Ugrás a tartalomhoz
  • 0

port átirányításos kaplcolatok timeout-al megállnak belső hálózatról, dnynds névvel


TMZ

Kérdés

Üdv,

Port továbbításokat szerenték beállítani otthoni esztközökhöz Sagemcom fast 5655v2 -n.

Dyndns opciókban beállítva a domain név, port átirányításokat hozzáadtam.
Külső hálózati irányból mükodik is a hozzáférés, 

a gondom az, hogy a helyi hálózatról, a dyndns domain néven keresztül minden kapcsolat Timeout-al leáll. Ha külső IP:port formában próbálok kapcsolódni az sem műküdik.

nslookup a megfelelő külső IP címet adja, ping szintén, viszont a csomagok elvesznek. (Ping kívülről sem működik)

Port átirányítás helyett próbáltam DMZ-t, szintén sikertelenül, de mivel több eszközömet szerentén elérni (távolról is) nem is lenne jó megoldás.

***** volt az előző szolgáltatóm, saját routerrel ez gond nélkül működött.

Szerentém plusz router hozzáadása nélkül megoldani a problémát, sajnos a 1414 nem tud segíteni, hibajegyes kollégákkal szintén volt 3 telefon hívásom, nem tudtak segíteni.

Valakinek valami ötlete?

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: TMZ
pontosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

8 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Nem vagyok benne biztos, hogy jobban örülnél ezeknek az eszközöknek. Az Ufiber CPE eszközök valóban jobbak, mint a Huawei/Sagem végberendezések, viszont 2-2,5x annyiba kerülnek, viszont a központi menedzsmentre vannak kihegyezve. Nem vagyok benne biztos, hogy ennyi beállítási lehetőség is van benne, mint a Sagemben - sőt lehet még előfizetői oldalról elérhető webes felülete sincs (ha csak az Unifi vonalból indulunk ki)

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

üdv UZMAN ha neked az UNIFI  FIBER WIFI GPON ruter 69 dolcsi ért drága és a 4k box ami szintén kb 50-100 dolce /ebay/ biztos anyagilag meg viselné a T-Mobilt 

nekem pld a parabolához ez van  GTMedia GTS TV Box DVB-S/S2 Satellite Receiver 4K WiFi BT Android Media Player  /  ebay/                                                                  UHD (4K)
Astra 1KR/1L/1M/1N @ 19.2° East                          ÉN személy szerint meg venném     csak az a baj nem tudom használni 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
11 órája, TMZ írta:

És ezek, hogy segítenek az eredeti kérdésben?

Szia

 

Én nem nslookup-pal próbálnám, hanem a https://www.whatismyip.com/oldalon kellene megnézni, hogy a Sagem által kapott IP cím az oldalon látható címmel megegyezik-e.

Ha igen, akkor a https://portchecker.co/ oldalon beírva az általad nyitott port számát, a Check gombra kattintva ellenőrzi, hogy valóban nyitva van-e. Ha azt írja, hogy igen, akkor az eszközeid beállításában lesz a hiba. Ha nem, akkor a Sagem nem nyitotta ki a portot.

Ezzel kapcsolatban sajnos elég sok bejegyzést találtam, hogy többeknél nem megfelelően működik ez a funkció (ezt megerősíteni nem tudom, mert nem ilyen eszközt használok), de ha biztosra akarsz menni, akkor vásárolj egy megfelelő routert és azzal biztosan menni fog a port átirányítás.

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
11 órája, uzman írta:

Szia

 

Én nem nslookup-pal próbálnám, hanem a https://www.whatismyip.com/oldalon kellene megnézni, hogy a Sagem által kapott IP cím az oldalon látható címmel megegyezik-e.

Ha igen, akkor a https://portchecker.co/ oldalon beírva az általad nyitott port számát, a Check gombra kattintva ellenőrzi, hogy valóban nyitva van-e. Ha azt írja, hogy igen, akkor az eszközeid beállításában lesz a hiba. Ha nem, akkor a Sagem nem nyitotta ki a portot.

Ezzel kapcsolatban sajnos elég sok bejegyzést találtam, hogy többeknél nem megfelelően működik ez a funkció (ezt megerősíteni nem tudom, mert nem ilyen eszközt használok), de ha biztosra akarsz menni, akkor vásárolj egy megfelelő routert és azzal biztosan menni fog a port átirányítás.

@TMZ írta, hogy kívülről elér mindent, tehát nincs CGNAT mögött.

Neki NAT loopbackre (=hairpin NAT, =NAT reflection) lenne szüksége. Ezt sok router nem támogatja, mert plusz terhelést jelent a router processzorának és a CPU - switch busznak. Úgy tudom, hogy jelenleg a Sagemcom sem.

Saját routerrel (ONT PPPoE passthrough módban) ez is és a ping probléma is megoldható.
Mondjuk, jó lenne, ha az ügyfélszolgálat felismerné a problémát, és egyből tudná/merné azt mondani, hogy: az ONT nem tudhat mindent; ez pont olyan, amit nem tud; használj saját routert.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...