blaszlo

Sagemcom F@st 5670 GPON digitális elosztó csak új előfizetésekhez jár?

Kérdés

Az igaz, hogy az új Sagemcom F@st 5670 GPON digitális elosztót egyenlőre csak a teljesen új előfizetéseknél helyeznek ki?
Milyen  sebességű csomagokra adják ki?
Esetleg van  már ezzel az újonnan bevezetett F@st 5670 eszközzel tapasztalata, észrevétele valakinek?

https://www.telekom.hu/static-la/sw/file/Sagemcom_Fast_5670_Gyorstelepitesi_es_Hasznalati_124x124_2020okt.pdf

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: blaszlo

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

9 válasz erre a kérdésre

1 órája, FredT írta:

Köszönöm a tippet! Lefelé váltásra hűség miatt nincs lehetőségem, de felvettem a kapcsolatot a szakértő kollégával. Remélem sikerrel járok.

Van amikor lehet lefele is menni hűség alatt. :) 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
15 perce, Roli82 írta:

Tipp: Váltsd le kisebb csomagra és 1 héttel később meg vissza akkor már cserélni kellene. Valószínűleg azért kaptál 5655 mert akkor még nem volt bevezetve az 5670 Sagemcom ONT vagy nem volt készleten. Van már Technicolor FGA2233 amin szintén van 2.5GB LAN.

Esetleg írj @Telekom szakértő -nek hátha tudnak megoldást arra hogy kitudd használni a 2 Gigabitet. :) 

Köszönöm a tippet! Lefelé váltásra hűség miatt nincs lehetőségem, de felvettem a kapcsolatot a szakértő kollégával. Remélem sikerrel járok.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

57 perce, FredT írta:

Ha ez igaz, akkor csak engem szívat a szolgáltató? Amikor kiépült az optika a településünkön az ő javaslatukra átkötöttek VDSL-ről GPON-ra 2000/1000 csomaggal. Erre én kaptam egy 5655-öst, míg valamennyi ismerősöm az új 5670-est. Ahogy elindult az Android TV, a 4k csatornák miatt előfizettem rá, így valamennyi szolgáltatásra új szerződést kötöttek újraindult hűséggel és ekkor sem cseréltek ONT-ot. Ha ez még nem lenne elég, hibás bekötés miatt a netem is elszállt kb. 1 hónapja 1 teljes napig, szerelő is volt kint. Majd 1 óra vizsgálódás után elhárította a problémát, persze ONT akkor sem lett cserélve. 

Ez azért kellemetlen részemre, mert most újítok be egy teljesen új PC-s konfigurációt, amiben már 10 Gigabites ethernet port is lesz és végre ki tudnám használni maradéktalanul az előfizetésemet (ha már havi 80e Ft-ot otthagyok a szolgáltatónál a készülékrészletekkel együtt), de az istenért nem akarnak adni egy 5670-et. Hogy lehetne hozzájutni egyhez?

Tipp: Váltsd le kisebb csomagra és 1 héttel később meg vissza akkor már cserélni kellene. Valószínűleg azért kaptál 5655 mert akkor még nem volt bevezetve az 5670 Sagemcom ONT vagy nem volt készleten. Van már Technicolor FGA2233 amin szintén van 2.5GB LAN.

Esetleg írj @Telekom szakértő -nek hátha tudnak megoldást arra hogy kitudd használni a 2 Gigabitet. :) 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2020. 11. 06. at 7:37, Roli82 írta:

-  Új létesítésénél 1 Gigabit vagy 2 Gigabit csomaghoz.

-  Meglévő előfizető csomagváltásnál 1 Gigabitre vagy 2 Gigabitre.

-  Hibaelhárításnál 1 vagy 2 Gigabites csomaggal rendelkezőknek.

Ha ez igaz, akkor csak engem szívat a szolgáltató? Amikor kiépült az optika a településünkön az ő javaslatukra átkötöttek VDSL-ről GPON-ra 2000/1000 csomaggal. Erre én kaptam egy 5655-öst, míg valamennyi ismerősöm az új 5670-est. Ahogy elindult az Android TV, a 4k csatornák miatt előfizettem rá, így valamennyi szolgáltatásra új szerződést kötöttek újraindult hűséggel és ekkor sem cseréltek ONT-ot. Ha ez még nem lenne elég, hibás bekötés miatt a netem is elszállt kb. 1 hónapja 1 teljes napig, szerelő is volt kint. Majd 1 óra vizsgálódás után elhárította a problémát, persze ONT akkor sem lett cserélve. 

Ez azért kellemetlen részemre, mert most újítok be egy teljesen új PC-s konfigurációt, amiben már 10 Gigabites ethernet port is lesz és végre ki tudnám használni maradéktalanul az előfizetésemet (ha már havi 80e Ft-ot otthagyok a szolgáltatónál a készülékrészletekkel együtt), de az istenért nem akarnak adni egy 5670-et. Hogy lehetne hozzájutni egyhez?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 órája, N17R063N írta:

Már sokadjára sikerült a "SZAKEMBEREKNEK" megoldani a szakadozás problémát... Azt javasolták vásároljak egy másik wifis routert és kössem a jelenlegi után, pont. Ezzel probléma megoldva. Erre fizetek összeden 20.000 Ft-ot havonta...

Sajnos a wifi csak extra szolgáltatás. Arra nem vállal semmilyen garanciát a Telekom. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
6 órája, N17R063N írta:

Na srácok, nekem kb 2 hete küldtek egy ilyen "fost" és azóta a T szakemberei nálam tuloráznak.

A WIFI úgy sz***r ahogy van, előtte 150/50-es netem volt most 1000/1000-es netem van. az előzővel semmi bajom nem volt akár 20 eszköz is csatlkaozhatott a wifihez gond nélkül működött. Most a "szuper gyors" 1000/1000-es nettel állandóan 3-5 percenként minden wifire csatlakozott eszközt ledobál pár mp-re. Van hogy a LAN is belaggol. Utána vissza csatlakozik de egy online óránál ez nem megengedhetett. Van egy ASUSTOR AS52T NAS-om amit külső hálózatról NEM lehet elérni. Csak belsőről ami nem jó nekem legalábbis. Linkeltem 1 képet amin tisztán látszik h a DNS- az intenetszolgáltató kezeli...

Mindenki tanácstalan mert ez az eszköz annyira "új" még a T-nél, hogy senki nem ismeri, nincs tapasztalat a készülékkel kapcsolatban...

ipv6test.png

Már sokadjára sikerült a "SZAKEMBEREKNEK" megoldani a szakadozás problémát... Azt javasolták vásároljak egy másik wifis routert és kössem a jelenlegi után, pont. Ezzel probléma megoldva. Erre fizetek összeden 20.000 Ft-ot havonta...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: N17R063N

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Na srácok, nekem kb 2 hete küldtek egy ilyen "fost" és azóta a T szakemberei nálam tuloráznak.

A WIFI úgy sz***r ahogy van, előtte 150/50-es netem volt most 1000/1000-es netem van. az előzővel semmi bajom nem volt akár 20 eszköz is csatlkaozhatott a wifihez gond nélkül működött. Most a "szuper gyors" 1000/1000-es nettel állandóan 3-5 percenként minden wifire csatlakozott eszközt ledobál pár mp-re. Van hogy a LAN is belaggol. Utána vissza csatlakozik de egy online óránál ez nem megengedhetett. Van egy ASUSTOR AS52T NAS-om amit külső hálózatról NEM lehet elérni. Csak belsőről ami nem jó nekem legalábbis. Linkeltem 1 képet amin tisztán látszik h a DNS- az intenetszolgáltató kezeli...

Mindenki tanácstalan mert ez az eszköz annyira "új" még a T-nél, hogy senki nem ismeri, nincs tapasztalat a készülékkel kapcsolatban...

ipv6test.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: N17R063N

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem személyesen nincs, de nem hallottam róla negatív dolgokat.

Pozitívumként emelték ki többen az előző HGW-khez képest jobb WIFI jelminőséget, stabil kapcsolat (akár több TCP kapcsolat esetén is, pl letöltés). Ami mindenképpen előrelépés a korábbi modellekkel szemben a WPA3 támogatás. Rendelkezik 2.5 Gbit-es ethernet porttal, így ezt támogató NAS, PC esetén egyszerűbben kihasználható a 2/1 Gbit-es csomag maximum sávszélessége.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

-  Új létesítésénél 1 Gigabit vagy 2 Gigabit csomaghoz.

-  Meglévő előfizető csomagváltásnál 1 Gigabitre vagy 2 Gigabitre.

-  Hibaelhárításnál 1 vagy 2 Gigabites csomaggal rendelkezőknek.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most