Ugrás a tartalomhoz
  • 0

IPTV megosztás?


MP35

Kérdés


Adott egy Kaon CG3000 tipusú modem. Előfizető vagyok az iptv családi csomagra. A fent bemutatott modon szeretném a netet + az iptv-t átköltöztetni az édesanyám szobájába mert sima mezei kábelen már csak valami 24 vagy mennyi tv csatorna jön...

Odáig jutottam hogy a elvileg a rendszer "él" mivel a tv felületén látom a telekom rendszerét, a videotékát a csatornáknak a "számát" és hogy mi megy éppen + műsorújság egyszóval minden van CSAK KÉP NINCS!!!

Tudja valaki ez mitől van?? Hogyan lehet életre kelteni ezt a dolgot?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

12 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Ha most ... szeretnék lenni, akkor azt mondanám, hogy legközelebb használj a Telekom által javasolt megoldást. A  Tp-Liink IT hulladékot pedig dobd ki 😂

Persze ennyire nem vagyok fanatikus, illetve mókolt szoftverrel egész remek cuccokká lehet varázsolni a Tplinket is 🙂

Keress rá az IGMP kulcsszóra itt a fórumon. Valószínűleg ez okozza a problémádat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
30 perce, btz írta:

Ha most ... szeretnék lenni, akkor azt mondanám, hogy legközelebb használj a Telekom által javasolt megoldást. A  Tp-Liink IT hulladékot pedig dobd ki 😂

Persze ennyire nem vagyok fanatikus, illetve mókolt szoftverrel egész remek cuccokká lehet varázsolni a Tplinket is 🙂

Keress rá az IGMP kulcsszóra itt a fórumon. Valószínűleg ez okozza a problémádat.

És ha nem nagy titok mi az a bizonyos telekom által javasolt megoldás?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
38 perce, btz írta:

Ha most ... szeretnék lenni, akkor azt mondanám, hogy legközelebb használj a Telekom által javasolt megoldást. A  Tp-Liink IT hulladékot pedig dobd ki 😂

Persze ennyire nem vagyok fanatikus, illetve mókolt szoftverrel egész remek cuccokká lehet varázsolni a Tplinket is 🙂

Keress rá az IGMP kulcsszóra itt a fórumon. Valószínűleg ez okozza a problémádat.

Hm eltűnt az előző üzenetem? ..Mindegy.. Mi a telekom által javasolt megoldás?
Szerk:Már látom itt van már ..érdekes.

Rákerestem az IGMP -re nem lettem okosabb. Ezt én a gépemen hol látom/találom hogy van-e ilyenem?

 

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: MP35
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
6 perce, MP35 írta:

És ha nem nagy titok mi az a bizonyos telekom által javasolt megoldás?

Megoldások pontosabban. Kb az amit a videós nagyvonalakban ismertetett a videó elején. 

 

https://www.telekom.hu/lakossagi/ugyintezes/gyakori-kerdesek/3386/milyen_alternativ_kabelezesi_lehetosegek_kozul_valaszthatok_iptv_szolgaltatas_letesitesekor_]

 

 

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
14 perce, MP35 írta:

Rákerestem az IGMP -re nem lettem okosabb. Ezt én a gépemen hol látom/találom hogy van-e ilyenem?

Mármint milyen gépre gondolsz? Ezt a dolgot a routernek, repeaternek vagy switch eszközöknek kell tudnia, ha ezeken keresztül akarsz IPTV-t használni. . Ha tudja, akkor pedig ki be kapcsolható az eszköz webes adminisztrációs felületén.  Illetve adott eszköz esetén a termék gyártójától tudsz információt kérni az IGMP támogatásról. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
55 perce, btz írta:

Mármint milyen gépre gondolsz? Ezt a dolgot a routernek, repeaternek vagy switch eszközöknek kell tudnia, ha ezeken keresztül akarsz IPTV-t használni. . Ha tudja, akkor pedig ki be kapcsolható az eszköz webes adminisztrációs felületén.  Illetve adott eszköz esetén a termék gyártójától tudsz információt kérni az IGMP támogatásról. 

A repeater nyilván tudja mivel a videoban ment. Én a beállításaiban semmiféle erre utaló dolgot nem láttam.  Modemembe szintén azt se tudom hol kéne látom meg hogy ott is igmp-e a neve.. nem értek hozzá azt se tudom ez minek a rövidítése.. :(
 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
21 órája, MP35 írta:

A repeater nyilván tudja mivel a videoban ment. Én a beállításaiban semmiféle erre utaló dolgot nem láttam.  Modemembe szintén azt se tudom hol kéne látom meg hogy ott is igmp-e a neve.. nem értek hozzá azt se tudom ez minek a rövidítése.. :(
 

Igen, megnéztem a videót és ott tényleg működik a dolog, bár sokáig tartó működő állapotot ott sem látni. Az általam beszúrt fórumbeszélhetésben résztvevő tagnak, pedig pont ugyanaz a baja.

Jó lenne tudni, hogy pontosan ugyan az e a te típusod, mint a videóban látható, ugyan az a szoftver verzió fut e rajta stb. Ettől is függhet a dolog. 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
46 perce, btz írta:

Igen, megnéztem a videót és ott tényleg működik a dolog, bár sokáig tartó működő állapotot ott sem látni. Az általam beszúrt fórumbeszélhetésben résztvevő tagnak, pedig pont ugyanaz a baja.

Jó lenne tudni, hogy pontosan ugyan az e a te típusod, mint a videóban látható, ugyan az a szoftver verzió fut e rajta stb. Ettől is függhet a dolog. 

 

Ha a modem nem tudja ezt akkor tökmindegy mit tud a repeater.. Egyenlőre fogalmam sincs róla mivel nem tudom mit kell nézni

http://www.kaonmedia.com/eng/product/pro02_3.asp?pgrp=41&pidx=61

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2020. 11. 27. at 19:53, MP35 írta:

Ha a modem nem tudja ezt akkor tökmindegy mit tud a repeater.. Egyenlőre fogalmam sincs róla mivel nem tudom mit kell nézni

http://www.kaonmedia.com/eng/product/pro02_3.asp?pgrp=41&pidx=61

Szép lenne, ha a "modem" (de mondjuk inkább digitális elosztónak) nem tudná, akkor nem műkdne vele az IPTV szolgáltatás. 🙂 

Nem a digitális elosztó gyártójára gondoltam, hanem az általad vásárolt Tp-Link eszközre. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
51 perce, btz írta:

Szép lenne, ha a "modem" (de mondjuk inkább digitális elosztónak) nem tudná, akkor nem műkdne vele az IPTV szolgáltatás. 🙂 

Nem a digitális elosztó gyártójára gondoltam, hanem az általad vásárolt Tp-Link eszközre. 

Annak semmi baja hiszen ott a video amiben megmutatják. De az okot még mindig senki se írta mi lehet a baja és minek..

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
23 perce, MP35 írta:

Annak semmi baja hiszen ott a video amiben megmutatják. De az okot még mindig senki se írta mi lehet a baja és minek..

A videóban lévőnek nyilván semmi baja. 

Egy lehetséges okot leírtam. Az IGMP vagy annak működésének hiánya a Tplinkben. Az is lehet, hogy más áll a probléma mögött, természetesen ilyen is előfordulhat, de az IGMP hiányának igen nagy az esélye, olyan 80-20%-ra becsülöm az arányt, hogy az a gond, illetve, hogy nem az. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...