Ugrás a tartalomhoz
  • 0

telekomtvgo app


bucika

Kérdés

Szeptemberben át kellet térjek a régiröl az új appra. A régi appen egyszerüen eltünt a csomagom, megújítani meg már nem lehetett.

A régi app teljesen jól ment Android 9-es TV-box-omon (H96Max). Az új is elindul, de nagyon sok funkció nem használható benne (vagy én vagyok nagyon béna). Például nem tudok a müsorújságból a csatornára váltani. Hiába bökök a kédéses csatornára, nem þörténik semmi. Egy ismerösöm elmondása szerint neki az app tökéletesen müködik (a müsorújság is) egy Lenovo Tab 7-en (Android 7).

Jó lenne érdemi választ kapni a következö kérdésekre:

- Mi az oka, hogy az egyik Android rendszeren jól megy az app, a másikon pedig nem?

- A nem rootolt rendszer és minimálisan Android 7-en kívül milyen más (esetleg nem publikált) igénye van az új appnak?

- Hogyan lehet egy olyan adásra váltani, amelyik benne van a csomagomban (látom a TV újságban) de nem jelenik meg az alsó sorban a TV csatornák között?

- A neten (pl TVGO facebook) nagyon sokan panaszkodnak hasonló problémákra. Mennyire vannak a fejlesztök tudatában annak, hogy az új app sokaknak alig/nem használható?

- Tervezik-e a problémák megoldását s ha igen, mikor?

Kérem kíméljenek olyan válaszokkal, hogy hivjam a 1414-et mert ott többnyire azt sem tudják, hogy miröl beszélek. Azt is sokat hallottam/olvastam már, hogy várjak türelemmel, mert az app még fejlesztés alatt áll. 

Amennyiben érdemben akarnak a fejlesztök információt kapni a rendszeremröl/problémáimról, akkor nagyon szívesen segítek.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

11 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2
  • Telekom

Szia! Köszönjük a türelmet! Illetékes kollégák visszajelzése alapján a tapasztalt hibák a Telekom TV GO korábbi verzióhoz képest eltérő felépítéséből adódik. Jövőre évben várható, hogy érkezik az Android Box-ot is támogató verzió.

Javasoljuk, kövesd figyelemmel a holnapi fórumot. Bízunk benne, hogy minden kérdésedre választ fogsz kapni. ^Levente

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
  • Telekom

Szia!

18 órája, bucika írta:

- Mi az oka, hogy az egyik Android rendszeren jól megy az app, a másikon pedig nem?

Az Android egy nyílt forráskódú operációs rendszer, melyet az egyes készülékgyártók a saját igények szerint módosíthatnak és személyre szabhatnak bizonyos kereteken belül. A régi és az új Telekom TV GO működése sem támogatott TV boxokon, ezeket megfelelő rendszerű telefonokon és táblagépeken biztosítjuk. Ettől függetlenül elindulhatnak ilyen eszközökön de ezt és a megfelelő működést nem tudjuk garantálni.

18 órája, bucika írta:

- A nem rootolt rendszer és minimálisan Android 7-en kívül milyen más (esetleg nem publikált) igénye van az új appnak?

Az új Telekom TV GO felhasználási és műszaki feltételeit IDE kattintva tekintheted meg.

18 órája, bucika írta:

- Hogyan lehet egy olyan adásra váltani, amelyik benne van a csomagomban (látom a TV újságban) de nem jelenik meg az alsó sorban a TV csatornák között?

Ebben a sorban néhány ajánlott csatorna található, a teljes lista a sor elején, vagy mobi elszközökön a képrenyő alján látható "Műsorújság" menüpontban érhető el, innen indíthatóak a műsorok.

18 órája, bucika írta:

- A neten (pl TVGO facebook) nagyon sokan panaszkodnak hasonló problémákra. Mennyire vannak a fejlesztök tudatában annak, hogy az új app sokaknak alig/nem használható?

- Tervezik-e a problémák megoldását s ha igen, mikor?

Fejlesztő kollégáink folyamatosan figyelemmel kísérik a felhasználói visszajelzéseket a különböző online felületeken, ezek nyomán dolgoznak az alkalmazás további funkcióin, hibáinak kijavításán. Dátummal nem tudunk szolgálni, de a cél a felmerült problémák mielőbbi javítása, ezek a rendszeresen érkező frissítésekkel fokozatosan javításra kerülnek. ^Dániel

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
  • VIP
Ekkor: 2021. 11. 16. at 12:31, csubububu írta:

Van 2 tv boxom. Amin android 7 van, tökéletesen működik a tv go. A másikon android 9 van. Annál közvetlenül a műsor listában nem tudtam elindítani a csatornát. Ha a jelenleg futó műsor címét beírtam a keresőbe onnan igen. 2 napja a tv go indításakor azt írja : nem tudja indítani, mert a készülék feltörtnek tűnik. Van erre valami gyógyszer? 

Tényleg nem kompatibilis vele, ezek az eszközök jelenleg nem véletlenül nem támogatottak. ¬¬

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, Telekom szakértő írta:

Szia!

Az Android egy nyílt forráskódú operációs rendszer, melyet az egyes készülékgyártók a saját igények szerint módosíthatnak és személyre szabhatnak bizonyos kereteken belül. A régi és az új Telekom TV GO működése sem támogatott TV boxokon, ezeket megfelelő rendszerű telefonokon és táblagépeken biztosítjuk. Ettől függetlenül elindulhatnak ilyen eszközökön de ezt és a megfelelő működést nem tudjuk garantálni.

Az új Telekom TV GO felhasználási és műszaki feltételeit IDE kattintva tekintheted meg.

Ebben a sorban néhány ajánlott csatorna található, a teljes lista a sor elején, vagy mobi elszközökön a képrenyő alján látható "Műsorújság" menüpontban érhető el, innen indíthatóak a műsorok.

Fejlesztő kollégáink folyamatosan figyelemmel kísérik a felhasználói visszajelzéseket a különböző online felületeken, ezek nyomán dolgoznak az alkalmazás további funkcióin, hibáinak kijavításán. Dátummal nem tudunk szolgálni, de a cél a felmerült problémák mielőbbi javítása, ezek a rendszeresen érkező frissítésekkel fokozatosan javításra kerülnek. ^Dániel

Kösz a választ.

A TV-box-n (H96Max) plain Android 9.0 fut. Tehát nem az általatok nem támogatott Android TV. A https://telekomtvgo.hu/portal/felhasznalasi-feltetelek oldalon leírt technikai követelményeknek mindenben megfelel  ("Android 8.0 vagy újabb verzió. Eszközök: arm-v7, arm-v8 architektúra. Tartalomvédelmi okokból a root-olt eszközökön a lejátszás nem támogatott.")

(By the way, pár napja még Android 7.0 volt a minimális verzió!!)

A google egyébként táblagépnek látja a H96Max-ot és a a régi app is gond nélkül ment rajta. Igy szerintem jogosan elvárható lenne, hogy az  új app is menjen, vagy legalább érdemben és részletesebben leírnátok, hogy a szegény felhasználó  mobil eszözének minek kell megfelelnie, hogy legalább a gyártó felé lehessen valamit intézkedni vagy ha újat vesz, akkor tudja, hogy mibe érdemes beruházni.

A Műsorújságot megtaláltam, de mint  említettem innen semmi nem indítható.

A kérésemre adott joker válasz, hogy az eszköz nem támogatott, meg hogy a gyártók faragják a saját Androidjukat, valamint az, hogy kísérletet sem tesztek a probléma valós okának megértésére/megoldására, végtelenül elszomorít. Ennek ellenére továbbra is fenntartom ajánlatomat, hogy ha érdemben akartok foglalkozni az általam (és sok más felhasználó által) tapasztalt hibákkal, akkor szivesen állok rendelkezésetekre.

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom
17 perce, bucika írta:

Kösz a választ.

A TV-box-n (H96Max) plain Android 9.0 fut. Tehát nem az általatok nem támogatott Android TV. A https://telekomtvgo.hu/portal/felhasznalasi-feltetelek oldalon leírt technikai követelményeknek mindenben megfelel  ("Android 8.0 vagy újabb verzió. Eszközök: arm-v7, arm-v8 architektúra. Tartalomvédelmi okokból a root-olt eszközökön a lejátszás nem támogatott.")

(By the way, pár napja még Android 7.0 volt a minimális verzió!!)

A google egyébként táblagépnek látja a H96Max-ot és a a régi app is gond nélkül ment rajta. Igy szerintem jogosan elvárható lenne, hogy az  új app is menjen, vagy legalább érdemben és részletesebben leírnátok, hogy a szegény felhasználó  mobil eszözének minek kell megfelelnie, hogy legalább a gyártó felé lehessen valamit intézkedni vagy ha újat vesz, akkor tudja, hogy mibe érdemes beruházni.

A Műsorújságot megtaláltam, de mint  említettem innen semmi nem indítható.

A kérésemre adott joker válasz, hogy az eszköz nem támogatott, meg hogy a gyártók faragják a saját Androidjukat, valamint az, hogy kísérletet sem tesztek a probléma valós okának megértésére/megoldására, végtelenül elszomorít. Ennek ellenére továbbra is fenntartom ajánlatomat, hogy ha érdemben akartok foglalkozni az általam (és sok más felhasználó által) tapasztalt hibákkal, akkor szivesen állok rendelkezésetekre.

 

Szia!

A technikai feltételek megadásánál az alábbi kitétel is szerepel:
"A szolgáltatás számítógépen (PC/Mac), valamint Android, iOS operációs rendszerű mobileszközökön (mobiltelefon, tablet) vehető igénybe. "
A Telekom TV GO a Google-től független, így ha az utóbbi táblagépnek látja is az eszközt, sajnos nem tudjuk garantálni rajta a megfelelő működést. Az észrevételedet továbbítjuk a fejlesztők felé, és információt kértünk tőlók az eszközöddel kapcsolatban. Ha kapunk tőlük ez ügyben visszajelzést megírjuk neked is

A Műsorújságon belül az adott csatornán futó adást kiválaszva az "élő műsor megtekintése" gombra kattintva indítható el a lejátszás. Azon műsoroknál ahol ez nem jelenik meg jelenleg nincs lehetőség a Telekom TV GO-n történő lejátszásra. ^Dániel


 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
13 perce, Telekom szakértő írta:

Szia!

A technikai feltételek megadásánál az alábbi kitétel is szerepel:
"A szolgáltatás számítógépen (PC/Mac), valamint Android, iOS operációs rendszerű mobileszközökön (mobiltelefon, tablet) vehető igénybe. "
A Telekom TV GO a Google-től független, így ha az utóbbi táblagépnek látja is az eszközt, sajnos nem tudjuk garantálni rajta a megfelelő működést. Az észrevételedet továbbítjuk a fejlesztők felé, és információt kértünk tőlók az eszközöddel kapcsolatban. Ha kapunk tőlük ez ügyben visszajelzést megírjuk neked is

A Műsorújságon belül az adott csatornán futó adást kiválaszva az "élő műsor megtekintése" gombra kattintva indítható el a lejátszás. Azon műsoroknál ahol ez nem jelenik meg jelenleg nincs lehetőség a Telekom TV GO-n történő lejátszásra. ^Dániel


 

Köszi a gyors választ! 

"A szolgáltatás számítógépen (PC/Mac), valamint Android, iOS operációs rendszerű mobileszközökön (mobiltelefon, tablet) vehető igénybe. "

A "tablet" az szerintem táblagépet jelent... :-)

Az "élő műsor megtekintése" gombra hiába nyomok/kattintok, semmi sem történik. Csak az alsó listában megjelenö adásokat tudom indítani.

Várom jelentkezéseteket.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
21 órája, bucika írta:

Köszi a gyors választ! 

"A szolgáltatás számítógépen (PC/Mac), valamint Android, iOS operációs rendszerű mobileszközökön (mobiltelefon, tablet) vehető igénybe. "

A "tablet" az szerintem táblagépet jelent... :-)

Az "élő műsor megtekintése" gombra hiába nyomok/kattintok, semmi sem történik. Csak az alsó listában megjelenö adásokat tudom indítani.

Várom jelentkezéseteket.

Válaszolok magamnak.

A touchscreen emulációja nem müködik egyes gomboknál. Az eszköz ügye a TV-t használja képernyönek  és egy airmouse-zal irányítom.

Példa: Az alsó sorban  megjelenö adások lejátszás gombja megy, a részletekben levö "élö adás lejátszása" gomb nem.

Valódi touchscreen-nel mindenkét gomb müködik.

Tervezitek javítani vagy az emulált touchscreen-es dolgokat is felveszitek a kizárt eszközök listájára?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, noobi78 írta:

Sziasztok,

A csatolt hibaüzenetet kapom az új app-ban.
Nem tudok pedig már aktív bejelentkezésről.
Mi a teendő?

 

 

Képkivágás.PNG

Szerintem a 1414 megmondja, hogy mi a baj. Egyébként érdekes egy üzenet ez, mert két hibát is említ egyszerre: 1 a felhasználó nincs regisztrálva 2. nem jó a belépési azonosító vagy jelszó.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Van 2 tv boxom. Amin android 7 van, tökéletesen működik a tv go. A másikon android 9 van. Annál közvetlenül a műsor listában nem tudtam elindítani a csatornát. Ha a jelenleg futó műsor címét beírtam a keresőbe onnan igen. 2 napja a tv go indításakor azt írja : nem tudja indítani, mert a készülék feltörtnek tűnik. Van erre valami gyógyszer? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...