Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Akadozó net


jzsazoltn

Kérdés

Üdv.,

Az alábbi problémára keresek megoldást:

Sagemcom HGW-ből kábelen megy a net 2db TV-hez ill., 1 db asztali számítógéphez egy switch-en keresztül.

Asztali gép kikapcsolásakor, újraindításakor mindkét TV-n akadozik a megjelenítés, csak a HGW többszöri újraindítása oldja meg a problémát.

Mi lehet a megoldás?

Előre is köszönöm a válaszokat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

5 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Üdvözlöm,

HGW: Sagemcom FAST3686, hardver verzió: V2.0, Szoftver verzió: MAGYAR_3.97.0

A switch típusa TP-LINK TL-SG1005D. A specifikációban sajnos nem találtam utalást az IGMP Snooping funkcióra. Lehetséges, hogy ez okozza a problémát?

Köszönöm a segítségét, szívesen venném további javaslatait.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdvözletem,

a legjobb az lenne, ha mindhárom eszközhöz külön UTP kábel menne a HGW-ből. Gondolom ennek akadálya lehet, ezért kell a switch. Első kérdésem: mi a Sagemcom pontos típusa, a hardver verziója és a szoftver verziója? A második: a switch a specifikációja szerint képes-e az IGMP Snooping funkcióra? Ezután lehetne megoldást keresni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, jzsazoltn írta:

A switch típusa TP-LINK TL-SG1005D

Ez a switch sajnos nem tudja a megkívánt funkciót. Ennek a gyártónak a TP-LINK TL-SG105 típusa a megfelelő. Van ennek egy olyan változata is, hogy 105E, ami menedzselhető, de arra nincs szükség, ezért nem célszerű emiatt többet adni érte.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, jzsazoltn írta:

Nagyon köszönöm a segítséget.

Remélem jó lesz így, nálam sokáig rendben ment, csak frissítették a Sagem firmware-ét 4.93-ra, és valamit elrontottak benne, azóta nem tudom használni a switch-et. Most nem terjesztik ezt a frissítést, talán csak akkor, ha kijavították a hibát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...