Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Sagemcom 3868 bridge


trevor71

Kérdés

Tisztelt mindenki!

 

Olyan problémával küzdök, hogy:

Van egy zte-modem amin az iptv "megy" külön (rézen) de mivel lassú volt a net ezért kaptam egy bérelt vonalon (koaxon) külön netet
A zte sem működhet jól mert a box elindulása után miníg hibával kezd de az adás nézhető csak nem érhetők el az egyéb szolgáltatások!

 

Van maga a modem: sagemcom 3868 koaxon
Mögötte egy asus rt-ac1200g router (ami ébreszti a gépeket) sagem lan1-ből az asus wan-ba
Az asus mögött egy qnap nas, egy pc amin távolról dolgoznának, és egyéb eszközök
 

A problémám, hogy a sagemen nem tudom úgy beküldeni a csomagokat, hogy ébredjen a pc és a nas (egyben vagy külön külön)
Nem tudom úgy megnyitogatni a portokat (duplán) hogy minden működjön megfelelően
A pc-t már a sagemre kötöttem így pár óráig lehet dolgozni rajt de max egy nap és minden új ip-t kap hiába állítom a modemen be

 

Az asus felületét nem tudom elérni ahonnan tudnám ébresztgetni a gépeket
Próbáltam át kapcsoltatni bridge módba a sagemet de fél nap próbálkozás után vissza kellet állítatnom a családi béke miatt
Szerintem az lett volna a megoldás de valami isp hibával nem kapott meg megfelelő beállítást az asus routerem hogy kezelni tudjak raja keresztül mindent kívülről

 

Az ötleteket előre is köszönöm

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

9 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1
1 órája, trevor71 írta:

Amit írtál az megvolt! Átállítattam a szolgáltatóval! És pont az volt a bajom, hogy többszöri újraindítás után sem kapott az asus ip címet és netet sem! Azt hittem valmit nem jó állítottam de ahogy leírtad úgy voltak a beállítások!
Valami isp hiba miatt! Vagy az asus nem tudja kezelni így a netet? 
 

Érdemes volna egy próbát tenni, hogy amikor bridge módban van, akkor egy laptoppal vagy asztali géppel megpróbálni, hogy működik-e az internet kapcsolat. Esetleg ha van másik routered, akkor próbaképpen dugd rá azt.

Alapból az Asus routernek tudnia kellene kezelnie, de ha nem megy, akkor valamiért nem megy. Nyilvánvaló, hogy valamelyik eszköz nem jól működik, ki kell szűrni, hogy melyik.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Szia

 

Hát itt több probléma is van.

1. "Van egy zte-modem amin az iptv "megy" külön (rézen) de mivel lassú volt a net ezért kaptam egy bérelt vonalon (koaxon) külön netet
A zte sem működhet jól mert a box elindulása után miníg hibával kezd de az adás nézhető csak nem érhetők el az egyéb szolgáltatások! "

Ez akár még normális jelenség is lehet ha távol vagy a központtól vagy régi a modem vagy a hálózat ennyit bír.

2. de max egy nap és minden új ip-t kap hiába állítom a modemen be

Ez is "normális" jelenség. Két dolgot tudsz csinálni. Plusz pénzért fix IP címet kérsz a szolgáltatótól, ha ezt nem akarod vagy erre nincs lehetőség, az ASUS router támogatja a DDNS funkciót, ami azt csinálja, hogy egy adott névhez hozzárendeli az aktuális IP címedet. Segédlet a beállításhoz: https://www.asus.com/hu/support/FAQ/1011725/

3. A problémám, hogy a sagemen nem tudom úgy beküldeni a csomagokat, hogy ébredjen a pc és a nas (egyben vagy külön külön)

A NAS-ot nem javaslom mindig leállítani, hacsak nyomós okod nincs rá, hadd menjen. A hálózaton keresztüli ébresztést (WOL-Wake On Lan) úgy látom a router támogatja, más kérdés, hogy a Qnap nas és a kliens PC is támogatja-e. Ha igen, azokban is be kell állítani. Utána a router menüjéből lehet elküldeni a wol parancsot (http://screenshots.portforward.com/routers/Asus/RT-AC1200G_plus/Wake_on_LAN.htm)

4. Nem tudom úgy megnyitogatni a portokat (duplán) hogy minden működjön megfelelően

Itt: link van egy jó leírás, hogy kell portot nyitni az eszközön. Ezután ajánlott a portok állapotának ellenőrzése a https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/ oldalon (a publius IP címedet és az ellenőrizendő portot kell beírni). Az, hogy milyen portokat kell nyitni, nyilván alkalmazásfüggő.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Szia!

Köszönöm a gyors választ!

1. "Van egy zte-modem amin az iptv : ezt csak azért írtam, nehogy azt írják: nem lehet bridge mód az iptv miatt!
Egyébként tele volt az elosztó dobouk és nem volt normális érpár amin jól jött volna

2. de max egy nap és minden új ip-t kap hiába állítom a modemen be : Itt a Sagencom napi ip megújítására gondolok és állandóan másik ip-t ad az eszközöknek! Amit igazán a Sagem távoli elérésébe meg is tudok nézni, illetve utána is tudom állítani de unom, hogy minden nap meg kell csinálnom mjnden eszközre! Fix "ip-m" van a dyndns.org-nál. 
ASUS router támogatja a DDNS funkciót: Csak a "wan" felöl a saját ip-jét írja mint wan cím (jelen állásban, mert most nem bridge)
Remélm a bridge mode megoldja, megoldaná!  Azt szeretném igazán megfejteni azt, hogy kell beállítani! Esetleg van valami fehasználónév, jelszó ami kell hozzá ha brige módba van?

3. A problémám, hogy a sagemen nem tudom úgy beküldeni a csomagokat, hogy ébredjen a pc és a nas (egyben vagy külön külön)
Igen mindegyik tudja! Az előző szolgáltatónál minden működött!

4. Nem tudom úgy megnyitogatni a portokat (duplán) hogy minden működjön megfelelően
Meg tudom csinálni a port nyitásokat csak unom minden nap átirogatni az ip-címeket
 

De ha a bridge mód nem jönne össze akkor egy ötletet arra, hogy az asus router ami a sagemben lévő ip címét látja wan-portna, hogy tudom ráirányítani a 8443-as portot úgy hogy el is érjem az admin felületét?!

Köszönöm az esetleges további ötleteket!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: trevor71
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Szia

 

2. de max egy nap és minden új ip-t kap hiába állítom a modemen be : Itt a Sagencom napi ip megújítására gondolok és állandóan másik ip-t ad az eszközöknek! Amit igazán a Sagem távoli elérésébe meg is tudok nézni, illetve utána is tudom állítani de unom, hogy minden nap meg kell csinálnom mjnden eszközre! Fix "ip-m" van a dyndns.org-nál. 
ASUS router támogatja a DDNS funkciót: Csak a "wan" felöl a saját ip-jét írja mint wan cím (jelen állásban, mert most nem bridge)
Remélm a bridge mode megoldja, megoldaná!  Azt szeretném igazán megfejteni azt, hogy kell beállítani!

link Ez szerint a 1414-et felhívva az ügyfélszolgálat fogja átállítani bridge módba.

Ezután az Asus router wan interface-e fog kapni publikus IP címet. Szerintem ezzel indulj, utána már lehet valamit kezdeni a többi dologgal is :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, uzman írta:

Szia

 

2. de max egy nap és minden új ip-t kap hiába állítom a modemen be : Itt a Sagencom napi ip megújítására gondolok és állandóan másik ip-t ad az eszközöknek! Amit igazán a Sagem távoli elérésébe meg is tudok nézni, illetve utána is tudom állítani de unom, hogy minden nap meg kell csinálnom mjnden eszközre! Fix "ip-m" van a dyndns.org-nál. 
ASUS router támogatja a DDNS funkciót: Csak a "wan" felöl a saját ip-jét írja mint wan cím (jelen állásban, mert most nem bridge)
Remélm a bridge mode megoldja, megoldaná!  Azt szeretném igazán megfejteni azt, hogy kell beállítani!

link Ez szerint a 1414-et felhívva az ügyfélszolgálat fogja átállítani bridge módba.

Ezután az Asus router wan interface-e fog kapni publikus IP címet. Szerintem ezzel indulj, utána már lehet valamit kezdeni a többi dologgal is :)

Elnézést de rosszúl fogalmaztam!

A bridge mód már volt fél napig (de netről megy a fűtés is, és nélküle nem tudom állítani)! Vasárnap 3-tól 9-óráig próbálgattam hátha működik, de vissza is állítattam mert nem jutottam vele dűlőre! Nem kapott valamiért publikus ip-t! Nincs sok lehetőség a wan beállítására az asus routerben de végigmentem rajtuk.
Ha automatikus dhcp-be hagytam akkor írta az asus, hogy valmi ISP hiba miatt nem sikerül a csatlakozás (gondolom ez lett volna a jó belállítás)! Aztán olvastam valahol a router mac címét kellene klónoztatni de nem merem újra amég nem vagyok benne biztos mit is kellene!

Csináltam egy képernyő fotót, bár nem az adott állapotról de gondolom ilyeneket kellet volna álitgatnom!?

Az alsó kép a mostani állapota!

Képerny.jpg

Képernyőfelvétel (256).png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: trevor71
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
24 perce, trevor71 írta:

Azért nem sikerült, mert előfizetői oldalról nem állítható át bridge módba, ezt csak a szolgáltató tudja állítani ennél a modellnél. A korábbi hozzászólásban írt módon, az ügyfélszolgálaton keresztül tudod kérni, hogy tegyék meg.

A wan IP cím beállítás automatikus legyen. Ilyenkor kapni fog IP címet akár a modem osztja ki, akár a szolgáltató. Ha elvégezték a beállítást, újra fog indulni a kábelmodem és az Asus router nem 192.168.xxx.xxx, hanem egy teljesen más IP címet fog kapni.

A MAC klónozás "csak" annyit csinál, hogy a saját MAC címe helyett azt küldi el, amit megadsz neki (vagy a klónozás során lemásolja egy másik eszközét). Ezt csak akkor kell használni ha kifejezetten kérik.

 

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
13 perce, uzman írta:

 

Amit írtál az megvolt! Átállítattam a szolgáltatóval! És pont az volt a bajom, hogy többszöri újraindítás után sem kapott az asus ip címet és netet sem! Azt hittem valmit nem jó állítottam de ahogy leírtad úgy voltak a beállítások!
Valami isp hiba miatt! Vagy az asus nem tudja kezelni így a netet? 
 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: trevor71
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, trevor71 írta:

Amit írtál az megvolt! Átállítattam a szolgáltatóval! És pont az volt a bajom, hogy többszöri újraindítás után sem kapott az asus ip címet és netet sem! Azt hittem valmit nem jó állítottam de ahogy leírtad úgy voltak a beállítások!
Valami isp hiba miatt! Vagy az asus nem tudja kezelni így a netet? 
 

Erre gondolok, hogy ez lehetett nálam is?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...