Ugrás a tartalomhoz
  • 0

IPTV Routeren való átengedése


Evecer

Kérdés

Kedves Szakértők,

Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy UBIQUITI EDGEROUTER X SFP(a továbbiakban Router) illetve egy Telekomos internet és egy Tartalék internetem. A Telekomos internethez tartozik IPTV előfizetésem és két IPTV BOX. Cél az volt, hogy egy esetleges telekom hiba esetén legyen internet a fenti számítógépen és fent van egy AP, szóval még WIFI is lenne. Amennyiben ezzel a Routerrel nem megoldható ez a dolog, milyen ajánlanátok helyette?

- Az egyik box közvetlenül van a Telekom RouterModem mellett, így az működik rendesen.

- A másik boxot át kellene vezetnem a Routeren ami majd az internetek közötti váltást intézi.

 

Az IPTV dolgot a Router tűzfalán kellene átvezetni? Vagy hogyan működik ez a dolog?

 

Csatoltam egy képet a hálózatról, melyen csak az UTP kábel és a koax kábel útját tüntettem fel.

 

Köszönöm szépen előre is.

hálózat.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Evecer
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

3 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Szia

 

Itt: link van egy jó leírás, hogy lehet beállítani a WAN failover funkciót. Ez annyit csinál, hogy figyeli a kapcsolatok állapotát és ha valamelyiken nem elérhető az internet, akkor csak a másik irányba küldi az adatokat.

Az IPTV elvileg lehetséges a router mögött is egy igmp proxy-val: link Ezt szintén be kell állítani a routeren.

Arra kell figyelni, hogy a belső hálózatod IP címe ne 10.x.x.x legyen és ne is az a tartomány, amit a hgw használ.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok!

A kérdés viszonylag régi, de ha valakinek még hasonló gondja lenne Edgerouter és IP TV kapcsán az IGMP proxy beállítás nekem nem volt elég, a tűzfalon is engedélyeznem kellett hogy átmenjen. Rengeteg keresés és szívás után végül ezt a leírást link követtem így már minden tökéletesen működik.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2022. 02. 13. at 10:12, Metox írta:

Sziasztok!

A kérdés viszonylag régi, de ha valakinek még hasonló gondja lenne Edgerouter és IP TV kapcsán az IGMP proxy beállítás nekem nem volt elég, a tűzfalon is engedélyeznem kellett hogy átmenjen. Rengeteg keresés és szívás után végül ezt a leírást link követtem így már minden tökéletesen működik.

Szia!

Esetleg egy tűzfal konfiguráció részletet meg tudnál osztani edgerouterhez.

Én is ezt próbálom összehozni,  optika->media converter->edgerouter->stb. Az edgerouter hozza létre a pppoe kapcsolatot, internet megy is szépen, próbáltam igmp proxy-t illetve tűzfalat is bekonfigolni de eddig sikertelenül.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...