszba a net mellé hogy használni is tudjam, ahogy lejár a hűségidő mondom is le a szerződést.

Ez már tényleg egy vicc hogy ez a lehetséges megoldás, ráadásul ez is egy lutri, vagy jó lesz vpn-el vagy nem. Amíg kísérletezel velük, dobálod ki átlagban a havi 4e forintot, utána megpróbálod visszakunyerálni mert nem megfelelő, és vagy visszaadják vagy nem.

A konkurenseknél, mivel általában jóval olcsóbb csomagok vannak, és gyorsabb netet kap az ember, még bele is férhetne és árban ugyanott lenne. De minek, hisz ott jóval kevesebb ez a hiba. Nem kellene valahogy felzárkózni a többi szolgáltatóhoz? Sok helyen monopol helyzetben van ugyan még a telekom, de ez előbb utóbb változni fog. És a csalódott emberek nem felejtenek...

A kis türelem ebben az esetben mennyi időt jelent?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
3 órája, AdamSz írta:

Mint írtam lentebb, próbáljátok ki az ExitLag-ot inkább, simán 6 euró, neten 1 másodperc alatt kikereshető kuponokkal ~5 euró egy hónapra, van free trial kártya adatok nélkül, és az ráadásul tényleg játékra való, nem lesz +overhead a titkosítás miatt, van Bp-n szerverük, én elégedett vagyok.. :D Persze csak ha nem kell a Nord ezen kívül másra is.

Én akkor lennék elégedett, ha végre ki lenne javítva ez a hiba és nem kellene extra dolgokra nekem kidobálni pénzt a T inkompetenciája miatt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Elképesztő, hogy 2020-2021-ben ez megtörténhet, én meg rákényszerültem ennek a r*hadt szolgáltatónak a használatára, mert jelenleg nincs más. Egyszerűen felháborító, nekem is már az ExitLag-ot kell használnom, tesztelnem, mert játszhatatlanok a játékok és nem a játékszolgáltatóval van a gond. Egyszerűen nem tudok mit mondani, lassan már könyörgök a konkurens szolgáltatónak, hogy építsenek ki hozzám is vonalat, persze eddig nem sok sikerrel (nálam nem csak a messze lévő "hop"-nál van gond sajnos, hanem közvetlenül a lokál hálózattal is, sajnos lassú és elavult rézhálózat van nálunk, hiába van a szomszédban akár már 2 gigabit...). Már azon is gondolkozom, hogy én oldom meg az elvezetést az utcánk alatt (ugyanis nem sokkal mellettünk volna tökjó szolgáltatás és sávszél). 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Vajon minek kellene itt történnie hogy komolyan vegyen a telekom szolgáltató nem is tudom hány elégedetlen ügyfelet? Ahogy így olvasgatom ezt a fórumot, teljesen világos hogy kb szarba sem vesznek itt. Kissé gyanús az is hogy valakitől elkerték az mt azonosítót valakitől nem. Látszik hogy tudják mit csinálnak. És persze nagyon erőlködnek a probléma megoldásán.

Az ügye megvan ha csökken az ügyfélkör, mert ***** a szolgáltatás minősége, nem kell a telekomnak sem annyi alkalmazott, és elkezdődik a leépítés? Nem kellene egy kicsit aktívan kezelni ezt a problémát? 

Hol vannak a telekom szakértők? Mert innen eltűntek teljesen.

Nő az elégedetlenek tábora, nem kellene ezt valahogy kezelni? Mondjuk egy javítással?

Mi történik itt??????

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
  • Telekom
2 órája, lotyedtnet írta:

Vajon minek kellene itt történnie hogy komolyan vegyen a telekom szolgáltató nem is tudom hány elégedetlen ügyfelet? Ahogy így olvasgatom ezt a fórumot, teljesen világos hogy kb szarba sem vesznek itt. Kissé gyanús az is hogy valakitől elkerték az mt azonosítót valakitől nem. Látszik hogy tudják mit csinálnak. És persze nagyon erőlködnek a probléma megoldásán.

Az ügye megvan ha csökken az ügyfélkör, mert ***** a szolgáltatás minősége, nem kell a telekomnak sem annyi alkalmazott, és elkezdődik a leépítés? Nem kellene egy kicsit aktívan kezelni ezt a problémát? 

Hol vannak a telekom szakértők? Mert innen eltűntek teljesen.

Nő az elégedetlenek tábora, nem kellene ezt valahogy kezelni? Mondjuk egy javítással?

Mi történik itt??????

2 órája, lotyedtnet írta:

Vajon minek kellene itt történnie hogy komolyan vegyen a telekom szolgáltató nem is tudom hány elégedetlen ügyfelet? Ahogy így olvasgatom ezt a fórumot, teljesen világos hogy kb szarba sem vesznek itt. Kissé gyanús az is hogy valakitől elkerték az mt azonosítót valakitől nem. Látszik hogy tudják mit csinálnak. És persze nagyon erőlködnek a probléma megoldásán.

Az ügye megvan ha csökken az ügyfélkör, mert ***** a szolgáltatás minősége, nem kell a telekomnak sem annyi alkalmazott, és elkezdődik a leépítés? Nem kellene egy kicsit aktívan kezelni ezt a problémát? 

Hol vannak a telekom szakértők? Mert innen eltűntek teljesen.

Nő az elégedetlenek tábora, nem kellene ezt valahogy kezelni? Mondjuk egy javítással?

Mi történik itt??????

Szia! Folyamatosan nyomon követjük a Tőletek érkező jelzéseket, kollégáinktól kapott visszajelzés alapján a hiba megoldása érdekében még több szakembert bevontunk a vizsgálatokba. Ha pontos információval tudunk szolgálni, mindenféleképpen értesíteni fogunk Titeket! Türelmeteket és megértéseteket ezúton köszönjük! ^Kitti

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
10 órája, Telekom szakértő írta:

Szia! Folyamatosan nyomon követjük a Tőletek érkező jelzéseket, kollégáinktól kapott visszajelzés alapján a hiba megoldása érdekében még több szakembert bevontunk a vizsgálatokba. Ha pontos információval tudunk szolgálni, mindenféleképpen értesíteni fogunk Titeket! Türelmeteket és megértéseteket ezúton köszönjük! ^Kitti

Már jó pár hete lett jelezve a probléma, ami folyamatosan fenn áll. Ennyi idő alatt sem sikerült pontos információkat sem szerezni?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
11 órája, Telekom szakértő írta:

Szia! Folyamatosan nyomon követjük a Tőletek érkező jelzéseket, kollégáinktól kapott visszajelzés alapján a hiba megoldása érdekében még több szakembert bevontunk a vizsgálatokba. Ha pontos információval tudunk szolgálni, mindenféleképpen értesíteni fogunk Titeket! Türelmeteket és megértéseteket ezúton köszönjük! ^Kitti

Már nem azért de mikor is kreáltam ezt a forum posztot? 2020 Augusztus és most meg már 2021 Február vége van, tehát eltelt majdnem félév és nem sikerült orvosolni a problémát amikor a Ping plotteren jól látszik hogy melyik hálózaton van a hiba ezáltal el lehetne hárítani.

Nem is értem miért olyan nehéz egy másik mellékhálózatra átkapcsolni azt a vonalat ami sz*r, fizetős VPN megoldja elvileg érdekes, mivel nem ezen az el***** vonalon halad át a Wargaming felé a vonal hanem egy másik kerülőn.
Nagyon jó lenne már ha végre történne valami, mert kezd rohadt unalmas lenni hogy minden egyes nap ezt tapasztalja mindenki, ráadásul számomra annyira jó a net hogy manapság csak random ledobálja az 50mbit-es net egyik sávját, tehát 25mbit-tel jön csak a net és a "Broadband" borostyán sárgán világít.

Isten az atyám ha lenne elérhető D I G I net Kisújszálláson átváltanék inkább arra, mivel ott ezek a rohadt idegesítő hibák nincsenek jelen.

Tök jó hogy ez ami itt megy jelenleg a TELEKOMOS fogyasztók szembeköpése és a velük való nem foglalkozás csak süket dumákkal. Azért az nekem ne mondja senki hogy egy multimilliárdos internetszolgáltató nem képes 1-2 nap elett ezt a hibát orvosolni amikor ez nekik meg sem esne. Ezzel az lesz csak elérve hogy sok ember szépen át fog vándorolni olyan másik net szolgáltatóhoz aki foglalkozik is a fogyasztóival és nem csak a süket dumát és a terelgetést hajszolja.
 

Még jó hogy a gazdaság a mai világban fogyasztó orientált, tehát pont hogy ha van egy kis hiba tök mindegy mi az a szolgáltatóknak egyből orvosolni kellene és nem húzni az időt.

Tisztelettel


Egy csalódott, elégedetlen fogyasztó
Oros Péter

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Használhatatlan a netetek telekom, csúcsidőben semmit sem ér. Játszani vele lehetetlen. 

Valami olyasmit irogattatok hogy kis türelmet, meg hogy több szakértőt is bevontatok. Röpködnek a hónapok, kis türelem mi?

Tehát az az infó eljutott hogy több szakértő, de hogy hol tart, ha tart egyáltalán bármi is valahol, arra nincs rálátásotok. 

Ugyanolyan ***** a netetek mint 10 éve, a karbantartás amikor írjátok hogy kimaradás lehet mit takar vajon? Leszeditek a kocsi tetejéről a létrákat és visszarakjárok?

VALAMIT CSINÁLJATOK MÁR, HAZUDNI MINDENKI TUD!!!!!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok!

Nem vagyok jogász, de határozottan az a véleményem, hogy jelen esetben a szolgáltató igen súlyosan megsérti a hálózatsemlegesség elvét (ezáltal pedig a 2015/2120-as EU rendeletet). Szerintem érdemes mindenkinek részletes bejelentést tenni az NMHH-nál a probléma miatt.

Véleményem szerint ugyanis egyáltalán nem fér bele a kivételes esetek közé sem, hogy egyes hosztok (szerverek) irányába mind a késleltetés, mind a csomagveszés aránya rendkívül nagy, míg más (kisebb) hazai szolgáltatóknál ez a probléma ugyanazon hosztok (szerverek) esetében ugyanabban az időben nem jelentkezik.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Én azt nem értem, ha egy napra sikerült megcsinálni jóra a routingot, miért kellett másnap visszatenni erre a vacakra? Lejárt a próbaidő a másik vonalon?

14 hours ago, lotyedtnet said:

Telekom!!! Tulajdonképpen mi a ***** annyára várunk? Mi a *****t nem lehet érteni abból hogy ***** a netetek és meg kellene javítani, mert a ***** sem fog itt előfizetni és kidobálnak titekek mert leépítés lesz? Megvan az összefüggés?

Arra, hogy az emberek beletörődjenek a hibába és ne hisztizzenek tovább miatta, akik meg megtehetik váltsanak szolgáltatót, mert akkor annyival kevesebb "problémás" ügyfele lesz a cégnek.

----------------------------------------------------------------

Pislákolok... Amúgy miből gondoljátok, hogy hiba, amit tapasztaltok és azért a szolgáltató a felelős? Mert itt egy oldalra toljátok az áldást, holott ez nem fekete és fehér... Másrészt, ha hiba lenne és javítható, és kardinális (értsd nem 15 ügyfelet érint - elnézést, a drámaian alacsony számosságért, nem akarok vele senkit sem megbántani), akkor már javították volna, hiszen érdek lenne. Kérdés, ha már ennyire tud mindenki mindent: Ismeritek oda-vissza a hálózat komponenseit, a tényleges routing útvonalakat, mellette a gamer kiszolgálók szervereit, hálózati rétegeit? Mert sztem nem... Esetleg ha dobsz egy "traceroute" szöveget, egy komoly hálózatos kinevet, mert az sem mond meg neked mindent, ami kell egy jelenség behatárolásához. Ugyanez a VPN témára, mint potenciális megoldás/megoldási javaslat, de nem ragozom... Ha üzemeltetsz, vagy valaha üzemeltettél hálózatot, akkor tudod mi merre és kb. a jobb hálózatos gamer élmény kulcsa is megvan, főleg, ha toltad klasszikus lan party-ban... Kivi leszek a szolgáltató oldali válaszra, ha lesz, mert az helyre tudna tenni pár gondolatot, kicsit eléggé vakvágány irányokba megy ez a gamerkedés vs. hálózat + felelősség kérdése...     

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, dragontwin19 írta:

Pislákolok... Amúgy miből gondoljátok, hogy hiba, amit tapasztaltok és azért a szolgáltató a felelős? Mert itt egy oldalra toljátok az áldást, holott ez nem fekete és fehér... Másrészt, ha hiba lenne és javítható, és kardinális (értsd nem 15 ügyfelet érint - elnézést, a drámaian alacsony számosságért, nem akarok vele senkit sem megbántani), akkor már javították volna, hiszen érdek lenne. Kérdés, ha már ennyire tud mindenki mindent: Ismeritek oda-vissza a hálózat komponenseit, a tényleges routing útvonalakat, mellette a gamer kiszolgálók szervereit, hálózati rétegeit? Mert sztem nem... Esetleg ha dobsz egy "traceroute" szöveget, egy komoly hálózatos kinevet, mert az sem mond meg neked mindent, ami kell egy jelenség behatárolásához. Ugyanez a VPN témára, mint potenciális megoldás/megoldási javaslat, de nem ragozom... Ha üzemeltetsz, vagy valaha üzemeltettél hálózatot, akkor tudod mi merre és kb. a jobb hálózatos gamer élmény kulcsa is megvan, főleg, ha toltad klasszikus lan party-ban... Kivi leszek a szolgáltató oldali válaszra, ha lesz, mert az helyre tudna tenni pár gondolatot, kicsit eléggé vakvágány irányokba megy ez a gamerkedés vs. hálózat + felelősség kérdése...     

 

Ha az ember előfizet egy szolgáltatásra jogosan elvárhatja annak teljes mértékű működést és nem csak részlegest. Ezért ha szolgáltatás nem működik megfelelően, akkor ahhoz a szolgáltatóhoz fordul akinél előfizetett, hogy a problémája orvosolva legyen, és bocsánat, hogy ezt mondom, de nagyon nem érdekel, hogy a szolgáltató hálózatán vagy annak partnerénél van a probléma, mert nem azért fizetek havi több ezret hogy érdekeljen kinél is van a gond, hanem hogy használjam a szolgáltatást. Attól hogy csak "15 ügyfél" jelzi a problémát itt fórumon nem azt jelenti, hogy több ügyfélnek ne lenne gondja, mivel én is csak véletlenül akadtam erre a fórumra. Kérdés, miért is kellene egy átlag ügyfeleknek ismerni-e a hálózat és szerverek rejtelmeit? Szerintem meg nem kell ismerni-e, mert nem azért fizetett hogy ezeket ismerje, hanem azért hogy használja a szolgáltatást és nem csak részlegesen/időszakosan. A szolgáltatói válaszra meg lehet várni, mert hónapok óta csak annyira futotta hogy dolgozunk rajta és nem is hiszem, hogy lesz ennél több. Valamint érthető, hogy néhány embernek már elfogyott a türelme, mert részleges szolgáltatásért fizet havonta több ezret.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
4 perce, dragontwin19 írta:

Ezt soha nem értettem, van egy szolgáltató, van egy ügyfél aki a pénzéért ha úgy gondolja kinyitja a pofáját, és van mindig  egy zseni aki beleszól mindenbe. Köszönjük szépen, felesleges volt. Senkit nem érdekel.

Ha meg annyira bonyolult, vagy megoldhatatlan, miért hülyítenek hogy kis türelmünket kérik, meg több embert is bevoltak a javításba? Nem érzed hogy itt valami sántit? 15 ügyfél? Ez is jó beszólás volt, tapsvihar

Cak nem egy álruhás telekomos embert tisztelhetünk személyedben? Elég hazabeszélő a szöveged. Mi más érdek vezérelt volna. 

Telekom, mi is tovább pislogunk és várjuk a javításokat.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Jó tudni, hogy zseni vok, köszi :) De ha nem érdekel, akkor nem kell reagálni, egyszerű ám az élet ezen része. Közelítsük meg máshogy: Vagy épp van sok zseni, aki nem ért a hálózatokhoz és a rossz helyről várja a megoldást és hibaként vesz/kezel olyan dolgot, ami nem hiba. 

Taps is van, remek :D Olyan most generációs érzésem van... Az, hogy veszi vki a fáradtságot és megnézi, mit lehet tenni és nem söpri le a témát azonnal (hidd el, én azt tettem volna és erősen bátorítalak, hogy fordulj a játék-szervert üzemeltetőhöz, aztán  szia), az nálad hülyítés, akkor gratula... 

Nem vok T-s, mármint melós oldalról, max. ügyfélként vok érintett és nem hazabeszélek. Csupán hagygya*****nyit értem a hálózatok működését és annak rétegeit... Elnézést érte... Ha üzemeltettél vagy építettél valaha hálózatot (nem csak a kábel behúzásából áll ám ez), akkor derengene valami... Szóval öngól, de ha kivi vagy, csupán az vezérelt, hogy rossz olvasni a sok butaságot és haszontalan javallatot (lásd vpn, mint megoldás, ehhhh...), meg ezt az egysíkú gondolkodást, hogy mindig a szolgáltató a *****... (és igen, nem patyolat a német-magyar vegyesvállalat, de a saját munkámból adódóan is a user error és eltévedés jelentősebb a világban...) 

 

Nálad működik, nálam nem, ismételten köszönöm hogy beírtál ide, ki tudja milyen indittatásból, nagyon sokat segítettél. Például senkinek nem jutott eszébe a játék üzemeltetőt felkeresni, de te ezt is megvilágítottad. Nagyra értékelem a segítő készségedet, és ha még valamit tanácsolsz és még jobban betekintést nyerünk a hálózat rejtelmeibe álltalad, lehet meg is oldódik mindenkinek a problémálja. Ha másképpen nem ki ki maga megjavítja. 

Ez volt az utolsó reakcióm irányodba, had csodáljalak messziről, és ha lehet had várjam inkább a telekom válaszát, a tied kb. csöppet sem érdekel.

Egyszerűen nem is értem, mi késztetett erre a cselekedetre. 

🙏

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
13 perce, dragontwin19 írta:

 

Igazad van, a szolgáltatást meg kell kapd. A hálózatsemlegesség jegyében is teljesülnie kell ennek és általában ez meg is szokott lenni (elvégre hatósági szigor van rajta).

Érteni sem kell hozzá, de pl, ha a bankügyekhez, pénzügyekhez sem konyítasz, akkor kell egy tanácsadótól segítséget kérni és válaszol mindenre, amire kell. Az IT és hálózat világában is igaz ez, ha vki elmagyarázza, megérted / dereng vmi és reális képed, elvárásod lesz, hogy merre az arra.

Ha meg hiba van, jelentsd be és megoldják (ami neked hiba, az nem biztos, hogy az...). De ez a téma és amiről már több, mint 150 bejegyzés született, nem feltétlen erről szól...

 

 

Bocsi nem bántásként írom, de egyébként végig olvastad fórum témát és ezután sikerült azt megérteni miről is írunk itt többen mert a hozzászólásaid olyanok mint akinek..... 

Ha meg minden oké csak  trollkodsz azzal sincs probléma, mert a trollnak is kell enni. Ennek fényében pedig elég szórakoztatóak a hozzászólásaid.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
2 perce, dragontwin19 írta:

Amúgy igen, sikerült végigolvasni és az a vicces, hogy eléggé egyoldalúan megy a rinyálás meg köpködés részetekről. Nekem ez a szórakoztató, bár tény, időnként sírni is tudnék az okoskodástól...

Ha az trollkodás, hogy valaki próbál rávilágítani erre, akkor sorry...

Továbbra is javaslom, kérdezz meg egy hálózatos szakit, hogy hogyan működik a stájsz, hátha sikerül megérteni, hogy hol a "hiba"... (mint írtam, de nem ment át az üzenet, ez több helyen lehet és a szolgáltatón kívüli illetékeseket is érdemes megkérdezni, mert hátha, de tudom, csak egy troll vagyok, ami már dicsőség itt lassan).

 

Lenne bármi értékelhető dolog a hozzászólásaidban a témával kapcsolatban és nem csak nagy általánosság, amit az utcáról bejövő ember is eltud mondani, komolyan is venném amit írsz. De nem baj, mert legalább szórakoztató vagy és jót mosolygok a hozzászólásaidon, ezért remélem még sokáig itt leszel. :) 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
10 perce, dragontwin19 írta:

Továbbra is javaslom, kérdezz meg egy hálózatos szakit, hogy hogyan működik a stájsz, hátha sikerül megérteni, hogy hol a "hiba"... (mint írtam, de nem ment át az üzenet, ez több helyen lehet és a szolgáltatón kívüli illetékeseket is érdemes megkérdezni, mert hátha, de tudom, csak egy troll vagyok, ami már dicsőség itt lassan).

 

Azért nem bántsd a szegény Telekomos szakembereket, azért ők is értenek a hálózathoz, ezért is kérdeztem őket, csak sajnos még választ nem kaptam.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok, a Magyar Telekom hálózatát szakértők segítségével megvizsgáltuk, és az általatok jelzett jelenséget valósnak találtuk, de a vizsgálat alapján a jelenség többrétű, és nem egyszerűen megoldható.

 

A hálózatunkról elmondható, hogy megvannak az eszközeink és folyamataink arra, hogy az esetleges torlódásokat kezelni tudjuk – bőven van még tartalék a hálózatban, hiszen a járvány ideje alatt is helyt tudunk állni.

 

A probléma ott kezdődik, amikor elhagyjuk a Magyar Telekom hálózatát, és kilépünk egy olyan hálózatba, ami már nem a mi felügyeletünk alá tartozik. Onnantól kezdve, hogy nem a mi hálózatunkat használja a felhasználó, semmi garancia nincs arra, hogy az X végpont felé kimenő csomag (pl. ping) milyen úton megy el, és jön vissza – hiszen nem ismerjük a hálózat összetételét és a torlódási pontokat sem, ezt a traceroute sem mutatja maradéktalanul ki.

Sok esetben a tényleges csomópontok nagy részét sem látjuk belőle, mert pl. hálózati topológia-elrejtést használnak, és nem látható, hogy hány linken megy keresztük a kérés. A szolgáltatók (gaming) sokszor nem elsősorban a legoptimálisabb, hanem a legolcsóbb megoldások (a gond: sok felhasználó, kevés sávszélesség) felé hajlanak, így lehetséges az, hogy valahol útközben egy időszakos torlódás/sorban állás alakul ki, ami aztán RTT (pingidő) növekedéshez vezet. A sor véges, ha túl sok csomag van a várakozó sorban, akkor vagy nem fogad be újakat, vagy random választ a korábban sorba álló csomagok közül, és eldob egyet-egyet. A mi csomagunk is lehet ilyenkor érintett, ezt mi csomagvesztésként érzékeljük – és ez az, amibe mi, a Magyar Telekom, már nem tudunk beleszólni, mert hálózaton kívül történik a forgalmazás.

Ezek alapján a lényeg: ahogy a csomag elhagyja a hálózatunkat, nem tudjuk megmondani, hogy merre menjen a forgalom az Interneten, csak azt tudjuk, hogy merre jöjjön. A ping által mutatott idő pedig az odaút és visszaút idejének az összege, semmi garancia nincs arra, hogy ugyanaz lenne az odaút, mint a visszaút.

 

Az RTT mérések (ping) alapján azt mondhatjuk, hogy a Magyar Telekom hálózatának közepén, feltételezhetően jó kapcsolattal, torlódásmentesen bekötött szerverről nézve sok nemzetközi végpont esti csúcsidőben mért rendelkezésreállása ciklikusan leromlik. Ebből az látszódik, hogy a hiba gyökere a Magyar Telekom által kontrollált hálózati szegmensen kívül keresendő.

 

A Magyar Telekom (és minden más szolgáltató) internetszolgáltatása csak addig “garantált” bármilyen szempontból is, amíg a csomag a saját infrastruktúráinkat használja.

A legtöbb érintett gaming szolgáltató felé jeleztük az általunk is tapasztalt hálózaton kívüli problémákat, hiszen a megoldás kulcsa az ő kezükben van. A bejelentéseket több esetben megtettük az érintett gaming szolgáltatók felé.

 

Szeretnénk partnerek lenni a megoldásban, és mindent megteszünk annak érdekében, hogy a saját hálózatunkon belül a maximális felhasználói élményt nyújthassuk, még akár a gaming szerver tulajokkal/játékgyártókkal is együttműködve, de a Magyar Telekom hálózatán kívül adódó problémákért nem tudunk felelősséget vállalni.

Abban az esetben, ha magával az internetszolgáltatással van probléma, továbbra is állunk a rendelkezésetekre.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...