Ugrás a tartalomhoz
  • 0

vtoimi

Kérdés

Sziasztok,

Múlt hét közepén kötötték be az optikai 1000-res netet. Sagemcom 5670MT-s modem/routert kaptam. Az első pár napban nem volt gondom, 7-800Mbs-1 értékeket 'mértem' , az utóbbi napokban a sebesség jelentősen lecsökkent, az oldalak is szemmel láthatóan lassabban jönnek. (lásd a mellékelt képet).

Merjek szólni a hibaelhárításnak?  A volt 50 megás netem jóval nagyobb fel- ill letöltési értékeket mutatott...

Telekomos sebességmérőt sajnos nem találtam.

tcom1000.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

6 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Ok, köszi,

GPON led folyamatos zöld fénnyel világít.

TV-t nem kértem, telefon kiválóan működik. HGW mögött saját wifi router dupla NAT-tal, a saját routerem LAN oldalán a hálózati eszközeim, NAS, pc, táblagép, nyomtató, etc. Beállítptt port forward szabályok, minden kiválóan megy, kifelé is  befelé is. DHCP-t nem használok, kikapcsoltam a HGW-n is. Az internet Connectivity alatt a Global WAN ,mode-t roted-re állítottam.

PPPoE via  passthroght használata esetén (nincs dupla routing) is  ment minden, viszont a netkapcsolat leszakadt, félóránként rebootolni kellett a HGW-t.

Itt pedig a GPON oldal:gpon.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A jelszint jó, azzal nincs baj.

Próbáld azt, hogy egy számítógépet közvetlenül a hgw-re csatlakoztatol (ehhez vagy vissza kell engedélyezni az eszközön a dhcp-t vagy a számítógépnek be kell állítani kézzel egy IP címet) és úgy mérsz sebességet. Ezután ellenőrizd, hogy a hálózati kapcsolat állapotánál 1Gbit-es-e a kapcsolat. Ha nem, próbáld egy másik kábellel vagy másik portba dugni.

Ha ebben az esetben is hasonló sebességet mérsz, be kellene jelenteni hibára az ügyfélszolgálaton.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2020. 11. 25. at 12:51, vtoimi írta:

Sziasztok,

Múlt hét közepén kötötték be az optikai 1000-res netet. Sagemcom 5670MT-s modem/routert kaptam. Az első pár napban nem volt gondom, 7-800Mbs-1 értékeket 'mértem' , az utóbbi napokban a sebesség jelentősen lecsökkent, az oldalak is szemmel láthatóan lassabban jönnek. (lásd a mellékelt képet).

Merjek szólni a hibaelhárításnak?  A volt 50 megás netem jóval nagyobb fel- ill letöltési értékeket mutatott...

Telekomos sebességmérőt sajnos nem találtam.

tcom1000.png

Mérj a Speedtest.net - el

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...