Ugrás a tartalomhoz
  • 0

M4 sport HD adás hiba


Varga Márk

Kérdés

Üdvözletem! 

Olyan problémám lenne, hogy az M4 sport adó HD változata néhány másodperc után teljesen lefagy! A tv egy szinte új LG 4k képes okostévé szóval azzal nem lehet baj. A lakásban 2 tv van, az egyik utp kábellel van a routerbe kötve a másik pedig egy tplink elektromos vevő egységgel. A közvetlenül bekötött tvn simán megy a HD adás, de a wifin keresztül csatlakoztatott tv-n egyszerűen megáll a kép. Érdekesség hogy csak az M4 sport HD adás csinálja ezt, másik nem, valamint leginkább vasárnap játssza el ezt a dolgot, hétköznap nincs baja..

Valakinek van ötlete hogy mi mehet a gond? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

6 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Sajnos nem csak vasárnap jelentkezik a gond, hanem általában hétvégén amikor Forma 1-et szeretnék nézni. Azt nem tudom hogy csak a Forma 1, Forma 2 adás estében van a hiba vagy konkrétan a HD adás vacakol. Van egy zsír új Tvm és nem tudom rendes minőségben nézni amit szeretnék és ez elég idegesítő!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
  • Telekom
Ekkor: 2020. 12. 06. at 11:28, Varga Márk írta:

Üdvözletem! 

Olyan problémám lenne, hogy az M4 sport adó HD változata néhány másodperc után teljesen lefagy! A tv egy szinte új LG 4k képes okostévé szóval azzal nem lehet baj. A lakásban 2 tv van, az egyik utp kábellel van a routerbe kötve a másik pedig egy tplink elektromos vevő egységgel. A közvetlenül bekötött tvn simán megy a HD adás, de a wifin keresztül csatlakoztatott tv-n egyszerűen megáll a kép. Érdekesség hogy csak az M4 sport HD adás csinálja ezt, másik nem, valamint leginkább vasárnap játssza el ezt a dolgot, hétköznap nincs baja..

Valakinek van ötlete hogy mi mehet a gond? 

Szia! Segíts nekünk, most sem tapasztalod a gondot? Csak vasárnap jelenik meg? Kérjük, ha ismét észleled jelezd nekünk  chat felületünkön és segítségedre leszünk. Köszönjük! ^Szilvi

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2020. 12. 06. at 11:28, Varga Márk írta:

a wifin keresztül csatlakoztatott tv-n egyszerűen megáll a kép

Jó lenne tudni ennek a wifis kapcsolatnak a részleteit. Nyilván nem az STB van wifivel összekötve, mert az nem lehetséges. Azaz a TP-Link eszköz kapcsolódik wifivel a Telekom eszközhöz (nem tudom, hogy optika, vagy koax van-e, attól függ az elnevezése, bár ez itt annyira nem lényeges), a TP-Link és az STB között pedig UTP kábel van. Ez a jelenség tipikusan akkor van, ha ez a TP-Link eszköz nem IGMP képes, esetleg az, de nincs bekapcsolva a funkció.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
4 órája, Varga Márk írta:

Optikai kábel van már, és igen a Tp link eszköz van utp kábellel összkötve az STBvel. Az IGMP mit jelent pontosan mert azt nem tudom hogy tudja-e az eszköz?? Valamint ha ez a baj akkor másik HD adás is vacakolna nem csak az M4 sport HD, nem? 

Az IGMP lényege röviden. Az IPTV esetén a Telekomos eszköz (nálad azt ONT-nek hívják az optika miatt) multicast módban működik, azaz rengeteg csomagot küld ki. Ez az STB-nek szükséges, és nincs is gond, ha direktben (kábellel) van összekötve a két eszköz. Egy közbeiktatott saját eszköz (ami feltételezem switchként működik) ugyanígy megkap mindent. Amennyiben bekapcsolható benne az IGMP Snooping funkció, akkor csak oda küldi a csomagokat, ahol arra szükség van, tehát a hozzákapcsolódó STB-hez. Ellenkező esetben minden hozzá kapcsolódó eszköz irányába is küld minden csomagot (feleslegesen), ezért túlterhelődhet. Amennyiben a TP-Link nálad kizárólag arra szolgál, hogy az STB-hez kapcsolódjon, akkor inkább az alábbi valószínű.

Amennyiben az ONT és a TP-Link között wifi kapcsolat van, akkor elképzelhető hogy a multicast csomagtovábbítás igénye időlegesen meghaladhatja a wifi sávszélességét, és az STB nem kap meg minden csomagot. Csak találgatok, de előfordulhat hogy pont az adott időszakban valamilyen külső tényező (például erős jelet sugárzó más wifi routerek) miatt  nagyon lecsökken a wifi jelszint. Ez vasárnap, amikor mindenki otthon van, előfordulhat.

Esetleg meg lehetne nézni ilyenkor a wifi adatokat egy okostelefonra telepített WifiAnalyzer nevű alkalmazással.

Arra viszont nincs ötletem, hogy miért csak egy HD adó esetén van ez, és más HD adóknál pedig nincs gond. Tudomásom szerint a Telekomnál minden HD csatorna átviteli sebessége azonos (kb. 9,5 Mbit/s).

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...