Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Helyi szerver, lassú betöltés otthon


Csordás Dávid

Kérdés

Kedves fórumozók!

Körülbelül 1-1,5 hónapja van nálam ez a probléma amit szeretnék nektek kifejteni.

Van itthon, egy PC-m ami Ubuntu 20.04-et futtat. Van rajta telepített apache szerver, illetve webmin is. Ez a szerver a gyári routeren keresztül kap egy domain címet (valami.hu). Afraid.org dns kiszolgálót használok. Eddig töléletesen elértem itthonról ezt a webcímet, nagyon gyorsan működött, de az utóbbi időkben nagyon lassan tölt be akár egy weboldal, de például ami picit nagyobb csomag (webmin) azt lehetetlen elérni, vagy nagyon le akarja butítani és pl a dizájnt elhagyja, de akkor is nagyon lassan tölt be.

Ha megpróbálom elérni a munkahelyemről például, hiba nélkül, gyorsan töltődik be minden al domain, ssh szerver stb..

Mi lehet a probléma oka?

Amit próbáltam:

- Újraindítás
- Telekom ügyfélszolgálat
- Jött ki szerelő is, mondván az eszköz rossz (csere nem volt csak factory reset)

Segítségetek előre is köszönöm, remélem sikerül együtt megoldást találnunk a problémára.

Üdv.
Cs. Dávid

ui.: Próbáltam másik eszközzel is, de akkor is rakoncátlankodik.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Csordás Dávid
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

5 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1
8 órája, uzman írta:

Szerintem az afraid.org nem szereti, hogy a kérés és a válasz is ugyanarról az IP címről jön/megy.

Az Ubuntura húzz fel egy helyi dns szervert, ami csak a helyi hálózatot szolgálja ki és minden gondod megoldódik. Forwardernek megadod a hgw címét.

 

Az afraid.org a kérést egy rekurzív DNS szervertől kapja, nem közvetlenül Dávidtól.

@Csordás Dávid
Az érintett domain neveket ideiglenesen hozzáadhatod a hosts fájlodhoz a kliensen.
 - ha a "publikusIP valami.hu" bejegyzés segít, a DNS feloldással van gond
 - ha az előző nem, de a "helyiIP valami.hu" segít, a hairpin NAT nem megy
 - lehet, hogy egyik sem

Akkor lehetne könnyen segíteni, ha csinálnál egy packet capture-t a szerveren és a kliensen egyidejűleg. Abból látszana, ha csomagvesztés történik, és az is, ha egy szerver lassan válaszol meg egy kérést.
Mielőtt ilyet megosztanál, tudd, hogy az könnyen tartalmazhat jelszavakat és egyéb személyes adatot.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...