Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Telekom 2000 Mbit net


djzotya1983

Kérdés

Sziasztok! Megrendeltem a T-Nél a 2gbit/1gbit/ sec netet, és az a kérdésem hogy ezt csak a 2.5G porton tudom 1 eszközzel elérni, vagy 2 darab 1000 mbites ethernet port kell?

Egy pc n szeretném elérni ezt a sebességet. Láttam a neten erre megfelelő hálókártyát ami tudja a bondingot de az aranyárban van, viszont találtam egy usb-ethernet átalakítót ami tudja a 2.5 gbps t. 

Melyik megoldás a jobb? Esetleg létezik más megoldás is?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

20 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1
2 órája, djzotya1983 írta:

Van a gépen természetesen usb 3x ez egy asus tuf b 360 gaming plus 16g ddr4 crucial ballistic sport plus 2400 mhz, i 5 8.gen 8400, kingston ssd-k, 1 tb háttér seasonic táp,

Fontos tudnod hogy a sebességet a megfelelő hálókártyával is csak SSD-n tudod majd részben kiélvezni ha tölteni szeretnél valamit. Az 1tb háttértárolódra való töltéskor limitálni fog a SATA port. 

Én nem szórakoznék USB-LAN átalakítókkal, 28-30 ezer Ft környékén már kapni 2.5G-s PCI-E kártyát. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, uzman írta:

Szia

Ezen a videon bemutatják, hogy lehet Windows 10 alatt két hálózati kártyát egy "virtuális" adapterré összefogni. Bár ehhez a link másik oldalán is kell valamilyen bonding protokoll, de egy próbát megér.

Ha esetleg nem jönne össze, a video végén ott a parancs, ami visszaállítja az eredeti állapotot.

Szia,

Ezen már a fórumba írás elött túl voltam és sajnos semmi. Most a modem cserével próbálkozok, mert elvileg az AX-es új modem már tudja alapból 1 porton :)

Köszönöm a segítségeket! 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@uzman arra készülj fel ha kapsz AX es ont t, akkor a wlanban ketté kell szedned a 2.4 és az 5 ghz et akinek az eszköze tudja az csatlakozzon erre mások meg amarra.. Band Steering legyen kikapcsolva.. Ja! És az iptv szívás volt vele, a szerelőknek már majdnem megágyaztam itt nálunk, ugyanis ha felvételi boxod is van meg a sima a felvételin elérni, a linkelten egy idő után megállnak a felvételek...

Központban rádurrantottak nekem 3HD t így most működik...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@Roland90 Oké, de ha veszek 4 portos pl szerver ethernetet 40 ezer ft ért, akkor is a s-ata illetve nem a vezérlő inkább a merevlemez lesz a korlát mert a buffer telítődik ekkor lassítania kell a tempón a netnek, igenám, de ilyenkor szoktam a caches t az átmeneti memóriára belőni mondjuk 500MB ra. Ilyenkor már nincs limitálás. Már megrendeltem egyenlőre az usb portot, tudom hogy ez internetnél kicsit olyan mókolás,de csak kíváncsiságból is, meg elvileg kapok egy intel 4 portos gigabites hálókártyát is, ami tudja a bondingot.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2020. 12. 21. at 0:05, djzotya1983 írta:

Az usb 2.5G port lett a befutó, és a nyerő is. 1960 mbits/s jön vele.

Szia,

Azt megkérdezhetem, hogy azt hogyan érted el 1 porton a modemből? (Elvileg 1 porton nem tudja leadni a 2gb-et a moden :( )

Rendelkezek egy asus 2,5Gb/s-es hálókártyával a gépben és egy integrált 1Gb/s-es alaplapi csatlakozóval, de nem hogy az asus-al de még a 2 hálókártyával együtt sem tudom kikényszeríteni a 2Gb/s sebességet....

Tudnál esetleg segíteni?

Nagyon köszönöm! 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 órája, Rege írta:

Szia,

Azt megkérdezhetem, hogy azt hogyan érted el 1 porton a modemből? (Elvileg 1 porton nem tudja leadni a 2gb-et a moden :( )

Rendelkezek egy asus 2,5Gb/s-es hálókártyával a gépben és egy integrált 1Gb/s-es alaplapi csatlakozóval, de nem hogy az asus-al de még a 2 hálókártyával együtt sem tudom kikényszeríteni a 2Gb/s sebességet....

Tudnál esetleg segíteni?

Nagyon köszönöm! 

Szia

 

Semmilyen extra beállítás nem szükséges 2,5G-s ethernet kártya esetén. Érdemes ellenőrizni, hogy a hálózati kártya beállításaiban auto negotiation van-e beállítva, valamint ajánlott a minimum Cat6 kábel (és persze jó legyen a kábel)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 órája, uzman írta:

Szia

 

Semmilyen extra beállítás nem szükséges 2,5G-s ethernet kártya esetén. Érdemes ellenőrizni, hogy a hálózati kártya beállításaiban auto negotiation van-e beállítva, valamint ajánlott a minimum Cat6 kábel (és persze jó legyen a kábel)

Szia,

A modem nem csak 1Gb/s-et tud leadni portonként? 
Ilyen kártyám van: https://www.asus.com/Networking-IoT-Servers/Wired-Networking/All-series/PCE-C2500/
Az oldalon azt írják ha megnyitod, hogy CAT5E kábellel kompatibilis 2,5Gb/s-en. 

Akkor elvileg ha a kábelt cserélen CAT6-ra és csak egy kábelt dugok a modemből a kártyába és módosítom a kártyát auto negotiation-ra akkor mennie kell? (En ilyen beállítást nem találok a kártyán: auto negotiation)

Kösziii

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, Rege írta:

Szia,

A modem nem csak 1Gb/s-et tud leadni portonként? 
Ilyen kártyám van: https://www.asus.com/Networking-IoT-Servers/Wired-Networking/All-series/PCE-C2500/
Az oldalon azt írják ha megnyitod, hogy CAT5E kábellel kompatibilis 2,5Gb/s-en. 

Akkor elvileg ha a kábelt cserélen CAT6-ra és csak egy kábelt dugok a modemből a kártyába és módosítom a kártyát auto negotiation-ra akkor mennie kell? (En ilyen beállítást nem találok a kártyán: auto negotiation)

Kösziii

Szia

 

Attól függ, hogy milyen eszköz került kihelyezésre.

Ha Sagemcom 5670, akkor azon van 1 db 2.5Gb Ethernet port (az előző hozzászólónak ez volt). Ha korábbi modelled van, akkor két db kábellel kell csatlakoznod a HGW-re és úgy tudod kihasználni a 2 Gbps-es sebességet. Vagy két csatlakozás két külön eszközhöz (pl két laptop) vagy egy többportos vagy két fizikai hálózati kártya egy számítógépben.

A cat6 kábelt a biztonság kedvéért írtam, azon biztos, hogy átmegy. Lehet, hogy megy 5 vagy 5e kábellel is, ezt ki kell próbálni. Ha ilyened van otthon és stabilan megy vele, akkor hagyhatod. Ha szakadozna vagy nem épül fel a 2.5G-s link, akkor cserélni kell.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
38 perce, uzman írta:

Szia

 

Attól függ, hogy milyen eszköz került kihelyezésre.

Ha Sagemcom 5670, akkor azon van 1 db 2.5Gb Ethernet port (az előző hozzászólónak ez volt). Ha korábbi modelled van, akkor két db kábellel kell csatlakoznod a HGW-re és úgy tudod kihasználni a 2 Gbps-es sebességet. Vagy két csatlakozás két külön eszközhöz (pl két laptop) vagy egy többportos vagy két fizikai hálózati kártya egy számítógépben.

A cat6 kábelt a biztonság kedvéért írtam, azon biztos, hogy átmegy. Lehet, hogy megy 5 vagy 5e kábellel is, ezt ki kell próbálni. Ha ilyened van otthon és stabilan megy vele, akkor hagyhatod. Ha szakadozna vagy nem épül fel a 2.5G-s link, akkor cserélni kell.

Szia

Sagemcom fast 5655v2 kerult kihelyezesre. Akkor megprobalom hatha lehet csereltetni mert az lenne a szuper ha egy porton tudna. Jelenleg 2 kabellel van osszekotve az szgep ahogy irtam, de igy nem kapja a 2gbps flash-t :D (vagy lehet az integralt + asus a problema es kellene meg egy kulon nem alaplapi kartya?

Koszonom

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
30 perce, Rege írta:

Szia

Sagemcom fast 5655v2 kerult kihelyezesre. Akkor megprobalom hatha lehet csereltetni mert az lenne a szuper ha egy porton tudna. Jelenleg 2 kabellel van osszekotve az szgep ahogy irtam, de igy nem kapja a 2gbps flash-t :D (vagy lehet az integralt + asus a problema es kellene meg egy kulon nem alaplapi kartya?

Koszonom

Szia

Az 5655-ös modell portjai gigabitesek, így itt két párhuzamos csatlakozásra lesz szükséged.

link

Így "alapból" csak 1Gb-es kapcsolatod lesz, mivel ahhoz, hogy két hálózati kártyát használjon ahhoz fog kelleni valamilyen segédprogram, ami szoftveresen "összefogja" őket. Alapesetben azt a hálózati kártyát használja amelyik szükséges az adott útvonalhoz, egyezés esetén pedig a metrika fog dönteni

Esetleg megpróbálhatod azonos értékre beállítani mindkét hálózati kártyánál (jelenleg nem tudom kipróbálni, mert csak egy kártyám van :) )

 

Screenshot_1.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
51 perce, uzman írta:

Szia

Az 5655-ös modell portjai gigabitesek, így itt két párhuzamos csatlakozásra lesz szükséged.

link

Így "alapból" csak 1Gb-es kapcsolatod lesz, mivel ahhoz, hogy két hálózati kártyát használjon ahhoz fog kelleni valamilyen segédprogram, ami szoftveresen "összefogja" őket. Alapesetben azt a hálózati kártyát használja amelyik szükséges az adott útvonalhoz, egyezés esetén pedig a metrika fog dönteni

Esetleg megpróbálhatod azonos értékre beállítani mindkét hálózati kártyánál (jelenleg nem tudom kipróbálni, mert csak egy kártyám van :) )

 

Screenshot_1.jpg

Szia,

Így van minden beállítva, de sajnos továbbra sem akar működni. Most próbálkozom a modem cserével (ami bajos lesz, mert 2020-as portfóliós a szolgáltatásom és még az AC-s modemet kaptam... AX-es már újabb és az tudna mindent is, de részemre nem elérhető :( )

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, Rege írta:

Szia,

Így van minden beállítva, de sajnos továbbra sem akar működni. Most próbálkozom a modem cserével (ami bajos lesz, mert 2020-as portfóliós a szolgáltatásom és még az AC-s modemet kaptam... AX-es már újabb és az tudna mindent is, de részemre nem elérhető :( )

Utólag szerkesztettem a hozzászólást, úgy tűnik, nem mentette el vagy én voltam figyelmetlen

Mindkét hálózati kártyánál kapcsold ki az automatikus metrikát és írj be 5-öt az alatta lévő mezőbe (mindkét kártyánál ugyanúgy)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
59 perce, uzman írta:

Utólag szerkesztettem a hozzászólást, úgy tűnik, nem mentette el vagy én voltam figyelmetlen

Mindkét hálózati kártyánál kapcsold ki az automatikus metrikát és írj be 5-öt az alatta lévő mezőbe (mindkét kártyánál ugyanúgy)

Szia,

A helyzet továbbra is változatlan :( A kábeleket is lecseréltem CAT6-ra....

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, Rege írta:

Szia,

A helyzet továbbra is változatlan :( A kábeleket is lecseréltem CAT6-ra....

Szia

Ezen a videon bemutatják, hogy lehet Windows 10 alatt két hálózati kártyát egy "virtuális" adapterré összefogni. Bár ehhez a link másik oldalán is kell valamilyen bonding protokoll, de egy próbát megér.

Ha esetleg nem jönne össze, a video végén ott a parancs, ami visszaállítja az eredeti állapotot.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Rege! Semmi extra nekem a régi ont t visszaküldtem és feljebbváltottam a 2000/1000 netre, postán kaptam meg az új ont t 5670 est, majd vettem egy club3d usb3-to ethernet 2.5G,  adapter és cat5E vel összekötöttem azon 1 porton tolja a 2 gbitet. Mindenféle más ügyeskedés hogy összefogunk 2 hálókártyával, majd úgy jó lesz stb NEM fog menni, mert nem támogatja a modem!!!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...