Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Két teljesen azonos gép vagy mégsem


Kalimera

Kérdés

Adott kettő elvileg teljesen azonos asztali Windows 10-es számítógép. Azonos hardver szoftver és beállítások. (A hálókártyák kb. 100 paraméterét is megnéztem, teljesen azonosak.) Még az energiatakarékosság paraméterei is megegyeznek. Az egyik gépen tartósan 950 Mbit/s körüli a sebesség, míg a másikon alig megy 300 fölé. (A harmadik gépen ami egy laptop szintén 950 Mbit/s körüli tartósan a sebesség.) Volt már:
- port csere
- kábel csere
- közvetlen bekötés a digitális elosztóba
- kontakt tisztítás
Változás nem történt. Valami ötlet, hogy mit kellene még megnéznem? Azért is írtam be a rejtvényt, mert egy géppel nehéz eldönteni hol lehet a hiba, de ebben az esetben szinte biztos, hogy a lassú gépben van valami, csak elfogytak az ötleteim. Mi okozhatja a stabil sebesség harmadolást?

(A hálókártyákat még nem cseréltem meg, hogy azzal esetleg átmegy-e a hiba a másik gépre.)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

7 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

A megoldás:

Elkövettem a legnagyobb hibát, amit egy informatikus tehet. Hittem a Speedtest CLI programnak, mert olyan jó számokat (950 Mbit/s) hozott az egyik régi gépre, és nem hittem el a lényegesen rosszabb (300 Mbit/s) értéket a másik gépnél.

A Speedtest CLI időnként „hazudik”, bizonyos körülmények között nagyon nem mér pontosan. A tényleges letöltéseknél és más sebességmérőknél a kettő gép közel azonosan (450-550 Mbit/s) viselkedik. A 10 év nagy idő, hiába csak az alaplap és a processzor régi. A „jobb” gép sem képes 950 Mbit-re és „rosszabb” is többet tud 300 Mbit-nél.

Szóval a sebességmérések eredményeit csak némi fenntartásokkal fogadjátok el ...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia

A hálózati kártya (és alapból a windows sem) nem tesz különbséget a helyi hálózaton forgalmazott vagy az internet felől jövő forgalom között. Ez csakis valamilyen szoftveres korlátozás lehet.

Én a telepített programok (tartalomkorlátozás, szűrőprogram, stb) , tűzfal, vírusirtó környékén néznék szét.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2020. 12. 16. at 10:59, Kalimera írta:

A megoldás:

Elkövettem a legnagyobb hibát, amit egy informatikus tehet. Hittem a Speedtest CLI programnak, mert olyan jó számokat (950 Mbit/s) hozott az egyik régi gépre, és nem hittem el a lényegesen rosszabb (300 Mbit/s) értéket a másik gépnél.

A Speedtest CLI időnként „hazudik”, bizonyos körülmények között nagyon nem mér pontosan. A tényleges letöltéseknél és más sebességmérőknél a kettő gép közel azonosan (450-550 Mbit/s) viselkedik. A 10 év nagy idő, hiába csak az alaplap és a processzor régi. A „jobb” gép sem képes 950 Mbit-re és „rosszabb” is többet tud 300 Mbit-nél.

Szóval a sebességmérések eredményeit csak némi fenntartásokkal fogadjátok el ...

Minél nagyobb adattal mérsz, annál pontosabb eredményt kapsz

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
5 órája, btz írta:

Minél nagyobb adattal mérsz, annál pontosabb eredményt kapsz

@btz

Lehet változtatni a letöltendő tesztadat méretét a Speedtest CLI programnál?
Nem látom a paraméterek között, de lehetséges, hogy csak nem értem.
Mit érdemes használni, ahol nagyobb mennyiségű adat is beállítható?
Nem vagyok sebességmérés mániás, csak érdekelnek a lehetőségeim a sok éves PC miatt, utána elengedném a témát.
Vannak olyan oldalak, ahol nagyobb méretű fájlok gyorsan letölthetőek, és közben meg lehet nézni a tényleges sebességet?

speed.jpg

A maximum 300 Mbit-esnek mért gépen "jó helyről" 70 MByte/s fölött is jött az anyag tartósan.
A harmadik perc végén a processzort felvettem 100%-ra a maximum 75%-ről.
A függőleges szaggatott vonalak az egy perces osztások.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
15 órája, Kalimera írta:

@btz

Lehet változtatni a letöltendő tesztadat méretét a Speedtest CLI programnál?
Nem látom a paraméterek között, de lehetséges, hogy csak nem értem.
Mit érdemes használni, ahol nagyobb mennyiségű adat is beállítható?
Nem vagyok sebességmérés mániás, csak érdekelnek a lehetőségeim a sok éves PC miatt, utána elengedném a témát.
Vannak olyan oldalak, ahol nagyobb méretű fájlok gyorsan letölthetőek, és közben meg lehet nézni a tényleges sebességet?

speed.jpg

A maximum 300 Mbit-esnek mért gépen "jó helyről" 70 MByte/s fölött is jött az anyag tartósan.
A harmadik perc végén a processzort felvettem 100%-ra a maximum 75%-ről.
A függőleges szaggatott vonalak az egy perces osztások.

Nem tudom, hogy a Speedtest CLI-nél be lehet e állítani, szerintem az automatikusan a legoptimálisabb adatmennyiséggel mér. 

Én inkább magyar FTP szerverre gondoltam, ahová feltöltesz valamilyen 0,5 - 1 gigabájtos  teszt fájlt és azt letöltöd. Ennek letöltésével elég pontos adatot kaphatsz a "valóságról". 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
16 órája, Kalimera írta:

@btz

Lehet változtatni a letöltendő tesztadat méretét a Speedtest CLI programnál?
Nem látom a paraméterek között, de lehetséges, hogy csak nem értem.
Mit érdemes használni, ahol nagyobb mennyiségű adat is beállítható?
Nem vagyok sebességmérés mániás, csak érdekelnek a lehetőségeim a sok éves PC miatt, utána elengedném a témát.
Vannak olyan oldalak, ahol nagyobb méretű fájlok gyorsan letölthetőek, és közben meg lehet nézni a tényleges sebességet?

speed.jpg

A maximum 300 Mbit-esnek mért gépen "jó helyről" 70 MByte/s fölött is jött az anyag tartósan.
A harmadik perc végén a processzort felvettem 100%-ra a maximum 75%-ről.
A függőleges szaggatott vonalak az egy perces osztások.

29 perce, btz írta:

Nem tudom, hogy a Speedtest CLI-nél be lehet e állítani, szerintem az automatikusan a legoptimálisabb adatmennyiséggel mér. 

Én inkább magyar FTP szerverre gondoltam, ahová feltöltesz valamilyen 0,5 - 1 gigabájtos  teszt fájlt és azt letöltöd. Ennek letöltésével elég pontos adatot kaphatsz a "valóságról". 

Én ezt javaslom:

 

http://ftp.bme.hu/debian-cd/10.7.0/i386/iso-dvd/

 

Itt vannak fönt viszonylag nagy méretű image fájlok.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...