Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Sagemcom 5670 port nyitás


undying

Kérdés

16 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1
2 perce, daniel.toth írta:

Tiszteletem,

Elkészítettem egy Mikrotik capsman infrastruktúrát melyben egy Hex (Capsman manager Router) - és két Hap AC3 található (CAP AP-k).
Az Önök eszközén lekapcsoltam a Wifit és hagytam a DHCP-t a NAT-ot és mindent, majd összekötöttem az Önök eszközét (Lan porton) az én eszközöm WAN portjával). Lényegében duplán natoltam. A probélma ott volt, hogy a TV-k csatornánként 2-3 másodpercet mentek, majd megáltak. Muszáj az én eszközömre kötni a TV-ket mert egy végpont van amit szét kell osztanom a másik helyiségben az egyik AP-nek és a TV-nek. Esetleg kell porto(ka)t nyitni, hogy ne legyen gond? Várom megtisztelő válaszotokat!

IGMP-re keress rá

Arra lesz szükséged

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia

Elsőként ellenőrizd légy szíves, hogy a https://www.whatsmyip.org/ oldal ugyanazt az IP címet jeleníti-e meg, mint, ami az ONT-ben a WAN információknál látható. Amennyiben nem, úgy natolva vagy, a 1414 műszaki ügyfélszolgálaton tudod kérni, hogy vegyenek ki.

Csinálnál egy képernyőfotót a port forward beállításokról?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok,

Nekem is a port forward beállítással van gondom az 5670-esen, de egészen furcsa.

Csak és kizárólag a munkahelyemről szeretném elérni az itthoni FTP szerveremet, és nem is akarok más IP-ről beengedni senkit.

A gond az, hogy nem ismeri el érvényesnek a beírt IP címet, amikor beírom szabályként. Ld csatolt képernyőfotót.

Mi lehet a baja?

FTP_forward_hiba.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, kaktusz írta:

Sziasztok,

Nekem is a port forward beállítással van gondom az 5670-esen, de egészen furcsa.

Csak és kizárólag a munkahelyemről szeretném elérni az itthoni FTP szerveremet, és nem is akarok más IP-ről beengedni senkit.

A gond az, hogy nem ismeri el érvényesnek a beírt IP címet, amikor beírom szabályként. Ld csatolt képernyőfotót.

Mi lehet a baja?

FTP_forward_hiba.png

Szia
Ha üresen hagyod vagy 0.0.0.0-t írsz be azt elfogadja?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@kaktusz

Ha a szolgálatói eszköz nem hajlandó semmilyen módon korlátozni az External hostokat, akkor javaslom, hogy hagyd üresen azt a részt. Szerver szinten is tudod korlátozni, hogy ki férhet hozzá a fájljaidhoz. Például magában a szerver szoftverben vagy a szervered tűzfalbeállításaiban. Illetve FTP felhasználó és username beállítás is szóbajöhet. A 21-es portról biztosan elvinném a szolgáltatást, mert így a legutolsó bot is gyanítani fogja, hogy FTP-t üzemeltetsz, így nagyobb eséllyel tudja feltörni azt. De sokkal jobb lenne, ha nem is FTP-t használnál, hanem SFTP-t, amennyiben ez megoldható. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az elején szintén kaptam Invalid IP Addess hibaüzeneteket, de nem emlékszem pontosan, hogy mivel léptem át.
Talán a csillag ...
Ilyen paraméterekkel működik:
forvard.jpg

Az FTP csak technikai, hogy egyáltalán engedi-e felvenni.
Arra az időre engedélyezem, amíg valóban használom, ami nagyon ritka.
A másik probléma a 192.168.1.10 fix IP cím lehet, amibe az előző Sagemcomnál belefutottam,
így itt ezzel már nem is próbálkoztam (ezért lett 100 illetve 200 a vége):
DHCP.jpg

Elfogadta a 192.168.1.10 fix IP címet, pedig nem esik a tartományba, de nem jól működött.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 12/18/2020 at 10:56, uzman írta:

Szia

Elsőként ellenőrizd légy szíves, hogy a https://www.whatsmyip.org/ oldal ugyanazt az IP címet jeleníti-e meg, mint, ami az ONT-ben a WAN információknál látható. Amennyiben nem, úgy natolva vagy, a 1414 műszaki ügyfélszolgálaton tudod kérni, hogy vegyenek ki.

Csinálnál egy képernyőfotót a port forward beállításokról?

 

 

Screenshot_20201217-152231_Chrome.jpg

20201217_152118.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Tiszteletem,

Elkészítettem egy Mikrotik capsman infrastruktúrát melyben egy Hex (Capsman manager Router) - és két Hap AC3 található (CAP AP-k).
Az Önök eszközén lekapcsoltam a Wifit és hagytam a DHCP-t a NAT-ot és mindent, majd összekötöttem az Önök eszközét (Lan porton) az én eszközöm WAN portjával). Lényegében duplán natoltam. A probélma ott volt, hogy a TV-k csatornánként 2-3 másodpercet mentek, majd megáltak. Muszáj az én eszközömre kötni a TV-ket mert egy végpont van amit szét kell osztanom a másik helyiségben az egyik AP-nek és a TV-nek. Esetleg kell porto(ka)t nyitni, hogy ne legyen gond? Várom megtisztelő válaszotokat!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...