Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Portforward Sagemcom


Legly

Kérdés

Üdv,

Van egy adott eszközöm (Sagemcom F@st 5655v2 AC) a szolgáltató által. Egy alkalmazás miatt portokat szeretnék kinyitni.

A kimenő, bejövő tűzfalszabályokat megcsináltam már, ezt ellenőriztem is. A belső hálózat IP címéről látom, hogy az adott portok nyitva vannak.

Viszont a publikus IP címről, online port szkenneléssel a megadott portokra azt látom, hogy zárva vannak. Ezt hogy tudnám megoldani?

 

Köszönöm szépen a válaszokat!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

11 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0
22 órája, uzman írta:

A Sagencom http felületére ha belépsz, középen van. Az access control blokkban találod. 
De azt mondtad, hogy megcsináltad a beállítást, vagy félreértettem valamit?

Íme a kért screenshot(ok)

 

Illetve, milyen online port scanner oldalt ajánlasz? Azon is megnézném s azt is elküldeném.

1.png

2.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2020. 10. 30. at 16:55, Legly írta:

Üdv,

Van egy adott eszközöm (Sagemcom F@st 5655v2 AC) a szolgáltató által. Egy alkalmazás miatt portokat szeretnék kinyitni.

A kimenő, bejövő tűzfalszabályokat megcsináltam már, ezt ellenőriztem is. A belső hálózat IP címéről látom, hogy az adott portok nyitva vannak.

Viszont a publikus IP címről, online port szkenneléssel a megadott portokra azt látom, hogy zárva vannak. Ezt hogy tudnám megoldani?

 

Köszönöm szépen a válaszokat!

Pontosan melyik portot használja az alkalmazás? Mert egy csomó minden nyitva van a feltett képen. A port ellenőrzés esetén fut az alkalmazás, ami a portot használja? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ez jónak tűnik.

Én a https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ oldalt oldalt javaslom.

Közben kicsit utánanéztem ennek az eszköznek. Külön a Tűzfal lapon is engedélyezni kell a portokat. Próbáld ki, hogy először csak 31400-at engedélyezed, vársz egy kicsit és a port szkennerrel megnézed, hogy elérhető-e. Ha igen, akkor meg kell csinálni a többi portra is.

Screenshot_1.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 órája, uzman írta:

Ez jónak tűnik.

Én a https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ oldalt oldalt javaslom.

Közben kicsit utánanéztem ennek az eszköznek. Külön a Tűzfal lapon is engedélyezni kell a portokat. Próbáld ki, hogy először csak 31400-at engedélyezed, vársz egy kicsit és a port szkennerrel megnézed, hogy elérhető-e. Ha igen, akkor meg kell csinálni a többi portra is.

Screenshot_1.jpg

 

Megnéztem, a 31402-es porttal teszteltem. Viszont ugyan úgy zárolva van.

 

 

1.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
12 órája, uzman írta:

A beállítások jók.

Sajnos nincs több ötletem. Ha így sem működik, az egyetlen megoldás, hogy saját routerrel használod az internet szolgáltatást a szolgáltatói eszközt pedig pppoe passthrough módban használod.

Valószínűleg az lesz, már nekem sincsen több, jobb ötletem. Viszont abba még a segítségedet kérhetném, hogy a szolgáltató eszközön, hogy lehet beállítani azt a módot és a saját eszközömmel majd összecsatlakoztatni, hogy a saját routerem üzemeljen? Mi ennek a folyamata, szolgáltatói eszköz beállításailag, illetve a saját eszközöm beállításailag?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...