Ugrás a tartalomhoz
  • 1

Váltás 1000-es netre (Kaon CG3000?)


Zolinet

Kérdés

Sziasztok!

Megrendeltem az 1000-es netcsomagot, azután olvasgattam egy kicsit és "megijedtem".

Gondolom egy Kaon CG3000-et fogok kapni a bővítés miatt. Eddig alap netem volt, egy Sagemcom 3686 V1-el mely teszi a dolgát, semmi állítás nincs az eredetihez képest, csak a wifi van kikapcsolva és utánakötve egy saját wifi router, azon keresztül megy minden (wifi, DHCP, médiaszerver, stb.). IPTV nincs.

Ez mehet így továbbra is a Kaon CG3000-el, vagy kell mókolnom valamit?

Jó sok negatív visszajelzés van a Kaon-ról, lehet, hogy a fenti felállásban jobban járnék egy 300-as, v. 500-as nettel, megtartva a Sagemcomot?

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Zolinet
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

9 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1
5 perce, Roli82 írta:

Annyiban, jó, hogy igy nem kell a Kaonon is és a saját routereden is portot nyitni pl torrentnek, elég lesz a routereden megnyitni!

Én javaslom inkább a bridge módot az a tuti, azoknak akiknek akiknek nincs IPTV, de van saját router! :) 

Köszi a választ és a hálózati gyorstalpalót!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
1 órája, Zolinet írta:

Még egy kérdés, ha lehet!

Megjött a modem, működik is szépen. A letöltés 900 felett van, de felfelé kb. 25-30 a sebesség.

Ez általános érték, vagy zaklassam ezzel az ügyfélszolgálatot?

Ha 1000/25 csomagra fizettél elő aminek a garantált értéke 100/4 Mbit/s akkor rendbe van!

Ha 1000/200 csomagra fizettél elő aminek a garantált értéke  100/ 20 Mbit/s akkor be kell jelenteni!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
19 órája, Roli82 írta:

Ha 1000/25 csomagra fizettél elő aminek a garantált értéke 100/4 Mbit/s akkor rendbe van!

Ha 1000/200 csomagra fizettél elő aminek a garantált értéke  100/ 20 Mbit/s akkor be kell jelenteni!

Köszi a választ!

Még nem látom az előfizetés adatait, de nálam, mint lehetőséget az 1000/25-ös csomagot dobja fel, úgyhogy ez így akkor rendben van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

 

23 perce, Roli82 írta:

Szia!

99% hogy Kaon-t fogsz kapni!

Mivel nincs IPTV-d átkéred bridge módba és ennyi, onnantól kezdve egy sima mezei modem lesz belőle és a rá kötött routered végzi a munkát!

Köszi a választ!

Tudom úgy is használni, ahogy eddig (wifi kikapcs, simán csak utána a saját router), vagy ez nem lehetséges, ill. okoz-e valamilyen problémát?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
40 perce, Zolinet írta:

 

Köszi a választ!

Tudom úgy is használni, ahogy eddig (wifi kikapcs, simán csak utána a saját router), vagy ez nem lehetséges, ill. okoz-e valamilyen problémát?

 

Igen tudod, úgy is ahogy a Sagemet, csak annyi, hogy ha nem akarod bridge módba tetetni, akkor DMZ állítsd be rajta:

DMZ Host IP címhez azt az IP címet írd be amit a Kaon ad a routerednek

DMZ.PNG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
9 perce, Roli82 írta:

Igen tudod, úgy is ahogy a Sagemet, csak annyi, hogy ha nem akarod bridge módba tetetni, akkor DMZ állítsd be rajta:

DMZ Host IP címhez azt az IP címet írd be amit a Kaon ad a routerednek

DMZ.PNG

OK Köszi!

Már csak egy kérdéssel zavarlak (remélem). A DMZ működés miatt szükséges, vagy biztonság szempontjából (nem tudom mi az, jelenleg nem használom)?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
15 perce, Zolinet írta:

OK Köszi!

Már csak egy kérdéssel zavarlak (remélem). A DMZ működés miatt szükséges, vagy biztonság szempontjából (nem tudom mi az, jelenleg nem használom)?

Annyiban, jó, hogy igy nem kell a Kaonon is és a saját routereden is portot nyitni pl torrentnek, elég lesz a routereden megnyitni, és onnantól minden internet forgalmat ráküld a saját routeredre!

Én javaslom inkább a bridge módot az a tuti, azoknak  akiknek nincs IPTV, de van saját router! :) 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...